فهرست
نکته: ضررِ یونایتد بابتِ دی ماریا
نکته: ضررِ یونایتد بابتِ دی ماریا

نکته: ضررِ یونایتد بابتِ دی ماریا

آی‌اسپورت – بر اساسِ گزارش‌ها مبلغی که پاریس سن ژرمن بابتِ دی ماریا به یونایتد می‌پردازد حدودِ 63 میلیون یورو (70 میلیون دلار) است. این مبلغ با توجه به افتِ ارزشِ یورو در یک سالِ گذشته، ضررِ مالیِ زیادی برایِ یونایتد در بر دارد.
در ماریا سالِ گذشته با مبلغِ 75 میلیون یورو از رئال به یونایتد پیوست. در آن تاریخ، 75 میلیون یورو معادلِ 59.7 میلیون پوند بود. اما حالا 63 میلیون یورویی که یونایتد دریافت خواهد کرد معادلِ 45 میلیون پوند خواهد بود. این برایِ تیمی که حساب و کتابش با پوندِ استرلینگِ است ضررِ زیادی محسوب می‌شود. تازه اگر حقوقِ یک سالِ دی ماریا به علاوه‌یِ مبلغی که ایجنتش دریافت می‌کند را هم در نظر بگیریم، یونایتد در 11 ماه و در قبالِ 1997 دقیقه بازیِ بازیکنِ آرژانتینی‌اش چیزی نزدیکِ 50 میلیون دلار ضرر کرده است.
البته بالا و پایین رفتنِ نرخِ یورو از کنترلِ یونایتد خارج است و در زمینه‌هایی هم به سودش بوده است. مثلا اگر آن‌ها دارمیان و شواین‌اشتایگر را فصلِ پیش با همین مبلغ (به یورو) می‌خریدند، برایشان گران‌تر در می‌آمد. به هر سو معامله‌یِ دی ماریا برایِ منچستر یونایتد از هر جهت ضرری بزرگ بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-28 11:35:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر