فهرست
آرسنال 4-1 اورتون: ژیرو آرسنال را راهی ومبلی کرد
آرسنال 4-1 اورتون: ژیرو آرسنال را راهی ومبلی کرد

آرسنال 4-1 اورتون: ژیرو آرسنال را راهی ومبلی کرد

آی اسپورت-آرسنال توانست با نتیجه ی 4-1 در یک چهارم نهایی جام حذفی انگلستان، اورتون را شکست دهد و به دور بعد صعود کند.

مردان آرسن ونگر با به ثمر رساندن 3 گل در 22 دقیقه ی پایانی، خود را در بین چهار تیم برتر جامی دیدند که از سال 2005 تا به حال توانستند در آن قهرمان شوند.

مسوت اوزیل که در هفته های اخیر به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود، اولین گلش را در سال جدید میلادی به ثمر رساند.

آخرین گلش سال گذشته ی میلادی در تساوی 1-1 تیمش مقابل اورتون بود ولی او با یک ضربه ی خوب در داخل محوطه ی جریمه، توانست مقداری از فشارهای روی دوشش را کم کند.

با وجود بازی خوب میزبان، این اورتون بود که توانست در اواسط نیمه ی اول بازی را به تساوی بکشاند.

پس از حرکت خوب بین روس بارکلی و کوین میرالاس، این روملو لوکاکو بود که با پاس میرالاس، در مقابل دروازه ی خالی قرار گرفت و بازی را به تساوی کشاند.

با خطای گرث بری بر روی چمبرلین در دقیقه ی 68 نیمه ی دوم، یک پنالتی نصیب آرسنال شد که میکل آرتتا با گل کردن این پنالتی، توانست بار دیگر تیمش را پیش بیندازد.

دقایقی بعد این اولیور ژیرو بود که با حرکت بسیار خوب باکاری سانیا توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند و تنها دو دقیقه بعد باز هم گل دیگری زد وکار را برای حریف تمام کند.

گلهای آرسنالی‌ها، امیدهای روبرتو مارتینز، سرمربی اورتون را برای تبدیل شدن به اولین سرمربی که دوبار پشت هم قهرمان جاک حذفی می‌شود، از بین برد

اوزیل در دقیقه ی 6 بازی توانست روی پاس خوب سانتی کازولا، گل اول تیمش را به ثمر برساند.

شلیک‌های پیاپی توپچی ها، کشتی اورتون را در شرف غرق شدن برد ولی این اورتون بود که به خود آمد و حمله ای ترتیب داد ولی با دفع خوب باکاری سانیا، خطر از روی دروازه ی آرسنال رفع شد.

دروازه بان اورتون، که روز خوبی را پشت سر نمی‌گذاشت نزدیک بود سانتر سانیا را به یک گل به خودی تبدیل کند که با برخورد این توپ به تیرک دروازه، خطر رفع شد.

حملات اورتون خطرناک به نظر می‌رسید ولی آنها در ضربه ی پایانی به مشکل خورده بودند.

بازی در پایان با نتیجه ی 4-1 به نفع آرسنال به پایان رسید تا این تیم خود را در بین چهار تیم برتر جام حذفی ببیند و رکورد 20 بازی بدون پیروزی اورتون مقابل آرسنال، حفظ شود.

     
آی اسپورت
2014-03-08 19:47:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر