فهرست
یادداشت: جداییِ تلخِ بیلسا از مارسی
یادداشت: جداییِ تلخِ بیلسا از مارسی

یادداشت: جداییِ تلخِ بیلسا از مارسی

ژولین لوران
 
پایانِ بیلسا در مارسی غیرِ منتظره بود. با اینکه او هنوز قراردادِ جدیدش را امضا نکرده بود، اما در پیش فصل و بازارِ نقل‌ و انتقالات فعالیتِ زیادی داشت. او حتی در کنفرانسِ مطبوعاتیِ روزِ پنجشنبه از ونسان لابرون، رئیسِ باشگاه هم تعریف کرد و حرف از هیچ مشکلی نزد. اما بیلسا شنبه از مارسی جدا شد و بعد از اینکه تیمش در اولین بازیِ لیگ در خانه به کن باخت، قبل از اینکه به بازیکنانش چیزی بگوید، در کنفرانسِ مطبوعاتی نامه‌یِ استعفایش را خواند. این کار کاملا بیلسایی بود.
وقتی خبرِ این اتفاق به بازیکنان مارسی رسید، خیلی‌ها فکر می‌کردند شوخی‌ای در کار است. اما بیلسا کاملا جدی بود. مسئولینِ باشگاه تلاش کرده بودند بندهایی از قراردادی که بیلسا برایِ امضایش توافق کرده بود را تغییر بدهند و او قبول نکرده بود و با از بین رفتنِ اعتمادش نسبت به باشگاه تصمیم به ترکِ مارسی گرفته بود. به همین سادگی. شاید بیلسا دیوانه به نظر برسد، اما آدمی بسیار اصول‌گرا و صادق است. برایِ همین از افرادی که باهاش همکاری می‌کنند هم انتظارِ صداقت دارد. بیلسا نمی‌تواند با کسانی که بهشان اعتماد ندارد کار کند.
فصلِ پیش وقتی لابرون بازیکنانی که بیلسا می‌خواست را در تابستان نخرید، در رسانه‌ها از او انتقاد کرد و حاضر نشد از دوریا، مدافعِ برزیلی‌ای که بدونِ مشورت با خودش خریده شده بود، استفاده کند. بیلسا می‌توانست همانجا مارسی را ترک کند، اما تصمیم گرفت شانسی دوباره به این تیم بدهد. اما حالا دیگر او واقعا رفته و دیگر بر نمی‌گردد.
اما بیلسا برایِ هوادارانِ مارسی همیشه به عنوانِ خدایِ فوتبال باقی می‌ماند. مارسیی‌ها به خاطرِ نوعِ فوتبالش او را می‌پرستند. بیلسا مربی‌ای است که نمونه ندارد و برایِ همین هم تیم‌هایش مثلِ هیچ تیمِ دیگری بازی نمی‌کنند. مارسلو بیلسا هرگز عوض نمی‌شود.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-10 11:50:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر