فهرست
آیا دی ماریا در پاریس سن ژرمن موفق خواهد بود؟
آیا دی ماریا در پاریس سن ژرمن موفق خواهد بود؟

آیا دی ماریا در پاریس سن ژرمن موفق خواهد بود؟

فصل پیش در 5 لیگِ اول اروپا تنها کوین دبروین، لوئیس سوارز و سسک فابرگاس میانگینِ دقیقه‌یِ بازی به پاسِ گلشان از آنخل دی ماریا بیشتر بود. قطعا هوادارانِ یونایتد حالا تنها نیم فصلِ بدِ دوم را به خاطر می‌آورند، اما فراموش نکنیم که دی ماریا در 10 بازیِ اولش برایِ یونایتد 3 گل زد و 6 پاسِ گل داد و مهره‌ای کاملا کلیدی برایِ تیمش محسوب می‌شد. دی ماریا در این مقطع ریتنیگِ هواسکوردش هرگز از 7 پایین‌تر نرفت. اما مصدومیت مقابلِ هال سیتی و بعد مشکلاتی که برایِ خانواده‌اش پیش آمد، باعثِ شد تا بازیکنی که قرار بود شماره‌یِ 7 جاودانه‌یِ دیگری در تاریخ یونایتد نام بگیرد، بدل به وصله‌ای ناجور و البته بسیار گران‌قیمت شود. نگاهی به اینفوگرافِ بالا افتِ چشمگیر دی ماریا در تمامِ موارد را در مقطعِ دومش در اولدترافورد نشان می‌دهد.
اما نمایشِ عالیِ او در کوپا امریکا نشان داد که حداقل از منظرِ فیزیکی به فرمِ مطلوبش بازگشته است. پس مشکلِ او با یونایتد بیشتر مشکلیِ ذهنی، تطبیق پیدا نکردن با محیطِ جدید و البته در قالبِ فلسفه‌یِ فوتبالِ لویی ون گال قرار نگرفتن بوده است. حالا به نظر می‌رسد انتقالِ دی ماریا به پاریس سن ژرمن قطعی و تنها سوالِ باقی مانده زمانِ آن است. دی ماریا با این انتقال می‌تواند فصلِ کابوس‌وارش را در یونایتد پشتِ سر بگذارد. اما آیا او در پاریس سن ژرمن موفق به تکرارِ روزهایِ درخشانش در رئال خواهد شد؟
دی ماریا بدونِ تردید ستاره‌یِ رئالِ مادرید در نیمه نهایی و فینالِ چمپیونز لیگِ 2013-2014 بود. دی ماریا به عنوانِ شاتلرِ چپِ تیمِ آنچلوتی تمامِ فضایِ پشتِ کریس رونالدو را پوشش می‌داد و به او آزادیِ عملِ کامل در بعدِ هجومی تیم می‌داد. دی ماریا در ضمن با سرعت و بازیِ مستقیمِ خودش مدام ضدحمله‌هایِ رئال را پایه گذاری می‌کرد. اما در پاریس سن ژرمن به احتمالِ زیاد دی ماریا را به عنوانِ وینگرِ چپ ببینیم. با توجه به هماهنگیِ خوبِ او با خاویر پاستوره، که در کوپا امریکا به وضوح دیدیم و البته حضورِ بلز ماتودی پشتِ سرش به عنوانِ شاتلرِ چپِ سیستمِ 3-3-4، دی ماریا می‌تواند تمرکزِ بیشتری رویِ کارهایِ هجومی داشته باشد و انرژی‌اش را بیشتر صرفِ بازیِ خلاقانه کند تا بازیِ تخریبی.
اگر همان دی ماریایی که در کوپا امریکا دیدیم را در پاریس سن ژرمن ببینیم، قطعا این تیم از خریدِ گران‌قیمت‌ترین بازیکنِ تاریخِ لیگ برتر سودِ زیادی خواهد برد.
 
     
آی اسپورت
2015-07-29 09:54:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر