فهرست
مقایسه آماری: آقای گل هندوراس یا آلبانی؟ کدام بزرگترند؟
مقایسه آماری: آقای گل هندوراس یا آلبانی؟ کدام بزرگترند؟

مقایسه آماری: آقای گل هندوراس یا آلبانی؟ کدام بزرگترند؟

آی اسپورت - یری بن‌سون، مهاجم هندوراسی پرسپولیس با این تیم قرارداد بسته و حضور پرو پیچ در استقلال هم قطعی شده است. بن‌سون و پرو پیچ، هر کدام دو بار سابقه آقای گلی دارند. بن‌سون در لیگ هندوراس آقای گل شده و پرو پیچ در لیگ آلبانی این عنوان را بدست آورده است. موضوعی که باعث بحث بین طرفداران دو تیم شده و هر کدام کیفیت لیگی که بازیکن رقیب در آن گل زده را زیر سوال می‌برند.
لیگ آلبانی، مثل لیگ ایرلند جنوبی که ایمون زاید آقای گل آن شده بود،‌ جزو لیگ‌های آماتور اروپا محسوب می‌شود. قهرمان این لیگ، فقط یک سهمیه در مرحله دوم پلی آف لیگ قهرمانان اروپا دارد و هیچکدام از تیم‌های این لیگ بدون پلی آف به لیگ قهرمانان یا لیگ اروپا نمی‌روند. از لحاظ مالی هم لیگ این کشور گردش مالی بالایی ندارد و به همین دلیل هم آقای گل این لیگ، با رقمی ارزان‌تر از مهاجمان داخلی استقلال با آن‌ها قرارداد بسته است. لیگ آلبانی با 10 تیم برگزار می‌شود و برای اینکه تعداد بازی‌ها بالا برود، تیم‌های آن به جای دو بار، چهار بار با هم بازی می‌کنند.
لیگ هندوراس از لحاظ تعداد تیم شرایط مشابهی با آلبانی دارد و فقط 10 تیم در آن حضور دارند. با این تفاوت که بعد از دو مرحله برگزاری لیگ، تیم‌های بالای جدول برای تعیین قهرمان به صورت حذفی با هم بازی می‌کنند. سبکی که در بسیاری از کشورهای قاره آمریکا مرسوم است.
در رده بندی فدراسیون جهانی آمار و ارقام، لیگ هندوراس در رتبه هفتاد و پنجم جهان قرار گرفته و 14 رده از لیگ برتر ایران پایین‌تر است. در این رده بندی، لیگ آلبانی 8 رده بالاتر از هندوراس و 6 رده پایین‌تر از ایران، در جایگاه شصت و هفتم جهان ایستاده است.
بن‌سون، از لحاظ سابقه ملی برتری زیادی به پرو پیچ دارد و در جام جهانی بازی کرده، اما نباید این نکته را فراموش کرد که پرو پیچ سال قبل آقای گل آلبانی شده اما آقای گلی بن‌سون در لیگ هندوراس به 4 سال قبل مربوط می‌شود.


کد خبر: 9406
  ۱۱  
آی اسپورت
2015-08-01 18:03:55
نظر دهید

۱۱ نظر
پرسپولیس سرورته
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۱۱
احسنت به مفایسه ات،،
-
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۲۷
گلزن هندوراس تو مقدماتی جام جهانی و سابقه حضور در دو دوره جام جهانی رو داره و تو المپیک لندن هم بوده رو با اقای کل لیگ درپیت البانی مقایسه می کنی؟
amir
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۳۲
البانی؟ خخخخ فوتبالش در حد محلات ایران هم نیست. بنگستون هندوراس رو یه تنه جام جهانی برد. اما اون چی ؟ خخخخ
-
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۴۰
گلهای پروپیچ دیدم بیشتر از سوتی مدافع ها گل زده بود یا دروازه خالی،میشه گفت فرصت طلب ،گلهایی که بنسون تو مقدماتی زد هم کم از پروپیو نداشت،تقریبا ت یه سطح هستند
-
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۵۲
بنستون در جام جهانی 2010 و 2014 بازی کرده
شورگشتی
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۱۰
خوب معلومه بنگستون
محمد
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۱۵
متشکرم از این مقایسه شما چون من خودم اصلا در مورد لیگ آلبانی خبر نداشتم ، واین هم به آمار خوب شما اضافه میکنم بنگستون این بازیکن تو لیگ معتبر آرژانتین بازی کرده بعنوان البته بازی ساز بخاطر همین آمار گلزنیش تو این چند سال کم شده تو رده تیم باشگاهی و با این تیم همین دوماه گذشته تو لیگ برتر آرژانتین چهارم شده و بازیکنی بوده وقتی بعنوان مهاجم بازی میکنه در تیم ملی خوب گل میزنه و یک تنه تیم ملی هندوراس با 12 بازی 9 گل زده به جام جهانی میبره ، بازهم تشکر از امار شما
-
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۱
من استقلالیم و معتقدم مسی هم باشن ولی جواب ندن فایده نداره.باید بازی کنن ببینیم. پروپچیچ شم گلزنی بالایی داره.یادمون نره خیلیا در لیگ‌ ضعیف تر بودن ایران جواب دادن.سوکای تو لیگ آلبانی معروف نبود ولی اینجا عالی بود
-
شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۰۵
لنگیای بیسواد ببندین, بنگیا
ساشا نصیری
يكشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴، ۰۱:۱۴
استاد! تعداد گل دو طرف رو مقایسه میکنند نه اینکه هردو اقای گل شدند! مثلا خواستید بازیکن هندوراسی رو در حد پرویچ قلمداد کنید ؟ چرا نمیگید چهاربرابر هندوراسی گل زده پرویچ اونم تو دوسال
حامد
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۰۵
هر دوشون انگشت کوچکه حمزه یونس تراختور نمیشن . یاشاسین تراختور
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر