فهرست
گزارش: جذاب‌ترین تازه‌واردینِ لیگِ برتر
گزارش: جذاب‌ترین تازه‌واردینِ لیگِ برتر

گزارش: جذاب‌ترین تازه‌واردینِ لیگِ برتر

آی‌اسپورت – از استون ویلا شروع کنیم. ویلا با از دست دادنِ مهره‌هایِ کلیدی‌ای چون فابین دلف، تام کلورلی و مهمتر از همه کریستین بنتکه تیمی تضعیف شده به نظر می‌رسد. اما آمدن چهار بازیکن از لیگِ فرانسه یعنی، جردن آماوی، ادریسا گی، جردن آیو و جردن ورتو، امیدِ زیادی به تیم شروود برایِ فصلِ آینده می‌دهد. بینِ تمامِ این مهره‌ها شاید ورتو بتواند سورپریزِ بزرگِ لیگِ برتر باشد، هافبکی 22 ساله که در پست‌هایِ مختلف قادر به بازی است و عملا می‌تواند جایِ خالیِ دلف را پر کند.
اما دیگر پسرِ عابدی پله‌یِ مشهور، برادرِ جردن، یعنی آندره آیو هم فصلِ آینده را در لیگِ برتر بازی خواهد کرد. انتقالِ آندره آیو به صورتِ بازیکنِ آزاد از مارسی به سوانزی یکی از اولین اتفاقاتِ جذابِ تابستانِ ترنسفرها بود. تازه اینجا بود که معلوم شد چرا گری مانک بعد از فروشِ ویلفرد بونی در ژانویه به من سیتی، عجله‌ای برایِ خریدِ یک مهاجمِ جدید نداشت. آیو می‌تواند یکی از بهترین ترنسفرهایِ این تابستان در کلِ لیگ‌هایِ اروپایی باشد و به اعترافِ خودِ مانک نقشِ منجیِ سوانزی را برایِ این تیمِ ولزی بازی کند.
دیگر بازیکنی که می‌تواند بدل به منجیِ تیمش شود روبرتو فرمینویِ لیورپول است. شاید قبل از کوپا امریکا خریدِ فرمینو برایِ لیورپولی‌ها خیلی جذاب‌تر بود و بازی‌هایش در هوفنهایم خیلی به چشم آمده بود. اما نمایشِ نه چندانِ قابلِ توجهِ او در کوپا باعث شد تا سر و صداها در موردش کم فروکش کند. اما این چیزی از ارزش‌هایِ هافبکِ جوانِ برزیلی کم نمی‌کند. فرمینو کنارِ کوتینیو می‌توانند ترکیبی از ظرافت و قدرت و تکنیک و تاکتیک را به تیمِ برندان راجرز اضافه کنند. درسته که حالا لیورپولی‌ها امیدِ گلزنی‌شان را به کریستین بنتکه بسته‌اند، اما فرمینو بازیکنی است که می‌تواند کلیدِ موفقیتِ راجرز در چهارمین فصلِ حضورش در آنفیلد باشد. فرمینیو مهره‌ای چند کاره است که استحکام و تعادل را به تیمش می‌بخشد.
جدا از فرمینو دو هافبکِ هلندی هم این فصل در لیگِ برتر آماده‌یِ درخشش هستند، دو ستاره‌یِ نوظهور از فاینورد و آیندهوون. شاید همه فصلِ پیش آیندهوون را با ممفیس دپای می‌شناختند، اما جورجینو وینالدوم که لویی ون گال او را با خودش به جامِ جهانیِ 2014 هم برد، یکی از ستون‌هایِ قهرمانِ هلند بود. وینالدوم که این فصل برایِ نیوکاسل بازی خواهد کرد، از جهاتیِ شبیه به لمپارد و از جهاتی دیگر شبیه به یایا توره است. او فصلِ پیش 14 گل برایِ آیندهوون زد و اگر در پستِ موردِ علاقه‌اش، یعنی شماره‌یِ 10 از سویِ استیو مک‌لارن به بازی گرفته شود، می‌تواند به درخشش و رشدِ خودش در انگلیس ادامه دهد و مشکلِ گلزنی نیوکاسل را تا حدِ زیادی حل کند.
دیگر هافبکِ هلندیِ این فصلِ لیگِ برتر یوردی کلاسی است. کلاسی برایِ پر کردنِ جایِ مورگان اشنایدرلین از فاینورد به ساوتهمپتون پیوسته است. ساوتهمپتون این فصل هم به سنتِ فصل‌هایِ گذشته چندتا از ستاره‌هایش را از دست داد. اما رونالد کومن با به خدمت گرفتنِ کلاسی که مثلِ اشنایدرلین تخصص خراب کردنِ بازیِ حریف و طراحیِ ضدحملات را دارد، قصد دارد یک‌بارِ دیگر تیمش را فراتر از انتظارات رهبری کند. کلاسیِ 24 ساله مغزِ متفکرِ تیمِ کومن در این راه خواهد بود.
کنارِ این دو هافبکِ هلندی باید از دیمیتری پایت، ستاره‌یِ سابقِ مارسی هم نام ببریم. پایت که با مبلغِ چشمگیرِ 10 میلیون پوند به وستهم پیوست، فصلِ پیش 17 پاسِ گل در لیگِ یک داد و 134 موقعیت برایِ هم‌تیمی‌هایش ساخت. این آمارِ خیره کننده به علاوه‌یِ تواناییِ او در بازی به عنوانِ وینگرِ راست یا چپ و یا هافبکِ شماره‌یِ 10، از پایت پتانسیل یک ستاره و یک مهره‌یِ کلیدی برایِ اسلاون بیلیچ می‌سازد. شاگردِ سابقِ مارسلو بیلسا می‌تواند یکی دیگر از سورپریزهایِ بزرگِ لیگِ برتر باشد.
و اما در پایان باید به دو مهره‌یِ جدیدِ منچستر یونایتد اشاره کنیم: باستین شواین‌اشتایگر و ممفیس دپای. شهرتِ این دو از دو جنسِ کاملا متفاوت است. شواین‌اشتایگر که تمامِ جام‌هایِ معتبرِ فوتبال را با بایرن و تیمِ ملی آلمان برده است، در اوجِ تجربه قرار دارد، و قرار است این تجربه و روحیه‌یِ قهرمانی را به دیگر بازیکنان تیم منتقل کند. اما ممفیس دپای پدیده‌ای است که یونایتدی‌ها خیلی بهش امید بسته‎‌اند. اگر ممفیس تحتِ رهبریِ پدر معنوی‌اش، لویی ون گال، به پیشرفتی که در دو سالِ اخیر داشته ادامه دهد، پتانسیل بدل شدن به یکی از بهترین بازیکنانِ جهان را دارد.
دنبال کردنِ داستان ممفیس دپای در یونایتد، همراه با دیگر تازه‌واردینی که ازشان نام برده شد، لیگِ برتری بسیار بسیار جذاب را تضمین می‌کند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-06 13:22:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر