فهرست
گزارش روز: داور ال کلاسیکو و نگرانی ها در مادرید
گزارش روز: داور ال کلاسیکو و نگرانی ها در مادرید

گزارش روز: داور ال کلاسیکو و نگرانی ها در مادرید

آی اسپورت- شبکه لاکوپه در شرایطی نام کلوس گومس را به عنوان داور بازی ال کلاسیکوی روز23 ماه مارس اعلام کرده که این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. با این انتخاب رئالی ها به شدت نگران هستند؛ چرا که قضاوت این بازی حساس و سرنوشت ساز به داوری سپرده شده که سران هیچ کدام از این دو تیم دل خوشی از او ندارند.

این سومین باری است که گومس مسئولیت قضاوت دربی حساس و جنجالی فوتبال اسپانیا میان دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را برعهده دارد و البته اولین باری است که او در رقابت های لالیگا، بازی ال کلاسیکو را سوت می زند؛ تا پیش از این او یک بار در سوپرکاپ اسپانیا این بازی را قضاوت کرده و یک بار دیگر در نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا ودر هیچ یک از این دو بازی رئالی ها برنده بازی نبوده اند.

بازی سوپرکاپ اسپانیا درسال 2012 که با قضاوت این داور اهل منطقه آراگون برگزار شده بود با برد2-3 بارسا به پایان رسید و در دور رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا در سال 2013 نیز بازی با تساوی 1-1 دو تیم به پایان رسید.

آخرین باری که کلوس گومس در رقابت های لالیگا یکی از بازیهای رئال را سوت زده بود، بازی این تیم درپامپلونا ومقابل اوساسونا بود که با تساوی 2-2 خاتمه یافت و درآن بازی، گومس با بی عدالتی سرخیو راموس را اززمین اخراج کرد که کمیته داوری با تجدیدنظر درتصمیم گومس، کارت زرد اول راموس در آن بازی را بخشید وخطای پنالتی آرریباس برروی مودریچ را نیز نادیده گرفت.

در روز 5 فوریه بود که گومس بازی رئال مادرید در دور رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی مقابل اتلتیکومادرید را سوت زد و در آن بازی او دو پنالتی را (یکی برای رئال ودیگری برای اتلتیکو) سوت نزد و 5 بار هم می توانست کارت قرمز را از جیبش خارج کند که این کار را نکرد. کهکشانی ها خاطره خوبی از کلوس در بازیهای فینال هم ندارند.

او قاضی بازی فینال جام حذفی فصل گذشته اسپانیا بود و بازی رئال مادرید- اتلتیکو را سوت زد. در آن بازی او مورینیو و کریس رونالدو را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد ولی اتفاق بدتر در دربی دیگر دو تیم در لالیگا، در شش سال پیش رخ داد. او سه گل صحیح رئال را مردود اعلام کرد: دو گل از رائول و یک گل هم از فان نیستلروی و به علاوه فان نیستلروی را در نیمه اول بازی اخراج کرد.

دراین میان حتی تردیدهایی هم درمیان مادریدی ها ایجاد شده است؛ چرا که بارسا در 19 بازی ای که با قضاوت کلوس برگزار شده هرگز شکست نخورده و به 16 بردو 3تساوی رسیده ولی رئال با وجودی که با قضاوت او به بردهای قابل قبولی دست یافته ولی با حضور داوران دیگر اوضاعش بهتر است. آنها با قضاوت گومس در 71.4% بازیهایشان به پیروزی رسیده اند ولی با قضاوت داوران دیگر در73% مواقع پیروز میدان بوده اند.

     
آی اسپورت
2014-03-10 09:26:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر