فهرست
آریا جسور: کاش بازی من شبیه کاکا باشد/ ایران یک تیم خوب است با یک مربی بزرگ/ هنوز می‌‌توانم در جام‌جهانی عضو تیم  ژاپن باشم
آریا جسور: کاش بازی من شبیه کاکا باشد/ ایران یک تیم خوب است با یک مربی بزرگ/ هنوز می‌‌توانم در جام‌جهانی عضو تیم ژاپن باشم

آریا جسور: کاش بازی من شبیه کاکا باشد/ ایران یک تیم خوب است با یک مربی بزرگ/ هنوز می‌‌توانم در جام‌جهانی عضو تیم ژاپن باشم

آی‌اسپورت ـ آریا جسورو هاسه‌گاوا هافبک طراح تیم سرزو اوزاکای ژاپن اولین گفت‌وگوی فارسی خود را انجام داد. آریا که زاده پدری ایرانی و مادری ژاپنی است به فارسی مسلط نیست و بنابراین خبرنگاران هفته‌نامه تماشاگران با هماهنگی با باشگاه آریا گفت‌وگوی بلندی با وی ترتیب دادند. مصاحبه‌ای که آریا در آن درباره تصمیم احتمالی آینده‌اش برای حضور در یکی از دو تیم ایران و ژاپن صحبت می‌‌کند.
مصاحبه با آریا از حرف‌های او درباره دیه‌گو فورلان آغاز شده است. آریا می‌گوید:« بازی کنار فورلان حس خوبی دارد، او یک بازیکن کاملا حرفه‌ای است و من خوش شانسم که می‌توانم از رفتارش الگوبرداری کنم.»
آریا درباره دعوتش به تیم‌ملی‌ ایران می‌گوید:« بسیار خوشحالم که توسط کارلوس کی‌روش  مربی‌ای بزرگ به تیم‌ملی‌ ایران دعوت شدم. امسال سال جام‌جهانی است و من خیلی دوست دارم این جام را تجربه کنم البته هنوز این شانس را دارم که با تیم ژاپن به جام‌جهانی بروم و این موقعیتی است که برای کمتر کسی پیش می‌آید. باید اعتراف کنم حس خوبی دارم ولی تصمیم‌گیری بسیار مشکل است. چون در ژاپن قانونی وجود دارد که هر شهروندی فقط می‌‌ تواند یک ملیت داشته باشد و اگر من بخواهم به ایران بیاییم باید کارت تابعیت ژاپنی‌ام را پس بدهم. خب، همه زندگی من در ژاپن  است و در  جی‌لیگ هم به عنوان بازیکن ژاپنی بازی می‌کنم .قبول کنید که تصمیم‌گیری خیلی سخت است.»
او در مورد احتمال حضورش در تیم‌ملی‌ ژاپن  هم می‌گوید:« من به تیم‌ملی‌ ژاپن  دعوت نشدم البته دو سال پیش در تمرینات تیم‌ملی‌ شرکت کردم و هنوز این شانس را دارم که با ژاپن به جام‌جهانی بروم. من هم ژاپنی هستم و هم ایرانی و هر دو کشور را دوست دارم، در کل برایم فرقی ندارد در کدام تیم بازی کنم. در ضمن فرصت پوشیدن پیراهن هر تیمی را پیدا کنم تمام سعی‌ام را می‌کنم تا بهترین شکل در آن تیم بازی کنم.»
او درباره شباهات استایلش به کاکا ستاره برزیلی میلان می‌گوید:«در ژاپن  هم خیلی‌ها می‌گویند شبیه کاکا هستم ولی کاش بازی‌ام مثل او باشد.»
آریا همچنین می‌گوید:« از بین بازیکنان ایران مهدوی‌کیا، عزیزی، علی دایی و کریمی  را می‌شناسم؛ آنها بازیکنان بزرگی بودند و همه آسیا آنها را می‌شناسند.»
ستاره تیم سرزو اوزاکای ژاپن  همچنین در مورد این شایعه که گفته بود برای حضور در ا یران بادیگارد می‌خواهد اینطور جواب داده است:« مگر من که هستم ؟ مگر سیاستمدار و رئیس جمهور هستم که بادیگار بخواهم. اتفاقا پدر من همین حالا ایران است و دنبال یک فرصت می‌گردم به ایران بیایم اگر چه فرصتش پیش نیامده ...»
آخرین حرف آریا درباره صحبت کردن به فارسی است که می‌‌ گوید: «لغت‌های ساده فارسی مثل سلام، صبح بخیر را می‌توانم پاسخ بدهم. اما حتی انگلیسی بلد نیستم و تنها زبانی که به آن مسلط هستم ژاپنی است.»
     
آی اسپورت
2014-03-09 08:57:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر