فهرست
قهرمانی‌های استقلال در همه سالهای جام جهانی
قهرمانی‌های استقلال در همه سالهای جام جهانی

قهرمانی‌های استقلال در همه سالهای جام جهانی

آی اسپورت ـ یک قانون همیشه ثابت در سال‌هایی که جام‌جهانی برگزار شده است، قهرمانی تیم فوتبال استقلال بوده است.

در سال 1978 وقتی جام‌جهانی برگزار شد در طول مسابقات لیگ ششم تخت جمشید بودیم. این مسابقات در حالی نیمه کاره تمام ماند که شهباز، پرسپولیس و استقلال در صدرجدول بوده اند. اما در مسابقات جام حذفی که در سال 57 به صورت کامل انجام شد و به پایان رسید این تیم فوتبال تاج سابق بود که با پیروزی برابر هما به عنوان قهرمانی رسید.

اما در سال 1998 زمانی که جام‌جهانی برای دومین بار با حضور ایران برگزار شد تیم‌ملی‌ فوتبال کشورمان در حالی به استخوان بندی پرسپولیس خوش درخشید که استقلال در مسابقات لیگ هفتم آزادگان به عنوان قهرمانی رسید.

در مسابقات لیگ هفتم آزادگان تیم فوتبال استقلال در حالی قهرمان شد که پرسپولیس از مسابقات به دلیل داشتن بازیکن زیاد در تیم‌ملی‌ و برگزاری بازی‌های تیم‌ملی‌ از مسابقات کناره گرفت. اما در سال 2006 مسابقات لیگ پنجم حرفه ای برگزار شده و در آستانه شروع جام مسابقات با قهرمانی استقلال در روز اول اردیبهشت به پایان رسید.

اگر برمبنای مورد اشاره مسابقات و تاریخچه اش تنظیم شود باید بگوییم که بار دیگر انتظار قهرمانی استقلال را در مسابقات لیگ باید بکشیم. هر چند کار استقلال برای کسب  موفقیت بسیار سخت است.

     
آی اسپورت
2014-03-10 12:01:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر