فهرست
توهین کوبیاک و نقش مهم ارومیه‌ای‌ها
توهین کوبیاک و نقش مهم ارومیه‌ای‌ها

توهین کوبیاک و نقش مهم ارومیه‌ای‌ها

آی اسپورت - میخال کوبیاک حالا معروف‌ترین والیبالیست خارجی در ایران است؛ نه به‌خاطر کیفیت خوبش، بلکه به‌دلیل اظهارات ضدایرانی‌اش که احساسات خیلی‌ها را جریحه‌دار کرده. او ‌اخیرا و بعد از باخت در فینال باشگاه‌های آسیا به شهرداری ورامین گفته: «خیلی به‌ندرت پیش می‌آید که کسی بتواند مرا اینقدر عصبانی و از کنترل خارج کند. بازیکن حریف زیر تور ایستاد و به خانواده من توهین کرد و وقتی من به طرف او رفتم، پشت هم‌تیمی‌هایش مخفی شد و فرار کرد. ایرانی‌ها همیشه طوری وانمود می‌کنند که انگار بی‌گناه و بسیار عالی و خونگرم هستند و در مقابل ما بدترین آدم‌های دنیا هستیم ولی به‌نظر من آنها مردمی بدذات و لعنت‌شده هستند.»

کوبیاک البته در لهستان به انجام مصاحبه‌های جنجالی مشهور است. یک‌بار هم گفته کسانی که والیبال بازی می‌کنند هوش بیشتری نسبت به فوتبالیست‌ها دارند و همین جنجال‌های زیادی درست کرده بود، به همین خاطر هم واکنش کاربران لهستانی در توییتر به حرف‌های او انتقادآمیز بود. خیلی از آنها اعتقاد داشتند کوبیاک به‌عنوان کاپیتان لهستان باید متوجه حرف‌های زشتش باشد و دشمن‌تراشی نکند. حالا اما خبر آمده که فدراسیون جهانی والیبال در هفته‌های سوم و چهارم که لهستان باید در ایران و ایتالیا بازی کند، او را ۶ جلسه محروم کرده‌. فدراسیون جهانی والیبال همچنین به فدراسیون والیبال لهستان قویا توصیه کرده نامه‌‌ای از طرف کوبیاک برای مردم ایران نوشته و در روز بازی ایران و لهستان در سالن مسابقه قرائت شود؛ مساله‌ای که با توجه به مصاحبه‌های قبلی کوبیاک مبنی بر پافشاری بر حرف‌هایش معلوم نیست عملی شود یا نه.

نکته مهم اما میزبانی ایران در هفته بعدی مسابقات از لهستان است در ارومیه. هواداران پرشور والیبال در خطه آذربایجان قطعا حق دارند اعتراض خودشان به اقدام کاپیتان لهستان را در بازی‌های این کشور نشان دهند اما باید مواظب باشیم این اعتراض‌ها به سمت‌وسویی نرود که حرف‌های کوبیاک تایید شود. بهتر است تماشاگران ایرانی نشان‌ دهند کوبیاک چقدر در اشتباه است که ملتی به نام ایران را قبول ندارد. لهستان یکی از کشورهایی است که والیبال در آن حسابی محبوب است و قطعا بازی‌های این کشور در ارومیه در ورشو، کراکف و گدانسک دیده می‌شود. تماشاگران ایرانی باید نشان بدهند که کاپیتان تیم ملی لهستان رف‌های اشتباهی زده است. این مهم را باید هم همبازیان کوبیاک در زمین متوجه شوند و هم مردم لهستان در خاک خودشان و این پیام قطعا با ادب و متانت تماشاگران پرشور ایرانی در ارومیه صادر خواهد شد.

 

ایران ورزشی

۲۵ ۶  
آی اسپورت
2019-06-09 13:09:00
نظر دهید

۶ نظر
میم
يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۳
امیدوارم مسوولین عزیز و فدراسیونی ها جو گیر نشن و از تیم لهستان بیش از لیاقت شون استقبال کنند! چون ما عادت داریم اینجور مواقع برای اینکه عکس گفته های طرف رو ثابت کنیم، از اون سمت میافتیم توی چاه و سرتا پاشون رو کادو و پذیرایی های خاص میکنیم تا اثبات کنیم که اصل مون چیه! بنظرم مسوولان برای اینکه به دنیا ثابت کنند که ایرانی ها چقدر مهمان نواز اند، لازم نیست هدایای نفیس به لهستانی ها بدهند. کاری که ما ایرانی ها همیشه انجام میدیم. لطفا اینکار رو نکنید!
ایرانیان یکبار استقبال بینظری از لهستانی ها داشتند و آنها مدیون ایرانیان! درست در زمان جنگ جهانی دوم که ایران پناهگاهی برای لهستانی ها بود! عکس هاش موجوده! لطفا همون عکس ها رو بزرگ چاپ کنید و در داخل استادیوم نصب کنید!
محمد
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸
بنظر من باید خیلی عادی و طوری جلوه کنیم جلوی لهستان که انگار حرفی زده نشده که خودشون شرمنده حرفی که زده شده بشن
۴
سعید
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
اینکه یه خارجی همچین حرفی زده قطعا باید پیگیری و بازخواست بشه.ولی خداییش بیراه هم نگفته..بنظرم از این دقیقتر نمیشه ملت و حکومت ایران رو توصیف کرد. فقط من مونم کسی که تا حالا ایران نیومده چطور به این شناخت از ما رسیده..یکم فکر کنید بخدا درست گفته
۶
سعید
جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
اینکه یه خارجی همچین حرفی زده قطعا باید پیگیری و بازخواست بشه.ولی خداییش بیراه هم نگفته..بنظرم از این دقیقتر نمیشه ملت و حکومت ایران رو توصیف کرد. فقط من مونم کسی که تا حالا ایران نیومده چطور به این شناخت از ما رسیده..یکم فکر کنید بخدا درست گفته
۳
امین
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۰۹
احتمالا دلش از این پر بوده که گفتن شبیه سید حسن خمینیه
وحید
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۰
کلمه به کلمه حرفاش حقیقته محضه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر