فهرست
گزارش: پدیده‌هایِ احتمالیِ لیگِ برترِ آینده
گزارش: پدیده‌هایِ احتمالیِ لیگِ برترِ آینده

گزارش: پدیده‌هایِ احتمالیِ لیگِ برترِ آینده

جوردن آماوی (استون ویلا)
 
هودارانِ لیگِ یکِ فرانسه آماوی را به عنوانِ یک پدیده نمی‌دانند و همین حالا از او به عنوانِ یک ستاره یاد می‌کنند. مدافعِ چپِ سابقِ نیس فصلِ پیشِ در لیگِ یک برایِ خودش طوفانی به پا کرد، با این حال او همچنان از منظرِ کسانی که فقط لیگِ برتر را تماشا می‌کنند بازیکنی ناشناخته است.
آماوی در واقع یک وینگرِ تغییرِ پست داده است و از سرعتی بسیار بالا و پایِ چپی بسیار دقیق برخودار است. در فرانسه خیلی از فوتبال‌نویسنان اعتقاد دارند او بهترین دفاعِ چپِ حالِ حاضر این کشور است. اما تعدادِ دیگری هم از تصمیماتِ گاه نادرستِ او و خام بودنش حرف می‌زنند و معتقدند هنوز برایِ رسیدن به این جایگاه راهِ زیادی در پیش دارد. آماوی که با مبلغِ کلیِ 15 میلیون یورو (4 میلیونش بونس) به ویلا پیوسته است احتمالا از همان هفته‌یِ اول در ترکیبِ اصلیِ تیمِ تیم شروود قرار بگیرد.
مدافعِ 21 ساله‌یِ فرانسوی جاه‌طلبیِ بسیار زیادی دارد و قطعا قصدش از پیوستن به استون ویلا چیزی بیشتر از بازی کردن برایِ این تیمِ برمینگهامی بوده است.
 
جو گومز (لیورپول)
 
هوادرانِ لیورپول خیلی سعی می‌کنند بیش از حد از داشتنِ چنین ستاره‌یِ جوانی خوشحال نشوند، اما نمایشِ او در بازی‌هایِ پیش فصل در استرالیا، خوش‌بینیِ آن‌ها را به شدت افزایش داده است. گومز فصلِ پیش برایِ چارلتون اکثرا به عنوانِ مدافعِ راست بازی می‌کرد. اما در مسابقاتِ زیرِ 17 ساله‌هایِ اروپا به عنوانِ مدافعِ مرکزیِ انگلیس حاضر بود و با این تیم قهرمانِ اروپا شد. برندان راجرز هم تا به حال از گومز در هر دو سویِ خطِ دفاعی استفاده کرده است و این نشان از چند پستی بودنِ فوق‌العاده‌یِ او دارد.
گومز به اندازه‌یِ کافی قد بلند است که مناسبِ مدافعِ میانی در لیگِ برتر باشد و به اندازه‌یِ کافی سریع و تکنیکی است که بتواند در نقشِ فول‌بکِ راست، یا چپ بازی کند. شاید بتوان او را با جان استونزِ اورتون مقایسه کرد. درسته که گومز هنوز برایِ رسیدن به سطحِ استونز راه دارد، اما هیکلِ مناسب، قدرتِ حفظِ توپ تحتِ فشار و تواناییِ بازی به عنوانِ سنتر بک و فول بک، شباهتِ زیادی بین این دو نشان می‌دهد.
نکته‌یِ مهمی که درباره‌یِ گومز است داستانِ همیشگیِ بازیکنانِ چند پسته است که نهایتا به ضررشان تمام می‌شود و مانع از پیشرفتشان در یک پستِ خاص می‌شود. استعدادهایِ زیادی قبل از گومز دچارِ این مشکل شده‌اند. شاید او استثناء باشد؟ زمان مشخص می‌کند.
 
آندرئاس پریرا (منچستر یونایتد)
 
پریرا ستاره‌یِ منچستر یونایتد در تورِ آمریکا بوده است. او در سه بازیِ اول قدرتِ خودش در بعدِ تهاجمی را نشان داد و هروقت توپ به پایش خورد تیمش را به حمله برد. خودِ لویی ون گال درباره‌یِ بازی با تیمِ سن خوزه گفت که هایلاتِ بازی گلِ پریرا بود.
نیکی بات، ستاره‌یِ سابقِ یونایتد و از جمله بازیکنانِ کلاسِ 92 معروف، که حالا مربیِ زیرِ 21 ساله‌هایِ باشگاه است، درباره‌یِ پریرا می‌گوید: «پریرا مثلِ اینیستا تکنیکی است و از چپ به تو می‌زند. او هنوز خیلی سنش کم است و باید یاد بگیرد که کلِ فوتبالِ دریبل‌هایِ جادویی نیست و اصلِ مطلب این است که کارهایِ ساده را درست انجام بدی. اگر پریرا این نکته را درک کند و بهش عمل کند بازیکنِ بزرگی می‌شود. پریرا آن "عاملِ ویژه" برایِ بازی کردن در تیمی به بزرگیِ منچستر یونایتد را دارد.»
پریرا این فصل باید با عدنان یانوزای و جسی لینگارد برایِ بازی کردن در تیمِ اول رقابت کند. پریرا می‌تواند به عنوانِ وینگرِ راست یا چپ بازی کند. اما پستِ موردِ علاقه‌یِ خودش هافبکِ شماره‌یِ 10 است.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-07-28 13:37:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر