فهرست
جوکو پس از قهرمانی در دوحه: شروع رویایی
جوکو پس از قهرمانی در دوحه: شروع رویایی

جوکو پس از قهرمانی در دوحه: شروع رویایی

آی اسپورت- نواک جوکوویچ با غلبه بر اندی ماری در فینال تنیس ۲۵۰ امتیازی دوحه‌ی قطر به عنوان قهرمانی رسید. در نخستین مصاف مردان اول و دوم تنیس جهان در فصل ۲۰۱۷ که لحظات جذاب و تماشایی بسیاری را به همراه داشت، تنیس‌باز صرب موفق شد با حساب ۲ بر یک (۴-۶ ۷-۵ ۳-۶) حریف بریتانیایی خود را شکست دهد و از عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها دفاع کند. نوله در حالی این بازی را در ست سوم به نفع خود به پایان برد که در گیم دهم ست دوم (۵-۴) نیز سه بار فرصت تمام کردن بازی را بر روی سرویس خود در اختیار داشت که با جنگندگی ماری این اتفاق نیفتاد.

تنیس‌باز اهل بلگراد که روز گذشته در دیدار با فرناندو ورداسکو تا آستانه باخت پیش رفته بود، بعد از قهرمانی در دوحه  گفت: “بهترین از این نمی‌شد فصل را آغاز کرد. بعد از اینکه دیروز پنج بار تا یک قدمی باخت پیش رفتم و امروز در ست دوم، سه مرتبه در کسب امتیاز نهایی ناکام ماندم، به خودم گفتم؛ امیدوارم امروز وقت تسویه حساب نباشد!”

او گفت: “این پیروزی ارزش زیادی برای من دارد؛ چرا که چند ماه آخر فصل ۲۰۱۶ اعتماد به نفس چندانی در زمین مسابقه نداشتم و با ثبات بازی نمی‌کردم. شروع فصل با پیروزی مقابل مرد اول تنیس جهان، شروعی رویایی است.”

این دومین قهرمانی نوله در دوحه قطر و ۶۷‌مین عنوان قهرمانی دوران حرفه‌ای وی به حساب می‌آید. جوکوویچ هم‌چنین با این پیروزی در حساب دید‌ار‌های متقابل، ۲۵ بر ۱۱ از ماری پیش افتاد. در مصاف قبلی این دو که در فینال تور تنیس مردان انجام شد، ماری برنده شده بود. جوکوویچ با شکست ماری در این مسابقه، نوار پیروزی‌های پیاپی او را در عدد ۲۸ قطع کرد؛ آخرین شکست تنیس‌باز اسکاتلندی به ماه سپتامبر گذشته برمی‌گردد که در نیمه‌نهایی دیویس‌ کاپ مغلوب خوان مارتین دل‌پوترو شد. اندی ماری در این مدت پنج قهرمانی به دست آورد.

مرد اول تنیس جهان در مراسم اهدای جوایز گفت: “قطعا از باخت امشب ناراحتم. اما در چند مسابقه اخیر خیلی خوب بازی کردم. محک خوبی برای آمادگی‌ بدنی‌ام در ابتدای فصل بود.”

     
آی اسپورت
2017-01-08 15:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر