فهرست
به استقبال سوپرجام انگلیس: چک اول را محکم بزن
به استقبال سوپرجام انگلیس: چک اول را محکم بزن

به استقبال سوپرجام انگلیس: چک اول را محکم بزن

 ژوزه مورینیو در روزهای اوج حرافی خود قرار دارد و از آنجایی که معمولا مستمع، صاحب سخن را بر سر ذوق می‌آورد، ونگر هم به‌عنوان شنونده و گاه پاسخ‌دهنده‌ای خوب به این جنگ لفظی ابدی- ازلی رنگ و بویی جذاب بخشیده است!


نبرد شاید قابل پیش‌بینی وقتی آرسنال و چلسی از ساعت ١٨ و ٣٠ دقیقه امروز به وقت تهران بازی سوپرجام انگلیس در ورزشگاه ویمبلی لندن را شروع کنند، خیلی‌ها با استناد به نتایج عالی مورینیو مقابل ونگر، برتری نیمه آبی لندن را محتمل می‌دانند. مورینیوی مغرور طبق ادعای اخیرش رقابت با آرسنال را جدی نمی‌داند و ونگر این روزها بیشتر نگران تمسخر شدن بابت تی‌شرت عجیبی است که بابت انجام امور خیریه در مراکش به تن کرد!

شرایط آرسنال همه نگاه‌ها به پترچک است. او پس از ١١‌سال بازی در چلسی، حالا در اولین بازی رسمی برای تیم جدیدش، مقابل باشگاه سابق خود می‌ایستد. آرسنال نگرانی‌هایی هم دارد؛ دلواپسی‌هایی از جنس قرض‌دادن شزنی به رم و بازگشت دیرهنگام اوسپینا از تعطیلات. در غیاب این ٢، قطعا پترچک دروازه‌بان امروز آرسنال خواهد بود. آلکسیس سانچس شیلیایی هم تازه از تعطیلات برگشته و دنی ولبک به دلیل آسیب‌دیدگی زانو به این بازی هم نمی‌رسد.

اوضاع چلسی اگر گری کاهیل نتواند با ماسک محافظ بینی شکسته‌اش بازی کند، کورت زومای فرانسوی در قلب خط دفاعی جانشین او خواهد شد. چنانچه دیگو کاستا با توجه به مشکل قدیمی همسترینگ، ریسک بازی کردن را به جان نخرد، فالکائو اولین بازی در لباس چلسی را انجام خواهد داد.

آنالیز ترکیب آرسنال آرسنال با همان ترکیب ٤ نفره خط دفاعی در بازی روزهای پایانی ماه آوریل مقابل چلسی به میدان می‌رود. از آنجایی که به احتمال زیاد دبوشی مقابل سرعت و تکنیک‌ هازار بلژیکی کم می‌آورد، احتمالا والکات مجبور است به تنهایی سراسر سمت راست تیمش را پوشش دهد. از بین جک ویلشیر و آرون رمسی یک نفر فرمانده خط میانی آرسنال خواهد بود. ترکیب احتمالی: چک، مرتساکر، کوشیلینی، بلرین، مونرئال، رمسی، کوکلین، چمبرلین، اوزیل، کاسورلا و ژیرو.

تحلیل تاکتیک چلسی نباید در این بازی هم منتظر ریسک مورینیو باشیم. همه منتظر دیدن نفر جانشین کاستای مصدوم هستند. فالکائو هر چند خیلی دیر با تیم تمرین کرده اما جلوتر از رمی که هنوز در تیم حضور دارد، شانس اول حضور در خط حمله است. آقای خاص در این بازی مانند فصل گذشته با ٥‌هافبک به میدان می‌رود. ترکیب احتمالی:  کورتوا، تری، آزپلیکوئتا، زوما، ایوانوویچ، ماتیچ، فابرگاس، ویلیان، اسکار،‌هازار و فالکائو.

نکات آماری  ١٣ بازی بدون شکست مقابل ونگر، برای مورینیو سپری شده و او در این تعداد رقابت، ٧ بار پیروز شده است./  ٧١‌درصد پیروزی در ٧ سوپرجام قبلی انگلیس از ونگر، مرد برنده این جام ساخته است. به عبارت بهتر او ٥ سوپرجام از ٧ سوپرجام ممکن را برده است./  ٤٠٧ دقیقه از آخرین گل آرسنال به چلسی تحت نظر مورینیو می‌گذرد.

شهروند
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-02 14:52:19
نظر دهید

۱ نظر
Gatab City
يكشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۰۵
لوله میشه این ونگر مدعی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر