فهرست
جدال‌هایِ کلیدیِ چلسی – آرسنال
جدال‌هایِ کلیدیِ چلسی – آرسنال

جدال‌هایِ کلیدیِ چلسی – آرسنال

آی‌اسپورت – آرسن ونگر تا به حال موفق به شکستِ مورینیو نشده است. برایِ همین است که مورینیو می‌گوید اگر آرسنال را فردا ببرد خوشحالیِ خاصی نخواهد کرد! حاصلِ 13 بازیِ قبلیِ این دو مربی 7 پیروزی برایِ آقایِ خاص و 6 تساوی بوده است. آیا ونگر می‌تواند بالاخره این طلسم را بشکند؟
 
پتر چک مقابلِ تیبو کورتوا
 
11 سال حضورِ پرشکوهِ پتر چک در استمفورد بریج با ورودِ تیبو کورتوایِ جوان به پایان رسید و حالا "پترِ کبیر"ِ آبی‌ها قرار است مقابلشان بازی کند. پس نیاز به توضیح زیادی درباره‌یِ این جدال نیست. آرسن ونگر دروازه‌بانی که سال‌ها بهش نیاز داشت را به دست آورده و مورینیو تصمیمی با ریسکِ بالا گرفته است. پیروزیِ ونگر مقابلِ مورینیو برایِ اولین بار، در اولین بازیِ رسمیِ چک برایِ آرسنال می‌تواند جنبه‌یِ سمبلکِ مهمی داشته باشد و تاثیرِ زیادی رویِ سرنوشتِ فصل بگذارد. در اینفوگرافِ بالا مقایسه‌یِ نمایشِ چک وکورتوا را در فصلِ گذشته می‌بینید، که البته با توجه به تفاوتِ زیاد در تعدادِ بازی‌ها نباید معیاری مهم به حساب بیاید.
 
 
هکتور بلرین مقابلِ ادن ازار
 
پدیده‌یِ آرسنال مقابلِ آسِ چلسی. این یکی از جذاب‌ترین دوئل‌هایِ بازیِ کامیونیتی شیلد خواهد بود. هکتور بلرین فصلِ پیش در غیابِ متیو دبوشی، به خوبیِ پستِ دفاعِ راست را به تصرفِ خودش درآورد و بدل به یکی از بهترین بازیکنانِ آرسنال شد.
اما بازی مقابلِ چلسی می‌تواند بهترین چالش برایِ مدافعِ جوانِ اسپانیایی باشد. اگر بلرین بتواند بهترین دریبل‌زنِ اروپا، وینگری که مورینیو او را از رونالدو برتر می‌داند، را خنثی کند، شاید دیگر هیچ شک و تردیدی در توانایی‌هایِ او باقی نماند و بدل به مهره‌یِ ثابتِ آرسن ونگر بشود.
 
 
مسوت اوزیل مقابلِ نمانیا ماتیچ
 
یک جدالِ کلاسیکِ بازی‌ساز، بازی خراب‌کن. اوزیل بعد از اتمامِ مصدومیت‌اش و بازگشتِ به تیمِ اول در اوایلِ سالِ 2015، یک بارِ دیگر ارزشِ خودش را برایِ آرسنال نشان داد و به لحاظِ آمار سومین بازیکنِ کلیدیِ آن‌ها در نیمه‌یِ دومِ فصلِ پیش بود. اوزیل در این مقطع متوسطِ 3.1 پاسِ کلیدی در هر بازی داد که بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در لیگِ برتر بود.
اما مردی که اوزیل باید برایِ بهم ریختنِ دفاعِ چلسی ازش عبور کند، نمانیا ماتیچ است: بهترین تکل‌زنِ لیگِ برتر. غیبتِ الکسیس سانچز باعث می‌شود که تقریبا تمامِ بارِ خلاقیتِ آرسنال رویِ دوشِ اوزیل بیافتد و برایِ همین جدالِ او با هافبکِ صربِ چلسی می‌تواند نتیجه‌ای مستقیم بر جریانِ بازی داشته باشد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2015-08-01 11:46:31
نظر دهید

۲ نظر
Gatab City
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۸
واسه چی چک که تو چلسی بود رو با کورتوا تو چلسی مقایسه میکنین/چرا آمار رو در روی ازار با اوزیل نیست!!!/واقعا که
بلومن
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۵۱
خدا چیکارکنه مورینیو رو
اول لمپارد حالا چک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر