فهرست
اینفوگراف: "آکس"، ستاره‌یِ جدیدِ لیگِ برتر؟
اینفوگراف: "آکس"، ستاره‌یِ جدیدِ لیگِ برتر؟

اینفوگراف: "آکس"، ستاره‌یِ جدیدِ لیگِ برتر؟

 آی‌اسپورت – حتی وقتی چمبرلن در ساوتهمپتون بازی می‌کرد و خیلی جوان بود، شک و تردیدی در استعداد و سرعت و تکنیکِ بالایش نبود. روی هاجسون برایِ جامِ جهانیِ 2014 رویِ او حسابِ ویژه‌ای باز کرده بود و مصدومیتش در آستانه‌یِ تورنمنت چند روزی تیترِ یک مطبوعاتِ ورزشی انگلیس بود.
اما مصدومیت‌هایِ پیاپی در 4 فصل حضورِ او در آرسنال مانع از پیشرفتِ کاملش شد. "آکس" در این 4 فصل تنها در 26.3 درصد از بازی‎‌هایِ آرسنال در ترکیبِ اصلی قرار گرفت و در مجموع 6 گل زد و 7 پاسِ گل داد. اما نکته‌یِ امیدوار کننده برایِ ونگر آمارِ شوت‌ها و پاس‌هایِ کلیدیِ اوست. میانگینِ 1.4 شوت و 1.5 پاسِ کلیدی در هر بازی نشان از تلاشِ چمبرلن و حداقل در موقعیت قرار گرفتنش می‌دهد. مادامی که بازیکنِ جوانی چنین شرایطی داشته باشد می‌توان امیدوار بود که با بالا رفتنِ سن و تجربه‌اش پخته شود و با تصمیم‌گیری‌هایِ درست‌تر، آمارش را بهبود ببخشد.
چمبرلن فصلِ پیش نسبت به 3 فصلِ گذشته‌اش بیشترین حضور در ترکیبِ اصلیِ آرسنال را داشت و در کلِ لیگِ برتر، بینِ بازیکنانی که حداقل 20 بازی برایِ تیمشان انجام داده بودند، بهترین نسبتِ زمانِ بازی به دریبلِ موفق را به ثبت رساند. ستاره‌یِ 21 ساله‌یِ آرسنال متوسطِ یک دریبل در هر 18 دقیقه داشت، آماری که حتی از ادن ازار هم بالاتر بود (18.7).
با توجه به اینکه الکسیس سانچز به احتمالِ زیاد بازهم در سیستمِ 1-3-2-4 ونگر به عنوانِ بالِ چپ بازی خواهد کرد، و تئو والکات مهاجمِ مرکزی خواهد بود و جک ویلشر و آرون رمزی هم ذاتِ بازی‌شان هافبکِ میانی است، اگر "آکس" این فصل مصدوم نشود، شانسِ زیادی برایِ ثابت بازی کردن خواهد داشت. اگر این اتفاق بیافتد لیگِ برتر می‌تواند خودش را برایِ تماشایِ ستاره‌یِ جدیدش آماده کند.
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-04 12:32:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر