فهرست
استتوس: بحران در پرسپولیس، خوشبختی در استقلال
استتوس: بحران در پرسپولیس، خوشبختی در استقلال

استتوس: بحران در پرسپولیس، خوشبختی در استقلال

بحران از آنچه که فکر می‌کنید به پرسپولیس نزدیک‌تر است. کمتر کسی فکر می‌کرد تیم برانکو نرسیده به هفته سوم به بحران مزمن چند سال اخیرش سلام کند. برانکو وقتی جانشین درخشان، و وارثِ تیم دایی شد، بی‌دغدغه بود و ناجی‌طور هواداران را وعده می‌داد به فصل بعد. باخت‌ها برای درخشان و دایی بود و بردهای کم‌تعداد برای خودش؛ به زبان ساده‌تر کوپنِ صبر این فصل را پارسال پیش‌خور کرد. البته قرعه هم با این تیم یار نیست. سفر به جهنم پنجاه درجه خوزستان بعد از یک تساوی خانگی و در ادامه ملاقات با سپاهان در نصف جهان، میزبانی از تیم یحیی و بازگشت دوباره به جهنم و این‌بار کوره فولاد، دل سنگ را برای پرسپولیس کباب می‌کند. حالا برانکو با دو بازی و یک امتیاز، از بازی با سپاهان دوئلِ «مرگ و زندگی» ساخته؛ پرسپولیس محتاج برد است ولی بازی‌ها ساده نیست. بحران دروازه و دو دفاع مرکزی آرامش را از پروفسور گرفته؛ این روزها شاید برانکو از قهر تابستانی‌اش در فصل نقل‌وانتقلات بیشتر پشیمان باشد، قهری که تاوانش را، نه مدیران یک‌شبه این باشگاه، که دست‌های خالی کادرفنی برای ارنج لاین‌آپ پرسپولیس می‌دهند؛ دست‌های خالی برانکو. تیم برانکو تا قبل از دو گل پدیده تیم امیدواری بود، برنامه داشت و بازیکن‌ها همدیگر را توی زمین پیدا می‌کردند. نمایشی که دقایقی از بازی مقابل استقلال خوزستان هم سهم داشت تا هواداران به بهانه تفاوت تیم برانکو با پیشینیانش امیدوار باقی بمانند. سپاهانِ شش امتیازی در اصفهان شکست‌پذیر خواهد بود، اگر برانکو با گراهایی که ویسی از تیم فرکی داده، ارتباط درستی بین قلب زمین و طارمی برقرار کند. بازگشت اومانیا به ترکیب هم به بحران باکس جریمه می‌تواند کمک کند.ژ
****
خوشبختی از آنچه فکر می‌کردید به مظلومی نزدیک‌تر بود. کمتر کسی فکر می‌کرد استقلال از همان هفته اول به صدر جدول سلام کند. او گزینه اول برای جانشینی امیر نبود ولی حالا هواداران و افشارزاده دلشان برای این انتخاب قنج می‌رود. این تیم جوان‌شده با ترکیبی ایده‌آل از بازیکن‌های باتجربه، دو نمایش دلپذیر در دو هفته ابتدایی لیگ پانزدهم داشت. نمایشی که با هر شش امتیاز ممکن کامل شد تا آرامش خوشایندی را برای اردوی پسران تاجی به ارمغان آورد. مظلومی به جوان‌ها اعتماد و باتجربه‌ها را توجیه کرده؛ نه به کسی برای لاین‌آپ یازده‌نفره ضمانت داده، و نه کسی برای نشستن روی نیمکت عریضه می‌نویسد. برای همین دو ترکیب بازی‌های گذشته و تعویض‌ها به آسانی قابل پیش‌بینی نبود، و این روند در صورت ادامه و با مدیریت صحیح، برگ برنده مظلومی خواهد شد. بدن‌ها هنوز 90 دقیقه‌یی نیست اما استقلال برای دقایقی که کم می‌آورد دقیق است؛ اشغال استراتژیک زمین و حفظ توپ، گرفتن سرعت بازی و یک ریکاوری اورژانسی. برنامه‌یی که مقابل ملوان در دقایق 55 تا 70 و از دقیقه 85 تا سوت پایان به خوبی عملی شد. تعداد بالای پاس‌های اکتیو و جاگیری‌های متقابل بین گیرنده و پاسور، حتی از این دقایق بازی هم برای هواداران لحظه‌های لذت‌بخشی را ساخت؛ یک کنترل بازی جذاب. جذابیت بیشتر اما نیمه اول بود، جایی که تلفیق سرعت و کار گروهی برای برنامه‌های هجومی، سرنوشت بازی را خیلی زود مشخص کرد؛ دو گل، یک دبل دیگر، تضمین اختلاف پنج امتیازی با حریف سنتی و صدر جدول. حالا هواداران آبی پس از مدت‌ها آسمان آزادی را لاجوردی می‌بینند و بی‌نیاز از خط و خط‌بازی لیدرهای سفارشی به سکوها برمی‌گردند.

رامتین جباری
  ۴  
آی اسپورت
2015-08-08 11:56:10
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۱۸
بقول عاشوری با این 6 امتیاز نه استقلال قهرمان شده نه پرسپولیس قهرمانی رو از دست داده.عیار استقلال تو بازی با مدعیا مشخص میشه و پرسپولیسم بعد از چند هفته دیگه و با بازگشت سوشا-اومانیا و نواللهی قابل بررسی ه.
فعلا که به تیمم و مربیمون اعتقاد و اعتماد داریم و ازش حمایت میکنیم.
شایان
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۳۸
همیشه میگن توو فصل نقل انتقالات تیمو خوب ببند که یک فصل خیالت راحت باشه، فرق این دوتا تیم توو همینه . البته از نظر من اینکه پرسپولیس توو این چند سال به این حال و روز افتاده قطعا اتفاقی نبوده. ببینید توو این 5 ، 6 سال حداقل، برای پرسپولیس چه هیت مدیره و مدیرعامل هایی گذاشتن و برای استقلالی چه کسایی ! اونور افشار زاده رو میذارن با کلی سابقه ی مدیریت ورزشیو هیت مدیره خوب، اینور ما طاهری رو داریم که از لُپ لُپ بیرون اومده و هیت مدیره بی کفایتی که یکی از تصمیم گیراش کسیه که توو کادر فنی اخراجی سابق بوده ! آخه تصمیمو ببینید فقط! درخشانو عبدی رو اخراج کردن بعد برانکو رو آوردن بعدشم عبدی رو گذاشتن که واسه تیم برانکو تصمیم گیری کنه ! اونور امیری و نظری جویباری با n سال سابقه ی دلالی و زد و بند تجارب مناسب اینطوری برای فوتبال ایران(!!) و اینور توو پرسپولیس طاهری و مصطفی قنبرپور و حسین عبدی با بازیکنا واسه جذب مذاکره میکردن! یا وقتی که استقلال با فتح الله زاده ی کاربلد داشت تیم میبست اینور سر و کله رویانیان پیدا شد که باشگاه رو به حاشیه ی مطلق تبدیل کرد ! اونور انصاری ِ استقلال بی سر و صدا پول میداد اینور حمیدرضا سیاسی (!!) بعد دو ماه توو باشگاه کودتا میکنه و آخرم سر از زندان در میاره و تیم یک فصل بی پول و صاحب میمونه ! به این فهرت سیاه بهروز منتقمی (همیشه آلترناتیو!) داریوش مصطفوی (با تئوری نیوتن!) اکبر غمخوار ،خطیب ،عباس انصاریفرد و.... رو اضافه کنید تا درک کنید که چرا بردن پرسپولیس دیگه برای تیمی مثل استقلال خوزستان هم الان چندان افتخار به حساب نمیاد...! سخته باور اینکه تمام این داستان ها و تصمیم های عجیب برای پرسپولیس از سرِ اتفاق بوده... .
-
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۵۳
تازه دو حریف اول برانکو, تیمهای ضعیفی بودن, حالا مونده
-
شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۳۲
بازیهای سخت پرسپولیس برای ورود به بحران و راحت تیم کیسه برای خوشبختی همین اول فصل
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر