فهرست
استراتژی تونی؛ وسوسه بازی با سه مهاجم
استراتژی تونی؛ وسوسه بازی با سه مهاجم

استراتژی تونی؛ وسوسه بازی با سه مهاجم

آی اسپورت-  تراکتور، تنها ایرانی پیروز دور اول بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که ده نفره الاتحاد عربستان را شکست داد، حالا در دور دوم میهمان لخویا قطر است.
 چهارشنه تراکتورسازی بدون کریمی در قطر به میدان می‌رود اما اگر فکر کرده‌اید دغدغه تونی در این بازی غیبت جادوگر شماره هشت تیمش است، سخت در اشتباهید!
 اتفاقا تونی که بنا به دلایلی طرح «تراکتور بدون کریمی» را برای فصل بعد در ذهن دارد، بدش هم نمی‌آید تیمش بازی بدون  جادوگر را در آسیا تمرین کند. دغدغه تونی چیز دیگری است؛ او در فاصله 48 ساعت تا بازی با لخویا قطر هنوز جانشین کریمی را انتخاب نکرده است.
 طبق آنچه در تمرینات روزهای اخیر تراکتور آزمایش شد، سرمربی پرتغالی تراکتورسازان 3 گزینه را برای جایگزینی کریمی مدنظر دارد. یک گزینه استفاده از میثم بائو به جای کریمی در همان چیدمان بازی با الاتحاد عربستان است. یعنی تراکتور با همان ترکیب و تاکتیکی که با الاتحاد بازی کرد، به مصاف لخویا برود، فقط با این تفاوت که میثم بائو نه چندان آماده به جای کریمی محروم بازی کند.
 گزینه دیگر میدان دادن به فرشاد احمدزاده در جناح چپ و به مرکز کشاندن کریمیان در 2-4-4 لوزی است، به این صورت که کریمیان جلوتر از کیانی بازی کند و کاظمیان و احمدزاده در دو جناح راست و چپ به بازی گرفته شوند اما تونی وسوسه سومی هم دارد. او که عاشق بازی محمد ابراهیمی و علاقه‌مند فوتبال تهاجمی است، به استفاده از ابراهیمی و بازی با 3 مهاجم (ابراهیمی، دقیقی و انصاری‌فر) هم فکر می‌کند. البته در این روش کریم در نوک حمله بازی خواهد کرد و دقیقی و ابراهیمی عقب‌تر از انصاری‌فر در میدان حاضر خواهند شد.
 
 او که حتی در تمرینات اخیر تراکتور، یک بار تیمش را بدون کاظمیان و با حضور همزمان بائو و ابراهیمی چید، دنبال راه و روشی می‌گردد که از مهاجم موردعلاقه‌اش که اتفاقا مهاجم محبوب هواداران تراکتور هم هست، در ترکیب اصلی استفاده کند اما دو موضوع او را دچار تردید کرده است، یکی توصیه دستیارانش که از او خواسته‌اند در خانه حریف دست به ریسک نزند و با 3 مهره تهاجمی بازی نکند و دیگری وضعیت بدنی ابراهیمی که هنوز برای 90 دقیقه بازی آماده نیست و طی نیم‌ساعت تا یک نیمه حضور در میدان کارایی بیشتری دارد.
 
 تونی حداکثر تا فردا، جایگزین اصلی کریمی و چیدمان تراکتور در مصاف لخویا را انتخاب خواهد کرد اما کیست که نداند ایده‌آل او برای تراکتورسازی حضور همزمان انصاری‌فر، دقیقی و ابراهیمی در زمین است، حتی به این قیمت که دقیقی و ابراهیمی عقب‌تر از کریم بازی کنند. تونی در دقیقه 56 بازی با الاتحاد هم کاظمیان را بیرون کشید و ابراهیمی را در میان تشویق طرفداران تراکتورسازی به میدان فرستاد. آن روز اخراج دقیقه 58 کریمی برنامه تهاجمی تونی را مختل کرد اما این وسوسه هنوز همراه اوست که 3 مهاجم درون زمین داشته باشد.
     
آی اسپورت
2014-03-10 10:19:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر