فهرست
بحران بدون سیدجلال؛ پایان اقتدار
بحران بدون سیدجلال؛ پایان اقتدار

بحران بدون سیدجلال؛ پایان اقتدار

آی‌اسپورت- شاید در ظاهر حضور شجاع خلیل‌زاده و محمد انصاری در قلب خط دفاع جای خالی جلال حسینی را پرکند اما در آمار این‌طور نیست.  پرسپولیس بدون کاپیتانش در بازی‌های اخیر چیزی کم دارد. از اقتدار دفاعی فصل گذشته و آمار باشکوه چندان خبری نیست. این در حالی است که تقریبا اکثر تیم به خصوص آرایش فاز دفاعی به شکل فصل گذشته است و تنها اتفاقی که در تیم افتاده غیبت سیدجلال به دلیل مصدومیت بوده است. 

پرسپولیس فصل گذشته هم بدون سیدجلال چیزی کم داشت. این بازیکن سه بازی غایب بود و در این سه بازی، بیرانوند فقط یک کلین‌شیت داشت و در مقابل صبای قم توانست دروازه‌اش را بسته نگه‌دارد و در دو بازی دیگر گل خورد. آمار ۳۳درصد کلین‌شیت بدون جلال حسینی با حضور این بازیکن پیشرفت چشم‌گیری پیدا می‌کند. پرسپولیس در ۲۷ بازی با حضور کاپیتان تنها ۱۲ گل دریافت کرد و ۷۰درصد کلین‌شیت داشت. میانگین گل‌های خورده هم از ۰،۶۶ به ۰،۴۴ با حضور سیدجلال کاهش پیدا کرد.

این آمار در حالی بدست آمده که پرسپولیس فصل گذشته اقتدار و ثبات لازم را داشت و شرایطش به گونه‌ای بود که غیبت یک بازیکن نمی‌توانست خلل زیادی به تیم وارد کند. این فصل با آمدن شجاع خلیل‌زاده تصور بر این بود که حالا غیبت جلال حسینی نمی‌تواند خیلی آمار را جابجا کند اما در این چند هفته این تصور اشتباه بوده است. پرسپولیسی‌ها در هر دو بازی لیگ قهرمانان گل خوردند. در لیگ برتر هم آمار تنها ۵۰درصد کلین‌شیت را به نام خود ثبت کردند. پرسپولیس فصل گذشته تا این مقطع تنها ۲ گل دریافت کرده بود و حالا تا هفته هفتم تعداد گل‌های خورده‌اش به عدد ۵ رسیده است.

جلال حسینی، بازیکن بدون جانشین برانکوست که تغییرات این فصل و حضور بازیکنان جدید هم نتوانسته نقش او را کم‌رنگ کند. اقتدار دفاعی پرسپولیس بدون او یک شکاف بزرگ دارد.

نود

۸ ۶  
آی اسپورت
2017-09-21 22:32:00
نظر دهید

۶ نظر
شاهین
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۶
اگر سید جلال بود امروز به راحتی می بردیم.
خوشبختانه به بازی مهم الهلال میرسه و تیم رو جمع میکنه سید سیم خاردار ❤❤
مارال
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۳۱
سید کجایی ؟! بی تو نمیشه !!
۶
موراتا
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۴۰
مزاله فقط نبود سید جلال نیست افت کمال و بیرو هم تاثیرگزاره
پدرام
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۴۷
چرت چرا میگی عادلک

کدوم بحران

یک امتیاز از افهان کجاش بده اون هم وقتی تیم هر 4 روز یه بازی سخت داره و همه انتظار پیروزی دارند از این تیم
۲ ۱
فرزاد مهریار
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۰۲
احسنت داداش..اینا میخوان تیمو ببرن تو حاشیه..مثلا سیدجلال میخواست چه غلطی کنه..فصل قبل هم بیشترشانس به داد بیرانوند رسید تا سیدجلال.خط دفاع باشجاع بهتره
امیر
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۰۲
برام جالبه گرون ترین تیم لیگ در حال حاضر با 2 گل زده آخر جدوله
اونوقت ما تو اصفهان با سپاهان 2-2 مساوی کردیم یه موجی راه افتاده که انگار چه خبره!!!!
اونم تازه رو دوتا اشتباه بچه گانه دروازه بانمون!!!
همش که مسابقه برد نیست، مساوی کردیم تو زمین حریف ، اتفاق خاصی اصلا نیفتاده
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر