فهرست
اینفوگراف: انگولو کانته؛ پدیده‌ای دیگر در لیگِ برتر
اینفوگراف: انگولو کانته؛ پدیده‌ای دیگر در لیگِ برتر

اینفوگراف: انگولو کانته؛ پدیده‌ای دیگر در لیگِ برتر

آی‌اسپورت – انگولو کانته دو فصل پیش با کن به لیگِ یکِ فرانسه صعود کرد و نقشی اساسی در بقایِ این تیم در فصلِ 2014-2015 داشت. هافبکِ 24 ساله‌یِ فرانسوی فصلِ پیش بیشترین تکل را بینِ تمامِ بازیکنانِ 5 لیگِ معتبرِ اروپا زد (177) و یکی از عواملی بود که کن را تا رده‌یِ سیزدهم در جدول بالا آورد. ریتنیگِ هواسکوردِ کانته در فصلی که گذشت 7.36 بود، یعنی ارزشمندترین بازیکنِ کن و جزوِ 25 بازیکنِ باارزشِ لیگِ یک.
کانته با وجودِ علاقه‌یِ مارسی، حالا راهیِ لستر شده تا جایِ کامبیاسو در قلبِ خطِ میانیِ روباه‌ها را پر کند. درسته کانته قدرتِ رهبریِ کامبیاسو، که یکی از عواملِ اصلیِ فرارِ تیمِ نایجل پیرسون از سقوط به چمپیونشیپ بود را ندارد، اما انرژیِ فوق‌العاده‌اش می‌تواند لستر را صاحبِ مهره‌ای کند که به شدت به آن نیاز داشت. شیوه‌یِ بازیِ لسترِ پیرسون، که حالا تبدیل به لسترِ رانیری شده، فشارِ بالا در میانه‌یِ زمین رویِ حریف بود. از این منظر کانته بازیکنِ ایدئالِ لستر است. فصلِ پیش فقط ماکسیم گونالون بیشتر از او، در یک سومِ میانه‌یِ زمین از رقبا توپ گرفته بود.
حضورِ کانته کنارِ بازیکنانِ جدید مثلِ شینجی اوکازاکی و کریستین فوکس در استادیومِ کینگ پاور، تحتِ رهبریِ کلودیو رانیریِ باتجربه، باعث می‌شود تا لستر این فصل هم، از تیم‌هایِ جذابِ لیگِ برتر باشد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-06 09:57:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر