فهرست
موتومبا: در سوئد مثل مجیدی و کریمی محبوب هستم!
موتومبا: در سوئد مثل مجیدی و کریمی محبوب هستم!

موتومبا: در سوئد مثل مجیدی و کریمی محبوب هستم!

آی اسپورت- نام مارتین موتومبا بعد از پایان لیگ فصل قبل آنقدر سر زبان‌ها افتاد که با رای‌های تاریخی مراجع قضایی فدراسیون شاید دیگر این نام را فراموش نکنیم. او که حالا قید حضور در ملوان و فوتبال را زده‌است در گفتگویی جالب از شرایط خود در ایران می‌گوید. قسمتی از این گفتگوی نسیم با موتومبا را می‌خوانید:
"من به خاطر مشکلات خانوادگی نمی‌توانم به ایران بیایم. روز چهارشنبه از طریق مدیربرنامه‌هایم با آقای قلعه‌نویی تماس گرفتم و به اوگفتم که نمی‌توانم به انزلی بروم. قصد داشتم به ایران بیایم اما فرزندم به دنیا آمد. فرزند من 4 روزه است و اصلا نمی‌توانم در این شرایط همسرم را رها کنم. ما یک بچه دیگر هم داریم و همسرم نمی‌تواند به تنهایی زندگی ما را اداره کند. من در این شرایط مجبور شدم از حضور در ملوان انصراف بدهم. 
من برای راه‌آهن زحمت کشیدم اما پولم را ندادند که این کار اصلا درست نبود. من از اول هم می‌دانستم که این تیم پولی ندارد و برای بدست آوردن یک تجربه جدید به ایران آمدم اما آنها بعد از پایان لیگ حتی یک تماس هم با من نگرفتند و این اتفاق‌ها برایم خیلی عجیب بود. من یک ماه در ایران سرگردان بودم و بابت پولی که نگرفته بودم ممنوع‌الخروجم کردند. من در سوئد حتی یک بار اداره مالیات را ندیده بودم اما در ایران مجبور شدم هرروز به اداره مالیات بروم و این اصلا تجربه خوبی نبود. من به ایران آمده بودم تا از فوتبال بازی کردن لذت ببرم ولی هرروز برایم یک اتفاق جدید به وجود می‌آمد.
من هیچ کار غیرقانونی انجام ندادم و با رایی که صادر شد می‌توانم به جرات بگویم که فدراسیون فوتبال ایران عدالتخواه‌ترین فدراسیون جهان است!من با اطمینان می‌گویم که در فوتبال ترکیه افرادی تبهکار وجود دارند و من هرگز آنها را نمی‌بخشم. من از فدراسیون فوتبال ترکیه 800 هزار دلار به خاطر حضور در تیم سابقم طلبکار بودم و تیم اردو اسپور هم 400 هزار دلار به من بدهکار بود. آنها برای اینکه پول من را ندهند، ماجرای ITC را پیش کشیدند. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که هرگز به فوتبال ترکیه برنمی‌گردم. من هرگز تخلفی نکرده بودم.
من اراده کنم می‌توانم با تیم آیکه سوئد قرارداد امضا کنم. این تیم، یکی از بهترن تیم‌های سوئد است و من در آنجا بسیار محبوب هستم؛ مثل مجیدی و کریمی در استقلال و پرسپولیس اما آنها از من خواسته‌اند قرارداد بلند مدت امضا کنم ولی من چون می‌خواهم به فوتبال ایران برگردم، قراردادی با این تیم امضا نکرده‌ام. بزودی به ایران برمی‌گردم؛ چون دوست دارم فوتبالم را در کشور شما ادامه بدهم."

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2015-08-01 22:03:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر