فهرست
از کرار و صادقیان و دهنوی تا تونی و دایی و قلعه‌نویی: حاشیـه‌بـاز
از کرار و صادقیان و دهنوی تا تونی و دایی و قلعه‌نویی: حاشیـه‌بـاز

از کرار و صادقیان و دهنوی تا تونی و دایی و قلعه‌نویی: حاشیـه‌بـاز

حمیدرضا عرب/ ایران ورزشی

آی اسپورت- تیتر ما را منفی برداشت نکنید. حاشیه‌بازها اصولا نمی‌توانند آدم‌های بدی باشند. خصلت‌های درونی‌شان است دیگر. گاهی هم اسیر جو بازی می‌شوند. اصولا اگر اینها نباشد که لیگ هرگز جذابیت ندارد. قطعا حاشیه‌بازهایی هم خواهند بود که تازه به ما معرفی می‌شوند. اینها اما سابقه‌شان طویل است...
کرار جاسم: قول داده آرام باشد اما این آرامی تا زمانی تداوم خواهد داشت که حقوقش به موقع پرداخت شود. کرار حتی پیش از آنکه لیگ آغاز شود به سبب اختلاف‌هایی که با استقلال داشت حاشیه‌هایی را ایجاد کرد. پیشگویی در مواجهه با کرار جاسم بر این مبنا استوار است که او هرگز نمی‌تواند فصلی را به آرامی به پایان برساند. کرار اگر برخلاف پیش‌بینی‌ها پیش برود بی‌شک اتفاق شگرفی در لیگ برتر رخ داده است.
پیام صادقیان: منصوریان وعده داده از صادقیان بازیکن دیگری بسازد؛ بازیکنی که به‌زعم سرمربی نفت آنقدر خواهد درخشید که آماده و قبراق دوباره به تیم سابقش پرسپولیس تحویل داده خواهد شد. وعده علی منصور را البته تنها یک تعارف رسانه‌ای بدانید. همین که منصوریان بتواند یک فصل را بی‌حاشیه از صادقیان بازی بگیرد خودش کار بزرگی است. هرچند که بیم آن می‌رود مصاحبه‌های پیام علیه پرسپولیس و برانکو تهدیدآمیز باشد.
تونی اولیویرا: خاطرات تلخ بازی پایانی با نفت تهران برای تونی اولیویرا کافی است تا هر زمان که در لیگ پانزدهم اشتباهی از سوی داوران رخ داد، موضوع را ربط بدهد به آن بازی کذایی. تونی اولیویرا حتی اگر با آن سوت‌های مرگبار فغانی در بازی پایانی مواجه نبود آنقدر پتانسیل دارد که از کاه کوه بسازد و یک‌تنه حاشیه‌های بزرگی را باعث شود. تونی لب خط هم با آن حرکات خلق‌الساعه دیدنی و جذاب است. او به‌طور خودکار منشأ حاشیه خواهد بود.
علی دایی: خاطرات تلخی که از برخی ناداوری‌ها دارد او را همچنان بر ماجرای داوری حساس نگه داشته است. مساله دایی اما فقط داوری‌ها نیست. او روی بازیکنان صبا هم حساس خواهد بود. دایی قطعا اگر بازیکنانی که به خدمت گرفته در حد و اندازه خواسته‌هایش نبیند عذر آنها را پیش از نیم‌فصل خواهد خواست که این سیاست می‌تواند حاشیه‌ساز و جذاب باشد. مصاحبه‌های دایی هم برای خود داستان مفصلی است که انتظارش را می‌کشیم.
سوشا مکانی: فصل را با محرومیت آغاز می‌کند تا شاید در ایام پیش رو متنبه شود و دیگر دست به ماجراجویی نزند. اظهار ندامت هم کرده اما فایده‌ای ندارد و کمیته استیناف هرگز او را نخواهد بخشید. شاید آنها هم می‌دانند که به این سوشا هیچ اعتمادی نیست و اگر همین تنبیه‌های مقطعی نباشد ممکن است حاشیه‌های بزرگتری را هم باعث شود. سوشا معمولا در مواقع چلنج با بازیکنان حریف زود از کوره در می‌رود و واکنش‌های تندی نشان می‌دهد.
حنیف عمران‌زاده: حاشیه‌سازی‌های عمران‌زاده هم در فوتبال ایران سر دراز دارد. از ماجرای اتفاقات پاس همدان که بگذریم حنیف چه در هنگام بازی‌های استقلال و چه وقتی مقابل خبرنگاران قرار می‌گیرد، همواره حرف‌های خاصی می‌زند که بازخوردهای کمی هم ندارد. عمران‌زاده که مانند سوشا لیگ را با محرومیت آغاز می‌کند احتمالا زوم می‌شود روی حرکات دیگر بازیکنان تا ببیند آیا کمیته استیناف آنها را مثل او محروم می‌کند یا نه.
قاسم دهنوی: مارکوپولوی فوتبال ایران که همزمان قادر است با 3 تیم قرارداد ببندد این فصل شاگرد علی دایی است؛ بازیکنی که هر آن احتمال دارد به دلیل مشکلات مالی اعتراض کند و از حضور در تمرین صبا سر باز زند. دهنوی اگرچه مانند کرار آنقدر جنجالی نیست اما در سال‌های اخیر مدام با باشگاهش دچار چالش شده و در کانون حاشیه قرار گرفته است. دهنوی را می‌شود یکی از سوژه‌های مهم رسانه‌ها در فصل پانزدهم نامید. از او غافل نشوید.
خلعتبری: کمی پخته‌تر شده اما هنوز هم همان بازیکن پرحاشیه است که نه فقط با مصاحبه‌هایش بلکه با حرکاتی که در جریان بازی‌های لیگ انجام خواهد داد، می‌تواند توجه خیلی‌ها را به سوی خود جلب کند. خلعتبری به لحاظ فنی یکی از بهترین‌ها است اما هیچ‌گاه نتوانسته آنقدر آرام باشد که متولیان تیم ملی او را بازیکن مفیدی برای تیم ملی بدانند. شاید اگر خلعت سنت‌شکنی کند و از حاشیه دور شود، این فصل دوباره رنگ پیراهن ملی را ببیند.
فرهاد کاظمی: یکی دیگر از سرمربی‌های پرجاذبه لیگ است که بارها از سوی کمیته انضباطی با محرومیت مواجه شده است. کاظمی این فصل به دلیل نوع ماندن راه‌آهن در لیگ برتر بیش از پیش مورد توجه است. او باید حواسش را جمع کند تا احیانا با مصاحبه‌های زهردار حاشیه‌های پیرامون راه‌آهن را افزایش ندهد. کاظمی نوعی نماد اعتراض است در مقابل فدراسیون فوتبال و گاها تصمیم‌هایی که می‌گیرند.
امیر قلعه‌نویی: حتی اگر خودش هم بخواهد از حاشیه‌ها دوری کند، حاشیه‌ها سراغش را می‌گیرد. مربیگری در انزلی هم که خود کافی است تا در طول فصل گاهی برای امیر و یاران حاشیه‌هایی ایجاد شود. قلعه‌نویی هم کم در مصاحبه‌هایش جریان‌ساز نیست. البته او باید بداند که فضای ملوان با تیم‌های دیگر متفاوت است. او آنجا باید بیشتر خوددار باشد چون اگر رویه دیگری را پیاده کند شاید عنان کار را از کف بدهد. قلعه‌نویی را هم به دقت ببینید.

کد خبر: 9401
  ۴  
آی اسپورت
2015-07-30 02:04:56
نظر دهید
۴ نظر
-
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۲۴
لابی کالت به کالتی تز ناداوری شاکی باشه؟ لابی خودش عامل اصلی ناداولی هاست
-
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۳۳
اگه اینا حاشیه باز هستن که به نظر شما صفت بدی هم نیست در عوض سایت شما حاشیه سازه که اتفاقا صفت بدیه
تی تی
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۰۹
تونی هیچ حاشیه ای نداره ، یک مربی با وقار و دیسیپلین و حرفهتی هستش و کارنامه دخشان او در تیمهای اروپایی گویای جدی بودن این مربی هستش ، تراکتور باید قدر این مربی رو بدونه ، چه از لحاظ تمرین دادن ، وچه از لحاظ تفکرات فوتبالی تونی یک باتجربه ، یک عاشق فوتبال هستش .
مهران
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۳۹
حالا اگه مثل مجید جلالی تونی هم می رفت می نشست روی نیمکت اون وقت می شد آقا معلم کار بلد !!! گل می رنند گل بخورن داور پنالتی اصلا کوه هم منفجر بشه حالت چهره مجید جلالی فرقی نمی کنه مربی در تیم های پرهوادار باید دیسیپلین و شخصیت داشته باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر