فهرست
سوژه روز: بانوان، راهکار نجاتِ سکوهای فوتبال ایران
سوژه روز: بانوان، راهکار نجاتِ سکوهای فوتبال ایران

سوژه روز: بانوان، راهکار نجاتِ سکوهای فوتبال ایران

آی اسپورت- علیرغمِ استفبال خوبِ مشهدی ها از هفته اول رقابت های لیگ برتر، سایر بازی های این هفته با حضور گسترده تماشاگران برگزار نشدند. در تبریز، تماشاگر زیادی به تماشای حساس ترین بازی هفته نرفت، سپاهانی ها مثل همیشه دشواری های خاصی برای رسیدن به فولادشهر داشتند و پرسپولیسی ها نیز بسیاری از سکوهای آزادی را خالی گذاشتند تا میانگین تماشاگر در هفته اول لیگ برتر کمتر از 10 هزار نفر باشد.


به نظر می رسد جذابیت های لیگ جدید از همین ابتدا به آشتی دادن هواداران با سکوها بیانجامد اما مسابقه های هفته اول نشان دادند که این جذابیت هنوز نتوانسته به مشکلات هوادارها برای حضور در استادیوم ها غلبه کند. برای بازگرداندن تماشاگران به سکوها، هنوز به کارهای بسیار زیادی نیاز است. کارهایی از جنس بهبود کیفیت ساختاری استادیوم ها و یا تلاش برای بهتر شدن حمل و نقل تماشاگرها به ورزشگاه. علاوه بر این، کیفیت فنی بازی ها نیز معمولا به جای جذب کردن تماشاگرها، آن ها را از تماشای بازی های در نمای نزدیک دور می کند. 


اصلاحِ همه نابسمانی های پرشماری که سد راه حضور تماشاگر در استادیوم های ایرانی شده اند، کار دشواری به نظر می رسد. راه ساده تر احیای سکوهای ایرانی شاید صدور اجازه ورود بانوان به ورزشگاه باشد. آن ها که در همه این سال ها از حضور در ورزشگاه محروم شده اند، در صورت به دست آوردن مجوز حضور خیلی زود ورزشگاه ها را پر خواهند کرد و هیجان را به فضای فوتبال بازخواهند گرداند. تردیدی وجود ندارد که این ساده ترین راهکار برای بازگرداندن تماشاگر به لیگ برتر است اما درست مثل همیشه احتمالا تندروهای دلواپس با تجمعات به قول خودشان «انزجارآمیز» اجازه این اتفاق را نخواهند داد تا خالی بودن همچنان در تقدیر استادیوم های ایرانی باشد. 

کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-08-03 17:44:34
نظر دهید

۳ نظر
سرور لنگ
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۰۸
ما انقلاب کردیم که بانوان بروند استادیوم عایا
عباس
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۳۵
خودشونم میدونن تجمعشون انزجار آمیزه اسکلا
حسین
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۳۲
منظور دقیقتون فساد رو تو ورزشگاه ها احیا کنیم ن شور و هیجان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر