فهرست
اینفوگراف: داستانِ دی ماریا در دو تصویر
اینفوگراف: داستانِ دی ماریا در دو تصویر

اینفوگراف: داستانِ دی ماریا در دو تصویر

آی‌اسپورت – اگر تمامِ داستان‌هایِ خارج از زمین را کنار بگذاریم و تنها به بعدِ فنی بپردازیم، اینفوگرافِ بالا بهترین توضیح برایِ شکستِ آنخل دی ماریا در منچستر یونایتد است. تصویرِ سمتِ چپ منطقه‌یِ بازیِ دی ماریا در فینالِ چمپیونز لیگ مقابلِ اتلتیکو مادرید را نشان می‌دهد. دی ماریا در این بازی، مثلِ اکثرِ بازی‌هایِ فصلِ 2013-2014 نقشی کلیدی برایِ تیمش بازی کرد و بعد از کسبِ لا دسیما به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد.
دی ماریا در رئال به عنوانِ ضد ستاره‌ای در سایه، وظایفِ دفاعی و هجومیِ خودش را در نقشِ شاتلرِ چپِ سیستمِ 3-3-4 پشتِ سرِ کریس رونالدو به بهترین شکلِ ممکن انجام می‌داد. او در فینال دو برابرِ هر بازیکنِ دیگری دریبلِ موفق و سه برابرِ هر بازیکنِ دیگری ارسالِ موفق داشت. در این بازی تنها سرخیو راموس بیشتر از دی ماریا پاس‌هایِ حریف را قطع کرد.
اما در منچستر یونایتد فشارِ از زیرِ سایه در آمدن و بدل به ستاره شدن از یک سو، و تفاوتِ ذاتِ بازیِ دی ماریا با ایده‌هایِ لویی ون گال از سویِ دیگر، از او بازیکنی سرگردان در زمین ساخت. تصویرِ سمتِ راست منطقه‌یِ بازیِ او مقابلِ برنلی در لیگِ برتر را نشان می‌دهد. تفاوت کاملا مشخص است. این تصویر در واقعِ چکیده‌ای از کلِ بازی‌هایِ دی ماریا برایی یونایتد است. ون گال از دی ماریا به عنوانِ وینگرِ راست، وینگرِ چپ، هافبکِ میانی و مهاجمِ مرکزی استفاده کرد و غیر از چند بازیِ اول نتوانست او را در سیستمِ تیمش جا بیندازد. ذاتِ بازیِ سریع و مستقیمِ دی ماریا هم با فلسفه‌یِ کنترلِ توپ و بازیِ ون گال تفاوتی اساسی داشت و در نهایتا تمامِ این عوامل کنارِ هم باعثِ شکستِ پروژه‌یِ یونایتد و دی ماریا شد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-03 11:26:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر