فهرست
داستان مرد همیشه طلبکار
داستان مرد همیشه طلبکار

داستان مرد همیشه طلبکار

آی اسپورت - علی دایی را از اولین روزهای سرمربیگری‌اش به یاد داریم؛ روزهایی که سایپای لورانت را تحویل گرفت و به مقام قهرمانی رساند. از آن روز دایی روی نیمکت تیم‌های مختلفی نشسته است و خاطرات تلخ و شیرینی را تجربه کرده است. در تمام این سال‌ها نام علی دایی بیش از هر کلمه دیگری به کلمه «اعتراض» گره خورده است. دایی که همواره از او به عنوان یکی از مفاخر فوتبال ایران یاد می‌شود، در تمام این سال‌ها از خود یک چهره عصبی و طلبکار در کنار زمین بر جای گذاشته است، مردی که به زمین و زمان معترض است و با هر سوت داور علیه تیمش پتانسیل بر هم زدن بازی را دارد؛ برای دایی تفاوتی نم‌ کند که داور تصمیم درستی گرفته یا خیر، او همیشه و در همه حال معترض است.

بدون شک مهم‌ترین دلیل این رفتار همیشگی دایی شوق و انگیزه تمام‌نشدنی او برای برنده شدن است، او چه در زمان بازی و چه حالا که مربیگری می‌کند تحمل باخت را ندارد و همیشه و در همه حال می‌خواهد پیروز باشد، برای درک بیشتر این موضوع باید به مشت‌های گره شده او پس از گل اول تیمش مقابل پرسپولیس دقت کنیم که نشان از عطش بی‌پایان او برای برنده شدن دارد. رفتاری که بسیاری از هواداران پرسپولیس را هم آزرده‌خاطر کرد؛ البته کسی از دایی توقع نقش بازی کردن کنار زمین را ندارد ولی بی‌احترامی او به هواداران تیمی که روزگاری برای آن به میدان رفته است، کار قشنگی نیست! علاوه بر این در تمام دقایق بازی مقابل پرسپولیس هم علی دایی با هر سوت داور اعتراض خود را نشان می‌داد، موضوعی که در دیگر بازی‌های سایپا هم کاملا محسوس است و دایی همواره به همه چیز معترض است و از همه شکایت دارد؛ اعتراض‌هایی که بسیاری از آنها هم منطقی نیستند.

این‌ روزها روحیه معترض و طلبکارانه دایی به شاگردانش هم منتقل شده است و آنها هم با هر سوت داور به سمت او هجوم می‌برند و بازی را به جنجال می‌کشند؛ نکته‌ای که قطعا به ضرر تیم دایی هم هست و‌ باعث از بین رفتن تمرکز بازیکنان خودی می‌شود. دایی در تمام سال‌های مربیگری خود یک مرد معترض و‌ طلبکار بوده و وقت زیادی روی این گونه مسائل حاشیه‌ای داشته است و در روزهای اخیر که تمام تیم‌های لیگ برتر به زمین و زمان اعتراض دارند، می‌توان از او به عنوان پرچمدار اعتراض در ایران نام ببریم. شاید اکنون وقت آن رسیده است که نه فقط علی دایی، بلکه دیگر‌ مربیان و بازیکنان کشورمان یک بازنگری جدی روی رفتارهای خود داشته باشند چرا که بدون تردید تمرکز روی اعتراض و مسائل حاشیه‌ای از کیفیت بازی‌های لیگ‌ برتر می‌کاهد.

۳۶ ۵  
آی اسپورت
2019-04-15 14:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
فرهاد
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۴۱
دایی هم مثل قلعه نوعی ناهارتان نمی دهد؟ چون حقیقت می گوید ما تختتان سوخته ؟ راست گفته تیمی که 100 میلیارد خرج می کنم یک بچه هم قهرمانش می کند
۲ ۲
شله
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۵۶
قندل ناهار نمیده ولی م.ع رو داره و باشگاه شله که سکه میده در صورت لزوم اب الوده. خودتون رو چی فرض کردین وقتی قندل و شله ترکیب مخوفی از مافیا رو تشکیل دادن؟
Princem
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۰۰
عزیزم اون محمد دایی بود که اون حرف رو زد نه علی دایی. خدا شفات بده
۷
مهرشاد
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۵۶
آقا قلدره آقا پواداره
Princem
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۵۹
شوق بردن با بی احترامی فرق میکنه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر