فهرست
کارشناسی: پیش‌بینیِ بیگ فور در فصلِ 2015-2016
کارشناسی: پیش‌بینیِ بیگ فور در فصلِ 2015-2016

کارشناسی: پیش‌بینیِ بیگ فور در فصلِ 2015-2016

آرسنال
 
بازیکنِ کلیدی: الکسیس سانچز
خریدِ کلیدی: پتر چک
رتبه‌یِ نهایی: برایِ قهرمانی می‌جنگد، اما سهمیه‌یِ مستقیمِ چمپیونز لیگ به دست می‌آورد
 
نمایشِ قدرتمندِ آرسنال در نیمه‌یِ دومِ فصلِ پیش و قرار گرفتنِ پتر چک درونِ دروازه، تیمی از آرسنال ساخته که در یک دهه‌یِ اخیر نظیرش را ندیده‌ایم. در ضمن برایِ اولین طیِ سال‌هایِ اخیر، آرسنال در تابستان خطرِ از دست دادنِ هیچ کدام از مهره‌هایِ کلیدی‌اش را حس نمی‌کرد. اما اسکوادِ این تیم همچنان نامتعادل است؛ پر از نیرویِ خلاق و تهاجمی، بدونِ پوششِ کافی برایِ مدافعینِ مرکزی و هافبکِ دفاعی. سوالِ دیگر، کیفیتِ واقعیِ اولیویه ژیرو است. آیا او می‌تواند آرسنال را قهرمانِ لیگِ برتر کند؟ البته گزینه‌یِ جذابِ این وسط تیو والکات است که اگر مصدوم نشود و در پستِ محبوبش (مهاجمِ مرکزی) بازی کند، می‌تواند تاثیرِ مهمی در سرنوشتِ تیم داشته باشد.
 
 
چلسی
 
بازیکنِ کلیدی: نمانیا ماتیچ
خریدِ کلیدی: جان استونز (شاید)
رتبه‎‌یِ نهایی: دوم
 
چلسی فصلِ پیش حاکمِ مطلقِ لیگِ برتر بود و حتی وقتی در ماهِ دسامبر من سیتی خیلی بهشان نزدیک شد، تیمِ مورینیو از همان روزِ اول شرایط را تحتِ کنترلِ خودش داشت. اما فصلِ سوم‌هایِ مورینیو همیشه با مشکل همراه بوده، مشکلی که نتیجه‌یِ شیوه‌یِ مربیگریِ پرفشارش است، عاملی که او را به چنین مربیِ بزرگی بدل کرده است. با اینکه مورینیو این روزها کاراکتری آرامتر به نظر می‌رسد، اما تردید درباره‌یِ این فصلِ سوم هم همچنان باقیست. تردیدِ دیگر عمقِ اسکوادِ این تیم است. بازیکنانِ چلسی به وضوح در فصلِ بهار خسته شده بودند. با توجه به اینکه در خطِ میانی هیچ تغییری ایجاد نشده، احتمالِ وقوعِ این مشکل بازهم هست. تصمیمِ جاگزینِ کردنِ دیدیه دروگبا با رادامل فالکائو هم تصمیمی عجیب بود. اگر همسترینگِ دیگو کاستا این فصل هم برایش مشکل‌ساز شود، چلسی با کمبودِ مهاجم مواجه خواهد شد.
 
 
منچستر سیتی
 
بازیکنِ کلیدی: یایا توره
خریدِ کلیدی: رحیم استرلینگ
رتبه‌یِ نهایی: بینِ چهار تیمِ اول
 
الگویِ سیتی در 4 فصلِ گذشته، الگویی ثابت بوده است: یک فصل، قهرمان، یک فصل افت، یک فصل قهرمان و دوباره یک فصل افت. پس با این حساب آیا این یک فصلِ اوجِ دیگر و قهرمانیِ برایِ آن‌ها خواهد بود؟ مانوئل پیگرینی در پستش باقی مانده و بازیکنان هم تقریبا همان بازیکنانِ قبلی هستند. جیمز میلنر رفته و استرلینگ و دلف آمده‌اند. پس ما با همانِ تیم ناکامِ فصلِ پیش سر و کار داریم. شاید سیتی این فصل موفق شود تمرکزِ از دست رفته را دوباره به دست بیاورد. اما با توجه به شایعاتی که درباره‌یِ آمدنِ پپ گواردیولا می‌شود، خیلی بعید است چنین اتفاقی بیافتد. این امری همیشگی است: وقتی بازیکنان می‌دانند مربی فصلِ آخرش را سپری می‌کند، اوتوریته‌یِ او را زیرِ سوال می‌برند.
 
 
منچستر یونایتد
 
بازیکنِ کلیدی: وین رونی
خریدِ کلیدی: مورگان اشنایدرلین
رتبه‌یِ نهایی: قهرمان
 
دیگر بهانه‌ای در کار نیست، لویی ون گال باید جام بیاورد. بازیکنانِ او یک فصل وقت داشتند تا با متودهایِ او آشنا شوند و به آن‌ها عادت کنند. خودِ ون گال و اد وودوارد هم تابستانی کامل، بدونِ مزاحمتِ جامِ جهانی را داشتند تا خریدهایِ موردِ نظر را انجام دهند. منچستر یونایتد تابستانِ پیش هم پیش‌فصلِ بسیار خوبی را پشتِ سرگذاشت، برایِ همین هیچکس نتایجِ پیش‌فصلِ امسال را چندان جدی نمی‌گیرد. اما این نکته مهم است که ون گال در تمامِ بازی‎‌ها از ترکیبِ اولیه‌یِ یکسانی استفاده کرد (به غیر از دروازه‌بانش). این ترکیب نشان داد که نقشِ ماروان فلینی این فصل به مراتب از فصلِ پیش کمتر خواهد بود. داوید دخئا هنوز هم ممکن است به رئال مادرید فروخته شود و شایعاتِ خریدِ یک مدافع و یک مهاجمِ مرکزی همچنان ادامه دارند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-08 09:41:22
نظر دهید

۱ نظر
سهیل
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۲۹
چلسی بازم قهرمان میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر