فهرست
ماموریت غیرممکن باتشوایی: رضایت کونته
ماموریت غیرممکن باتشوایی: رضایت کونته

ماموریت غیرممکن باتشوایی: رضایت کونته

آی اسپورت- در دیدار روز یکشنبه میکی باتشوایی چیزهای زیادی برای ثابت کردن داشت، در دیداری که آنتونیو کونته مقابل پیتربورو به او فرصت بازی کردن داده بود. در آن دیدار در استمفوردبریج چلسی به برد 4 بر یک رسید.

بازیکن معمولا نیمکت نشین چلسی البته هرچه از او خواسته شده بود را انجام داد، اما نمی توان منکر شد که فشار زیادی روی او بود. کونته خیلی زود مسئولیت هایش را به او یادآوری کرد و در دقیقه 38 دوباره همه آن ها را در کنار زمین برایش تکرار کرد. وقتی ویلیان در محوطه جریمه آزاد بود و می توانست به او پاس دهد، باتشوایی شوت زد و این موضوع کونته را عصبانی کرد.

بعد از این که پدرو در دقیقه 18 گل زیبایی زد و برای اولین بار دروازه حریف را باز کرد، باتشوایی توانست گل دوم را بزند، اما در طول بازی کمی با استرس به نظر می رسید. در طول 90 دقیقه کونته بیش از هر بازیکنی با او صحبت می کرد. از قبل از آن هم احتمال پیوستن یورنته از سوانسی به این تیم را رد نکرده بود و با این کار فشار را روی باتشوایی بیشتر کرده بود.

کونته از باتشوایی خواسته بود که پیشرفت کند و هم از نظر فیزیکی و هم بازی ترکیبی بهتر باشد، البته که خودش هم قبول دارد رقابت کردن با دیگو کاستا برای این بازیکن سخت است.

این بازیکن23 ساله برای چلسی 33 میلیون پوند هزینه داشته است و هنوز نتوانسته نشان دهد که ارزش این رقم را داشته است. اما به نظر می رسید برای هماهنگ شدن با تیم کونته نهایت تلاشش را می کند. دوندگی و تلاش او بعد از این که جان تری در نیمه دوم از زمین بازی اخراج شد، بیشتر هم شد. ویلیان گل سوم را زد، اما باتشوایی در گل چهارم که پدرو زد هم نقش داشت. او به خوبی توپ را برای ستاره اسپانیایی کاشت و پدرو هم توانست توانایی اش در گل زدن را نشان دهد.

به غیر از باتشوایی فابرگاس بازیکن دیگری بود که در این بازی به میدان رفته بود و البته توانست به خوبی خودش را نشان دهد، در حالی که لوفتوس چیک و ناتانیل چالوبا هم شانس بازی پیدا کرده بودند تا سرمربی تیم آن ها را محک بزند. کورت زوما هم بعد از 11 ماه مصدومیت بازگشته بود و به زمین رفته بود. همه این بازیکنان اما از سرمربی شان نمره قبولی گرفتند، البته که همه شان بیشتر از باتشوایی. عملکرد باتشوایی فقط انقدر خوب بود که باعث شود کونته درباره بررسی یورنته تجدید نظر کند. انقدر جذاب نبود که باعث شود از این به بعد به جای کاستا او را در ترکیب اصلی ببینیم.

هرچند این بازیکن می تواند برای ثابت کردن خودش از آمار استفاده کند و افتخار کند که در 4 بازی 3 گل زده است، اما گلی که در این بازی زد اولین گل بعد از ماه آگوست بود. ملی پوش بلژیکی باید کمی نگران باشد، آینده اش در استمفوردبریج در هاله ای از ابهام است، مخصوصا که دیگو کاستا هم درخشان ظاهر شده و جایگاهش را از دست نمی دهد.

باتشوایی فقط باید عاقل باشد، سرش را پایین بیندازد و هرچه مربی اش می گوید گوش دهد، باید کاری کند که پیشرفت در بازی اش محسوس باشد و با لیگ و فرهنگ جدیدی که به  آن وارد شده زودتر عادت کند. حالا کونته هم از خرید تابستانی اش بیشتر می داند و می داند چطور و در کدام بازی از او استفاده کند. در بازی با پلیموث باتشوایی از 10 نمره، 7 می گیرد، اما باید از بازی های جام حذفی استفاده کند تا نمره اش را به 9 برساند تا کونته مجبور شود در ترکیب تیمش جایی برای او پیدا کند.

۲    
آی اسپورت
2017-01-09 18:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر