فهرست

ناباوری از شکستن رکورد هاشمیان

حالا نامش را می‌توان در بین زننده‌های زودترین گل‌های تاریخ فوتبال ایران پیدا کرد؛ بعد از گلی که در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا برای تیم ملی به ثمر رساند. یعقوب کریمی همان بازیکن جوانی است که خیلی‌ها بعد از دعوت شدنش به تیم ملی از این تصمیم کروش انتقاد کرده بودند اما حالا حسابی برای سرمربی تیم ملی اعاده حیثیت کرده است. کریمی که حالا باید برای همراهی سپاهان در بازی مقابل الاتحاد آماده شود، بعد از بازگشت از اردوی تیم ملی  با ما به گفت و گو نشسته است :
 
صحبت‌مان را از بازی با کویت شروع کنیم.
 ما با وجود اینکه تمرین بسیار کمی کنار یکدیگر داشتیم و بیش از 2، 3 جلسه بیشتر کنار هم کار نکرده بودیم توانستیم بازی خوبی ارائه دهیم و کویت را داخل ایران شکست دهیم.
تا قبل از این بازی، خیلی‌ها از کروش انتقاد می‌کردند و می‌گفتند او به جوان‌ها میدان نمی‌دهد...
 کروش می‌خواهد تیم قوی و قدرتمندی را برای جام جهانی آماده کند به همین خاطر او در این بازی از تمامی بازیکنان خوب لیگ دعوت کرد. کی روش به جوانان از جمله خود من بهای زیادی می‌دهد و خوشحالم که توانستم تا حدودی جواب اعتماد او را بدهم.
به نظر می‌رسد کی روش به بازی تو علاقه دارد.
 این نظر لطف او است. من هر بار که به اردوی تیم ملی دعوت شدم سعی کردم عملکرد خوبی ارائه دهم و تا آنجا که می‌توانم تلاش می‌کنم تا باعث موفقیت تیم ملی شوم.
درباره گلت که روی پاس حقیقی به ثمر رسید بیشتر بگو.
 یک سالی بود که از این گل‌ها نزده بودم و خدا را شکر توانستم در موفقیت تیم ملی سهیم باشم.
یکی از سریع‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال ایران بود؟
 بعد از بازی یکی از خبرنگاران گفت سریع‌ترین گل ایران بعد از انقلاب را وارد دروازه کردی. قبل از این، رکورد سریع‌ترین گل دست وحید هاشمیان با گل به تیم ملی قزاقستان بود. با گلی که در ثانیه 80- 70 بازی به ثمر رساندم توانستم این رکورد را به خودم اختصاص دهم. راستش باورم نمی‌شد.
فکر می‌کنی چرا تیم ملی مقابل گینه شکست خورد؟‌
 گینه تیم بسیار قدرتمندی بود. بازیکنان شماره 8 و 10 این تیم توانایی زیادی داشتند و عضو باشگاه‌های آ.ث میلان و اشتوتگارت بودند. آنها بازیکنان بسیار تأثیرگذار و خوبی بودند و توانایی زیادی داشتند. ما هر چه بازی دوستانه بیشتری انجام دهیم می‌توانیم به هماهنگی بیشتری برسیم. تیم ملی به بازی‌هایی از این قبیل نیاز دارد.
شکست به گینه این نگرانی را به وجود آورده که تیم ملی در جام جهانی و در مقابل تیم قدرتمند نیجریه چه کاری می‌تواند بکند؟
  نگرانی از بابت دیدار مقابل نیجریه وجود ندارد. ما در صورت تدارکات مناسب و برگزاری اردوهای بسیار قوی می‌توانیم تیم ملی را آماده کنیم. تیم ملی نیاز به بازی‌های دوستانه قوی دارد. حریفان ما در تاریخ فیفادی دیدارهای دوستانه خوبی انجام دادند اما ما بسیاری از فرصت‌ها را از دست دادیم. امیدواریم به امید خدا بتوانیم در روزهای باقیمانده تا جام جهانی این مساله را جبران کنیم.
چقدر احتمال می‌دهی یکی از مسافران ایران در جام جهانی برزیل باشی؟
 تلاشم را انجام می‌دهم و می‌خواهم یکی از اعضای کاروان تیم ملی باشم. با قدرت کارمان را در سپاهان ادامه می‌دهم تا علاوه بر موفقیت سپاهان شانس حضور در جام جهانی را به دست بیاورم.
سپاهان هم که بعد از شکست مقابل السد خیلی‌ها را نگران کرده!
  السد تیم بسیار پرقدرتی بود. نمی‌توانیم بگوییم در آن دیدار روز بد ما بود بلکه السد قطر در روز بسیار خوب خود قرار داشت. به نظر من آنها مستحق کسب پیروزی بودند و توانستند ما را شکست دهند.
در لیگ برتر با وجود آنکه شانه به شانه تیم‌های صدرنشین در حال حرکت هستید همه از قهرمانی پرسپولیس، استقلال و فولاد خوزستان صحبت می‌کنند، این مساله را چطور ارزیابی می‌کنی؟
  همین مساله که تیم‌ها روی ما حساب نمی‌کنند شانس سپاهان است. اگر روی قهرمانی ما حساب نکنند خیلی راحت‌تر می‌توانیم در این مسیر گام برداریم. ما چراغ خاموش حرکت می‌کنیم تا در پایان فصل به مقام قهرمانی برسیم.
فکر نمی‌کنی این وقفه یکماهه لیگ به ضرر سپاهان تمام شود؟
  این مساله برای ما مشکلی به وجود نمی‌آورد. سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارد و مسابقات خود را به صورت مداوم پیگیری کردیم.
این هفته هم که با الهلال عربستان بازی دارید.
  واقعا الهلال عربستان حریف سرسخت و قدرتمندی است. فیلم‌ بازی الهلال عربستان و الاهلی امارات که دو حریف ما در این گروه هستند را نگاه کردم. آنها بازیکنان بسیار توانا و خوبی دارند و این نشان می‌دهد که چه کار سختی در این گروه داریم. امیدوارم بتوانیم از گروه مرگ صعود کنیم و بالا بیاییم.
 

     
آی اسپورت
2014-03-08 18:42:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر