فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- پیش از برنامه 1: روزهای تعطیلی نود بالاخره به پایان رسیده اند و این برنامه تلویزیونی تا دقایقی دیگر به آنتن شبکه سوم باز خواهد گشت. برای سیزنِ تازه نود، به انتظار دکوری تازه و آیتم های نوآورانه تری خواهیم بود.

  پیش از برنامه 2: مهم تر از بازگشتِ نود، بازگشتِ لایوکامتیتوری آی اسپورت است! در این هفته ها، پیام ها، تماس ها، ایمیل ها و کامنت های بی شماری با درخواستِ دوباره راه افتادن این بخش دریافت «نکرده ایم» اما توی چشم های تان خوانده ایم که چقدر دوست داشته اید برگردیم!

پیش از برنامه 3: دقایقی قبل از شروع برنامه، تصاویر کریس رونالدو در شبکه سوم پخش می شوند. قبل از نودِ اسپانیایی ها نیز معمولا تصاویر آدامس جویدن حمیدرضا علی عسگری روی آنتن می رود.

پیش از برنامه 4: کمی قبل از اولین نودِ فصل، پسرِ 15 ساله ای که مخاطب ثابت این برنامه بود از نفس کشیدن دست برداشت. کاشِ سپهر توی آن دنیا به اینترنت دسترسی داشته باشد و بداند که در آی اسپورت به یادش خواهیم بود.

اولین نودِ سال

-تیتراژ نود هنوز هم همانی است که در این سال ها بوده. تصویرِ فوتبالیستِ شماره نودی که زیرِ باران شدید، اصرار دارد توپ را پاس ندهد.دکور برنامه نیز هیچ تغییری نداشته است.


-عادل برنامه این فصل‌اش را شبیه خداحافظی شروع می کند. با تشکر از همه کسانی که در این سال ها همراه برنامه بوده اند و همه رسانه ها. این سرآغاز، فقط چند قطره اشک کم دارد.


-«کارشناسان برنامه نود» مرموزترین آدم های این برنامه به شمار می روند. آن ها همیشه با همین لقب کلی معرفی می شوند و هیچوقت به صورت مجزا شناخته نشده اند.

- از نگاه همین کارشناس ها، فولاد شایستگی حضور در بین تیم های موفق نقل و انتقالات را نداشته است. چطور می شود به روی عملکرد نقل و انتقالاتی تیمی که رضا خانزاده بزرگ را می خرد چشم بست؟


-اولین اشتباه فصل جدید نود، تلفظ اشتباهی از نام مهاجم هندوراسی تازه وارد پرسپولیس است.


-سوال نظرسنجی نود، به بهترین تیم نقل و انتقالات اختصاص دارد. نودی ها برای اثبات بی طرفی، در آیتم نقل و انتقالات، نفت را صاحب بهترین عملکرد معرفی کردند!


لئو مسی در لیگِ برتر

-فیلم های پخش شده از خریدهای خارجی تیم های لیگ برتر، ظرافت و تکنیک بازی آن ها را در حد لئو مسی و کوتینیو نشان می دهد. آن ها در واقعیت احتمالا بیشتر شبیه بالوتلی فوتبال بازی می کنند!


-همه آن هایی که امیدوار بودند که در فصل جدید نود هیچ خبری از آیتم تقویم نود نباشد، خیلی زود ناامید شدند. این آیتم در نود با آیتم هایی کاملا مرتبط با فوتبال آغاز شد. مثلا گرامیداشت روز جهانی انتقال خون.


-شباهت این روزهای کرمانی مقدم(یا مقام) به لوئیز انریکه قابل انکار به نظر نمی رسد.

گم شدن اجسامِ سنگین!

-«سرقت اجسام سنگین» کنایه ای است که با مدتی تاخیر در نود با صدای عادل شنیده می شود. ثانیه هایی بعد در این نریشن، از کلمه «دکل» نیز استفاده شد.


-عبدالله ویسی دوباره بعد از چند فصل رو به جوانگرایی آورده تا در پایان هر مسابقه تاکید کند که تجربه کم تیم عامل شکست بوده است! این جمله در اولین مصاحبه بعد از مسابقهِ فصل مورد استفاده پپ ایرانی قرار می گیرد.


-مهدی شریفی، یکی از جذاب ترین فوتبالیست های یک دهه اخیر ایران است. بازیکنی با توانایی به ثمر رساندن گل های ویژه و البته تخصص در شادی بعد از گل.

سیاه جامگان-استقلال
-دلمان برای رسول خطیبی و «بازکن» گفتن هایش به شدت تنگ شده بود. خوش برگشتید آقا رسول. 


-پخش همزمان نود و خندوانه احتمالا امشب خانواده های زیادی را در درگیر دودستگی خواهد کرد. شما ترجیح می دهید عادل خان را تماشا کنید یا جناب خان را؟


-جاسم کرار در شرایطی قرار دارد که می تواند به صورت مستقیم از استقلال تهران به تپل اسپورت بافق منتقل شود.


-مهدی رحمتی برای فرار از سوال خبرنگارها در راهروی ورزشگاه ثامن، سالِ نو را به آن ها تبریک می گوید و با آن ها روبوسی می کند.

-عنایتی که این هفته قرار بود به استقلال گل بزند و شادی نکند، به استقلال گل نزد و شادی کرد!

-حدود 150 نفر از جمله هوتن قلعه نویی در ورزشگاه تختی دست به دست هم داده اند تا دستورهای فنی امیر از روی سکو به درون زمین منتقل شود!


استقلال، صدرنشین نظرسنجی

-استقلالی ها در نظرسنجی امشب نود در مورد موفق ترین تیم نقل و انتقالات، بیشتر از پرسپولیس رای آورده اند. آیا پایانِ دنیا نزدیک است؟ -آرش برهانی در هفته اول لیگ پانزدهم یکی از بهترین نمایش های همه عمرش را ارائه کرد. فراموش نکنیم او همان بازیکنی است که قلعه نویی سال قبل فوتبال اش را تمام شده دانسته بود.


-در نود تا نود، از تاسیس مدرسه خیریه فوتبال با همتِ مایلی کهن خبر داده می شود. در این مصاحبه احتمالا دفاع شخصی نیز به پسران فوتبالیست یاد داده می شود!

-تیم آنالیز نود طوری مسابقه های هفته را آنالیز می کنند که تصور می کنیم ونگر و مورینیو مشغول کار در لیگ برتر هستند.


- درست در همین لحظه، الخانرو سابه یا سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان شد.البته که او در شغل تازه اش دیگر مسی نابغه را ندارد تا در آخرین ثانیه کی روش را شکست بدهد.

پرسپولیس-پدیده

-پرسپولیسی ها کابوسِ عجیب و غریبی در مقابل بازیکنان سابق شان دارند. یونس شاکری که در همه روزهای حضور در پرسپولیس فقط یک گل برای این تیم زده بود، به 15 دقیقه زمان نیاز داشت تا همین تعداد گل را در یک بازی به پرسپولیس بزند!


-هادی نوروزی. او زننده گلِ برتر هفته است و شاید فقط خود کاپیتان پرسپولیس بتواند این گل تماشایی را با این میزان خونسردی جشن بگیرند. تصور کنید این گل را سیدصالحی به ثمر می رساند. او احتمالا آنقدر با دست روی شکم‌اش می کوبید تا از حال برود.--علیرضا جهانبخش -مهاجم جدید آلکمار- توی ارتباط اسکایپی با نود، تاکید دارد که  در تابستان پیشنهادهای وسوسه کننده زیادی داشته است. اتفاقی که در کشورِ محل زندگی او هرگز عجیب نیست!


-همه آنچه در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال ایران اتفاق افتاده،طبعا نیاز به یک آیتم چند دقیقه ای نداشته. همین که از نگاه بزگرارکنندگان مراسم حدادی فر بهترین هافبک لیگ نبوده اما بهترین بازیکن لیگ بوده، برای قضاوت در مورد این مراسم کافی به نظر می رسد.قانون پایستگیِ ابراهیم صادقی در زمینه انتخاب بازیکن اخلاق در فوتبال ایران هرگز فراموش نمی شود!-علی دایی که در همه جلسه های تمرینی صبا مشغول حرف زدن با موبایل بوده، حداقل در جریان بازی موبایل به دست ندارد. واکنش او به موقعیت خراب کردن قاضی یکی از اتفاقات ویژه هفته اول لیگ است.


این موتومبای جنجالی


-برای ورودِ نود به پرونده جنجالی موتومبا دیگر کمی دیر شده است. شاید اگر نود بین دو فصل به تعطیلات طولانی نمی رفت، برنامه موتومبا می توانست تاثیرگذار باشد.-به نظر می رسد راه آهنی ها خوش شانس بوده اند که مالک قبلی شان راهی زندان شد و تیم به دست دادستانی افتاد.آنچه روند پرونده را برای تیم تهرانی تغییر داد، ورود جدی دادستانی برای ستاندن داد باشگاه و متعاقبا گران تر فروحتن آن بود!-عادل فروسی پور اصرار زیادی دارد که به جای بیشتر وقت دادن به کارشناس حقوقی، حتما نظر شخصی خودش را نیز در مورد پرونده مطرح کند.-رحیمی نماینده طرفِ برنده پرونده است و طبیعی به نظر می رسد که از همه چیز راضی باشد. او اعتقاد دارد فساد جایی بود که پرونده از کمیته انضباطی به استیناف رفته است. این طور به نظر می رسد که فساد در نقاط مختلف دیگری از این پرونده پیچیده نیز وجود داشته است.-در اولین نود فصل، براتی دوباره به عنوان کارشناس حقوقی روی خط حاضر می شود. او هر بار بیشتر از قبل دست روی این نکته می گذارد که عملا هیچ روند قانونی صحیحی در فوتبال ایران طی نمی شود.
-نخستین برنامه نود بعد از آغازِ فصل جدید، چندان چنگی به دل نزد. برنامه ای بدون مهمان که راس ساعت 01:44 بامداد به پایان رسید. جدا از تغییرات محتوایی رخ نداده در برنامه، ثابت ماندن تیتراژ، دکور و گرافیک برنامه نیز شاید اتفاق های خوبی برای مخاطبان نود نبودند. بین خودمان بماند اما حالا کمی پشیمان هستیم که خندوانه را تماشا نکرده ایم و به پیشنهاد لایوکامنتیتوری این برنامه پاسخ مثبت نداده ایم!-البته که شب بخیر.


-


-
  ۸  
آی اسپورت
2015-08-04 02:26:57
نظر دهید

۸ نظر
محمد
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۰۵
درست تلفظ کردن اسمو
Jerry Bengtson
عباس
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۲۴
اما توی چشم های تان خوانده ایم که چقدر دوست داشته اید برگردیم! :)))))))))))))))) عالی بود
امیررضا
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۳۹
این مدل گزارش نویسی تو ای اسپورت رو دوست داریم. لطفا ادامه بدین
ضدتراکتوری
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۴۰
معلوم بود که میخواد حدل بده به تراکتوریا. مدام میگفت چقدر خریدای خوبی داشتن
ضد لنگ
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۴۱
اس اس تو نظرسنجی نود با اختلاف بهترین تیمه. دم همه مون گرم
-
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۰۲
استقلالیم ولی از گیر دادنتون به علی عسکر بدم اومد
علی
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۳۹
تاج حرف مفت میزنه. جایزهپها رو الکی توزیع کردن
Danial
سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۲۲
این سبک گزارش نویسی با دستمایه طنز رو خیلی‌ دوست دارم. ممنون از شما
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر