فهرست
یادداشت: آیا ولفسبورگ رقیبی جدی برایِ بایرن مونیخ است؟
یادداشت: آیا ولفسبورگ رقیبی جدی برایِ بایرن مونیخ است؟

یادداشت: آیا ولفسبورگ رقیبی جدی برایِ بایرن مونیخ است؟

رافائل هونیگشتاین
 
پیروزیِ ولفسبورگ مقابلِ بایرن در سوپرکاپ به شکلی اجتناب‌ناپذیر باعثِ نوشته شدنِ تیترهایی مثلِ "فاصله کم می‌شود"، شد. ریکاردو رودریگز و نیکلاس بنتنر هم بعد از بازی مصاحبه کردند و گفتند این فصل رقیبِ جدیِ بایرن برایِ فتحِ بوندسلیگا هستند.
مقاومتِ بالایِ ولفسبورگ و اسکوادِ غنی‌ای که دارند، آندره شورله و مکس کروز و بنتنر همه بازی را از رویِ نیمکت شروع کردند، لقبِ دومینِ تیمِ قدرتمندِ بوندسلیگا را برازنده‌شان نشان می‌دهد. اما اینکه آیا ولفسبورگ می‌تواند واقعا با بایرن برایِ قهرمانی رقابت کند، مسئله‌ای کاملا متفاوت است. تاریخ نشان داده که پیش‌بینی فصل بر مبنایِ سوپر کاپ نتیجه‌یِ درستی نمی‌دهد. بایرنِ پپ گواردیولا در 2013 و 2014 سوپر کاپ را با نتایج 4-2 و 2-0 به دورتموند باخت، اما در هر دو فصل قهرمان شد و اختلافِ امتیازی معادلِ 19 و 33 با شاگردانِ یورگن کلوپ داشت. ولفسبورگ فصل پیش با اختلافِ 10 امتیاز نسبت به بایرن دوم شد. اما بایرن بعد از قطعی شدنِ قهرمانی‌اش سه بازی را باخت. برایِ همین منطقی است فکر کنیم اختلافِ واقعیِ بینِ دو تیم بیش از 10 امتیاز می‌شد.
بایرن این فصل خیلی ضعیف‌تر از دو فصلِ گذشته باشد تا ولفسبورگ شانسی برایِ قهرمانی پیدا کند. تصورِ این امر با توجه به پایانِ قراردادِ گواردیولا آخرِ فصلِ جاری، و از دستِ رفتنِ ایمانِ بعضی بازیکنان به او، چندان محال نیست. اما آیا ولفسبورگ، با توجه به حضورش در چمپیونز لیگ، می‌تواند به پیشرفتِ خودش در بوندسلیگا ادامه بدهد و نقشِ دورتموندِ سال‌هایِ 2011 و 2012 را بازی کند؟
ولفسبورگ سابقه‌یِ افتِ شدید در بوندسلیگا را دارد. آن‌ها فصلِ 2009-2010 به عنوانِ قهرمانِ بوندسلیگا فصل را آغاز کردند، اما به میانه‌یِ جدول سقوط کردند. البته شاگردانِ دیتر هکینگ فصلِ پیش با نمایشِ خوبشان در یوروپا لیگ (که نهایتا همراه با شکست در یک چهارمِ نهایی به دستِ ناپولی بود) نشان دادند قادر به رقابت در چند جبه هستند. اما بازی در چمپیونز لیگ تفاوتِ زیادی با یوروپا لیگ دارد و فشار چند برابری، چه به لحاظِ ذهنی و چه به لحاظِ جسمی به آن‌ها می‌آورد.
البته خودِ هکینگ اعتراف می‌کند قدرتِ تیمش بیشتر در بازی‌هایِ دشوار و با رویکردِ ضد حمله‌ای آشکار می‌شود، چیزی که در چمپیونز لیگ به کمکشان خواهد آمد. ولفسبورگ بازیکنانِ سریع زیادی برایِ این نوع بازی دارد، اما مقابلِ تیم‌هایی که عقب می‌نشینند و عمیق دفاع می‌کنند به مشکل بر می‌خورد و برایِ بردنِ لیگ، باید این بازی‌ها را برد. کوین دبروین با تمامِ کیفیاتی که دارد بازیکنی نیست که وقتی حریف 10 نفره پشتِ توپ است، فضایی کوچک برایِ تیمش باز کند. و البته در نظر بگیرید که ولفسبورگ همچنان با خطرِ از دست دادنِ کلیدی‌ترین مهره‌اش هم دست به گریبان است.
با تمامِ این اوصاف هدفِ اصلیِ ولفسبورگ در این فصل باید قطعی کردنِ حضورش بینِ 3 تیمِ بالایِ جدول باشد، چون بایر لورکوزن قوی‌تر از سالِ گذشته شده و دورتموند هم با توماس توخل آماده‌یِ احیا شدن است. هر زمان ولفسبورگ از رسیدن به این هدفِ اولیه مطمئن شد، هکینگ و شاگردانش می‌توانند به رویایِ فتحِ بوندسلیگا فکر کنند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-06 11:29:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر