فهرست
گزارش روز: مولتی میلیاردرهای لیگ یک را بشناسید
گزارش روز: مولتی میلیاردرهای لیگ یک را بشناسید

گزارش روز: مولتی میلیاردرهای لیگ یک را بشناسید

آی‌اسپورت- در لیگ یک برخلاف ذهنیتی که داریم، تیم‌هایی با وضع مالی خوب هم زیاد پیدا می‌شود. معمولا در لیگ یک در خاطر داریم که سرمربیان و مربیانی پشت میکروفون حضور دارند که از وضعیت مالی بد تیم‌شان گله دارند. تمام تیم‌ها از مسئولان استانی‌شان شاکی‌اند و خرج زن و بچه‌شان را وسط می‌کشند. تیم‌هایی که هزینه سفر به این شهر و آن شهر را هم ندارند. اما با نگاهی دقیق‌تر به وضعیت تیم‌هایی لیگ یکی مشخص می‌شود که اوضاع تیم‌ها آنقدری هم که ناله می‌کنند اسفناک نیست. در این لیگ تیم‌های زیادی هستند که حسین هدایتی‌وار دست به جیب می‌شوند. نگاهی داریم بر تیم‌های پولدار لیگ یک.

مس کرمان
بدون شک این تیم صنعتی بهترین وضع مالی را میان سایر تیم‌ها دارد. تیمی که با سقوطش به لیگ یک، بلافاصله با هزینه‌ای وحشتناک قصد بازگشت به لیگ برتر را دارد. فصل قبل مشخص شد که باشگاه مس کرمان حاضر است برای فرزاد حاتمیِ بیرون مانده هم چند صد میلیون هزینه کند.
 
 
ماشین‌سازی تبریز
این باشگاه با خرید سهمیه شهرداری تبریز به لیگ یک رسید. حالا با آوردن نادر دست‌نشان و هزینه‌های بی‌حساب و کتاب هم سودای صعود را در سر دارند. اردوی پیش فصل ماشین‌سازی در مازندران تا حالا اندازه کل بودجه تیمی مانند ایران‌جوان هزینه در برداشته است.
 
خونه‌به‌خونه
یک فروشگاه سوپر مارکت هم در این لیگ بریز و به‌پاش راه انداخته است. برادران حسن‌زاده در لیگ دو مربیانی چون فرشاد پیوس و فرهاد کاظمی را آوردند تا لیگ یکی شوند. اما با آنها هم نتوانستد به لیگ یک برسند تا سرانجام با خرید سهمیه، به این لیگ برسند. بازیکنان مطرحی چون علیرضا نیکبخت، علیرضا محمد، کاظم برجلو و کرمانی‌مقدم در این تیم در لیگ دو توپ زدند. حالا هم در لیگ یک در اولین گام اکبر میثاقیان را جذب کردند.
 
پیکان تهران
تیمی که در لیگ برتر برای مهاجمی مانند سعید دقیقی یک میلیارد هزینه می‌کند انتظار دارید در لیگ یک پول خرج نکند؟ پیکان در لیگ یک هم حسابی دست به جیب می‌شود.
 
 
آلومینیوم اراک
تیم تازه لیگ لیگ یکی شده آلومینیوم صدای سایر تیم‌ها را درآورده است. این باشگاه در اولین فصل حضورش در این لیگ، حسابی دست به جیب شده است. تا به حال این باشگاه روی هر بازیکنی دست گذاشته آن را به عضویت خودش در آورده است.
 
 
نساجی مازندران / نفت آبادان
به لطف حضور مهدی پرهام، نساجی هم جز تیم‌هایی است که با مشکل مالی دست و پنجه نرم نمی‌کند. ببرهای شمال در پایان فصل حدود نیمی از قراردادشان را دریافت می‌کنند که در لیگ یک رقمی مطلوب است. البته نساجی ویژگی مثبتی که دارد که این است که مانند نفت آبادان تیم ریشه‌دار و پرهواداری است که همین موضوع بازیکنان را مجاب به حضور در این دو باشگاه می‌کند. برزیلی‌ها هم در آبادان دست به جیب شدند و بهترین خریدها را در لیگ انجام می‌دهند. این دو باشگاه با وجود جیب پر پول‌شان، هیچ گاه بی‌برنامه هزینه نمی‌کنند. حالا این دو تیم با دست پری که دارند، سرمربی خارج هم آوردند.
 
پاس همدان/ مس رفسنجان/ گلگهر سیرجان
پاس و مس تفاوت عمده‌ای با گلگهر دارند. تیم همدان و رفسنجان فقط سر و صدای زیادی به راه می‌اندازند اما خبری از پول نیست. بهترین بازیکنان را با وعده‌های سنگین به تیم اضافه می‌کنند. دقیقا همانند کاری که گیتی‌پسند اصفهان می‌کند. اما زمانی بازیکنان مطمئن می‌شوند که در این باشگاه پول نیست که کار از کار گذشته. اما گل‌گهر سیرجان تیم متمولی است که جز اعضای باشگاه کسی نمی‌داند. هیچ گاه برای خریدهای‌شان سر و صدا به راه نمی‌اندازند اما هر بازیکنی را هم اراده کنند به خدمت خود در می‌آورند و تا قرون آخر قرارداد را هم پرداخت می‌کنند.
 

کد خبر: 9407
  ۳  
آی اسپورت
2015-07-28 17:37:50
نظر دهید

۳ نظر
sina
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۲۲
viva nassaji
Gatab City
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۱۶
از خبرها لیگ یک بیشتر بذارین /جالب بود
-
سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۱۶
ماشین سازی ساله بعد لیگه برتریه انشاالله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر