فهرست
نادال بالاخره تک‌رقمی شد/جام شماره 47 در زمین خاکی
نادال بالاخره تک‌رقمی شد/جام شماره 47 در زمین خاکی

نادال بالاخره تک‌رقمی شد/جام شماره 47 در زمین خاکی

آی اسپورت - رافائل نادال، تنیس‌باز سابق شماره یک دنیا بالاخره در این فصل فاتح یکی از تورنمنت‌های نسبتا مهم ATP شد. این تنیس‌باز مایورکایی که در فینال رقابت‌های تنیس هامبورگ به مصاف فابیو فونینی از ایتالیا رفته بود، توانست در دو ست پیاپی و با نتایج مشابه 7 بر5 به برتری برسد و بر جام قهرمانی بوسه بزند. نادال که در این فصل در هیچ گرنداسلم یا رقابت‌های مسترز 1000 درخششی نداشت، در این بازی‌های 500 امتیازی تمام توانش را به کار گرفت و در نهایت هم از رتبه دهم پایین‌تر آمد! «ماتادور» که پیش از این به خاطر کسب نتایج ضعیف در رقابت‌های مهم تا رتبه نازل دهمی سقوط کرده بود، با کسب همین500  امتیاز به رتبه نهم برترین تنیس‌بازهای دنیا صعود کرد و دوباره تک‌رقمی شد. «رافا» البته کار بسیار دشواری برای بردن رقیب ایتالیایی‌‌اش داشت‌؛ او که 2 ساعت و 34 دقیقه وقت گذاشت تا فونینی را شکست دهد، در مجموع توانست چهل و هفتمین جامش در تورنمنت‌هایی که روی زمین خاکی برگزار می‌شود را بالای سر ببرد. این قهرمانی مجموعاً شصت و هفتمین عنوانی بود که این تنیس‌باز اسپانیایی به کارنامه‌‌اش اضافه کرد.
این‌قدر وقت‌کشی نکن! پیروزی رافای 29 ساله وقتی ارزش بیشتری پیدا کرد که توانست انتقام دو ناکامی اخیرش را هم از فونینی بگیرد‌؛ در واقع در دو بازی گذشته این دو نفر، فونینی هر دوبار توانسته بود برنده از زمین مسابقه خارج شود‌؛ اولین بار در رقابت‌های ریودوژانیرو و بعد هم در تورنمنت بارسلونا. «من دو بازی قبلی‌ام را مقابل او شکست خورده بودم و می‌دانستم که برای این فینال هم بازی سختی انتظارم را می‌کشد.» نادال با اعتراف به دشوار بودن بازی مقابل فونینی ادامه داد: «فکر می‌کنم از ابتدا تا انتهای بازی توانستم عملکرد خوبی داشته باشم. در واقع من سر هر امتیاز واقعاً جنگیدم». البته جنگندگی رافا به زعم فابیو فونینی بیشتر با وقت‌کشی حاصل شد! این دو تنیس‌باز در اواخر ست دوم صحنه‌ای عجیب هم رقم زدند که کمتر در سطح حرفه‌ای تنیس دنیا دیده می‌شود‌؛ زمانی که هر دو برای استراحت روی صندلی‌های‌شان نشسته بودند، نادال مشغول صحبت کردن با داور مسابقه بود که به ناگاه فونینی کنترل اعصابش را از دست داد. او از روی صندلی‌‌اش پا شد و به سمت نادال رفت: «‌چی می‌خوای؟ هان،‌چی می‌خوای؟... این اتفاق همیشه می‌افته. تو همیشه همین کارو می‌کنی. دیگه چرندگویی رو بس کن...»! ظاهراً فونینی اعتقاد داشته که نادال برای زدن سرویس وقت‌کشی کرده تا بتواند روند بازی را به نفع خودش عوض کند. البته این مشاجره لفظی در پایان دیدار که دو تنیس‌باز با هم به گرمی دست دادند، خاتمه پیدا کرد.
گرفتگی دردسر‌ساز پا در نهایت و زمانی که نادال جام قهرمانی را بالای سر برده بود، نوبت به صحبت‌های بعد از بازی در زمین مسابقه شد. او که هزاران تماشاگر مشتاق را می‌دید، مشغول صحبت کردن شد که ناگهان اتفاق دیگری افتاد: «آخ، پایم گرفت!» عده‌ای که فکر می‌کردند او شوخی می‌کند، با خنده از این جمله استقبال کردند ولی نادال ادامه داد:«واقعاً پایم گرفته، شوخی نمی‌کنم!» رافا میکروفون را بی‌خیال شد و به حرکت کششی پرداخت تا گرفتگی عضله‌‌اش برطرف شود. البته یکی از اعضای کادر پزشکی هم به سراغ او آمد تا این مشکل زودتر برطرف شود: «من در این فصل با لحظات بسیار سختی دست‌وپنجه نرم کرده‌ام و در این میان فرصت‌های بسیار زیادی را هم از دست داده‌ام ولی هر بار برگشته‌ام و مبارزه کرده‌ام. می‌خواهم بگویم که من به مبارزه کردن ادامه می‌دهم.» نادال با فتح رقابت‌های هامبورگ سومین قهرمانی‌‌اش در همه تورنمنت‌هایی که در این فصل به میدان رفته را جشن گرفت‌؛ او پیشتر دو تورنمنت نه‌چندان مهم بوینس‌آیرس و اشتوتگارت را برده بود.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-08-05 10:10:51
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر