فهرست
اینفوگراف: آیا ژکو تعادلِ قدرت را به نفعِ رم به هم می‌زند؟
اینفوگراف: آیا ژکو تعادلِ قدرت را به نفعِ رم به هم می‌زند؟

اینفوگراف: آیا ژکو تعادلِ قدرت را به نفعِ رم به هم می‌زند؟

آی‌اسپورت - نمایش‌هایِ نامطمئنِ مورگان د سانکتیس، فروشِ مهدی بن عطیه به بایرن مونیخ، مصدومیتِ فدریکو بالتزارتی و ناآمادگیِ مایکون، همه و همه باعث شد تا رم در اوایلِ فصلِ پیش با مشکلاتِ زیادی در خطِ دفاعی مواجه شود، که اوجِ آن شکستِ 7-1 مقابلِ بایرن بود.
رودی گارسیا در ادامه‌یِ فصل خطِ دفاعی‌اش را درست کرد و رم نهایتا با 31 گلِ خورده و 17 کلین شیت دومین خطِ دفاعیِ مستحکمِ سریِ آ را به خودش اختصاص داد. اما مشکلی که گارسیا موفق به حلش نشد، خطِ حمله‌اش بود. توتی و لیاییچ، بهترین گلزنانِ رم، هر کدام تنها 8 گل زدند. افتِ شدیدِ ژروینیو و جا نیفتادنِ ایتوربه در ترکیبِ تیم هم به این مشکل افزود. برایِ همین خریدِ ادین ژکو از من سیتی باعثِ خوشحالیِ رمی‌ها شده است.
ژکو از فصلِ 2011-2012 بدین سو به شکلِ متوسط در هر 129.9 دقیقه برایِ من سیتی گل زده بود. در این جدول فقط سرخیو آگوئر (110.5) از هم‌تیمیِ سابقش پیش است. در واقع ژکو در این چهار فصل با مجموعِ 48 گل، پنجمین گلزنِ برترِ لیگِ برتر بود. حالا حضورِ او در رم، با توجه به اینکه فرانچسکو توتی به سالِ آخرِ قراردادش رسیده است، به احتمالِ زیاد کاپیتانِ رمی‌ها را بیش از پیش نیمکت‌نشین خواهد کرد. گارسیا می‌تواند از ژکو به عنوانِ مهاجمِ مرکزی‌اش استفاده کند و پیانیچ را پشتِ سرش قرار دهد. این گزینه‌یِ جدید، و همچنین انرژیِ بالاییِ که محمد صلاح در بعدِ هجومی به تیم اضافه می‌کند، می‌تواند کلیدِ قهرمانیِ احتمالیِ رم در سریِ آ باشد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-08 11:23:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر