فهرست
سوپرجام اسپانیا با ۴تیم در عربستان سعودی!
سوپرجام اسپانیا با ۴تیم در عربستان سعودی!

سوپرجام اسپانیا با ۴تیم در عربستان سعودی!

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که براساس توافق صورت گرفته، سوپر جام اسپانیا به مدت سه فصل در عربستان سعودی برگزار خواهد شد و زنان نیز بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند. بر این اساس در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ (به عنوان نخستین فصل برگزاری این رقابت‌ها در ریاض) این تورنمنت با حضور چهار تیم رئال مادرید، بارسلونا، والنسیا و اتلتیکو مادرید از هشت تا ۱۲ ژانویه برگزار خواهد شد و مطابق قرارداد امضا شده مابین فدراسیون فوتبال اسپانیا و مقامات عربستان زنان بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور یافته و مسابقات را به تماشا بنشینند.

با این وجود، سازمان عفو بین‌الملل نسبت به ایده برگزاری این تورنمنت در عربستان اعتراض کرده و حتی جنبشی مجازی را علیه این تورنمنت به راه انداخته است. این در حالی است که جرارد پیکه مدافع باشگاه بارسلونا از طریق شرکت سرمایه‌گذاری خود که با عنوان کاسموس شناخته شده و بنیانگذار قالب جدید رقابت‌های جام دیویس (تنیس) نیز محسوب می‌شود، به عنوان واسطه مابین فدراسیون فوتبال اسپانیا و مقامات سعودی ایفای نقش کرده که البته مقامات فوتبال اسپانیا به سرعت چنین موضوعی را تکذیب کرده‌اند. در نخستین فصل سه دیدار شامل ۲ نیمه نهایی و فینال در ورزشگاه ملک عبدالله جده برگزار خواهد شد. هند، چین و قطر پیش‌تر نسبت به میزبانی از این تورنمنت ابراز تمایل کرده بودند، اما پیشنهاد مالی سعودی‌ها دندان‌گیرتر بود.

قرعه‌کشی این تورنمنت

نیمه نهایی نخست: چهارشنبه ۸ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۸ دی‌ماه)

والنسیا - رئال مادرید

نیمه نهایی دوم: پنجشنبه ۹ ژانویه (۱۹ دی‌ماه)

بارسلونا - اتلتیکو مادرید

فینال: یکشنبه ۱۲ ژانویه (۲۲ دی‌ماه)

برنده نیمه نهایی اول - برنده نیمه نهایی دوم

  ۱  
آی اسپورت
2019-11-12 09:59:00
نظر دهید

۱ نظر
بی نامم
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۲۶
هههههههه.ده میلیون انسانش از زن و بچه و پیرمرد سال های سال از در کوچه های تاریک قطیف و دمام صبح بیدار میشوند تا شب تو خطر سربریده شدن استرس دارند.سال هاست زمین و دریا هوا زن و بچه به خاک و خون کشیده و قحطی داده.آره سازمان ملل که خفه خون گرفته دبگه از عروسک های خیمه شب بازی فیفا چه توقعی دارم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر