فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

آی اسپورت- سلام. محمدحسین عباسی هستم. مردی برای تمام فصول. اینجا بخش لایوکامنتیتوری آی اسپورت است. (تا نود شروع نشده، داریم تمرین می کنیم که اگر یک روز مجری یک برنامه شدیم، چطور به اندازه رامبد جوان خودمان را تحویل بگیریم!).


پیش از برنامه 1: همین ابتدا، روزِ خبرنگار را به همه همکارهایِ درجه یک‌مان تبریک می گوییم و امیدواریم یک روز بتوانند صاحبِ یک شغلِ خوب بشوند. حتما عادل هم همان اول برنامه این روز را تبریک خواهد گفت. هر چند که یک روز برای چنین مناسبت فرخنده ای کم است و باید یک سال و یک دهه و یک قرن را به نام خبرنگار اختصاص بدهیم!پیش از برنامه2: جا دارد روز خبرنگار را به صورت مجزا به همه جامعه وسیع لایوکامنتیتوری تبریک بگوییم. یک وقت هایی مردم این شغلِ استراتژیک را دستکم می گیرند اما ابهت این کار زمانی مشخص می شود که بروید خواستگاری و بگویید که لایوکامنتیتور هستید. آنوقت یک جوری با شما رفتار می کنند که انگار توی نیروگاه هسته ای کیک زرد درست می کنید.پیش از برنامه3: از مشقت های خبرنگاری؛ یکی همین پیامک های کپی پیست شده تبریکِ روز خبرنگار. یکی از یکی عجیب تر و بی مایه تر. مثلا برای مان نوشته اند: «روز گام گذاشتن روی وادی آگاهی بر شما مبارک!». حالا لابد می خواهند بیایند خسارت وارد شده به وادی آگاهی را هم از ما بگیرند.پیش از برنامه 4: بی‌مزه ترین گروه آدم‌ها با اختلافِ زیاد، آن هایی هستند که روی آنتن نود اصرار به «صبح بخیر گرفتن» دارند. یعنی طرف 23:45 شب هم که پشت خط برنامه حاضر شود، به محض احوالپرسی می گوید :«البته دیگه میشه گفت صبحِ شما بخیر!». بعد هم یک جوری می خندد که انگار چیزِ غریبی کشف کرده باشد.پیش از برنامه5: جدایی عجیب امیر قلعه نویی از ملوان و پیوستن علیرضا جهانبخش به آلکمار، اتفاقات مهم یک هفته اخیر فوتبال ایران بودند. در این موردِ دوم، یکی از روزنامه های ورزشی به استقبال حضور علیرضا در «چنپیونزلیگ» اروپا رفته بود. لیگی که احتمالا باید در حیاط همین روزنامه ورزشی انجام شود!


پیش از برنامه6:مسابقه پیش بینی لیگ در نود دوباره از سر گرفته شده اما هنوز هم متوجه نشده ایم برنده قبلی چه خودرویی برده است. به هر حال اگر می خواهید به سرنوشت «برنده خودرو» دچار شوید و یک ماشین در گسترده پراید تا پورش ببرید، همین الان به وبسایت نود بروید و همه بازی ها تا پایان لیگ را صفر صفر پیش بینی کنید! با این روش 70 درصد بازی ها را درست پیش بینی کرده اید.


پیش از برنامه 7: نودِ امشب قرار است راسِ ساعت 23 آغاز شود. به قول عادل: استراحت کوتاهی می کنیم و با شروع برنامه در خدمت‌تان خواهیم بود.-نود راسِ ساعت 11:12 آغاز می شود. شبکه سه که در یک هفته اخیر بارها بعد از زیرنویس کردن مسابقه های فوتبال قید پخش آن ها را زده، این روند را برای نود تکرار نمی کند.


-اجرای افتضاح و لوس بازی های علی ضیا در گفتگویش با برانکو، موجب خواهد شد که از این هفته بیشتر قدرِ اجرای فردوسی پور را بدانیم و شاید کمی کمتر از او انتقاد کنیم!


-فردوسی پور اصرار دارد که مخاطبان برنامه برایش ایده سوال نظرسنجی بفرستند. از همین جا به او پیشنهاد می دهیم گزینه «دوغته بنوووش»(با لحن محسن تنابنده) به یکی از سوال های نظرسنجی برنامه اضافه شود.گسترش فولاد-تراکتورسازی

-در دربیِ سورئالِ تبریز، هواداران علیه بلندگوی ورزشگاه شعار می دهند!


-شجاع خلیل زاده که در 5 فصل اخیر فقط یک گل زده بود، در سی دقیقه اولین بازی اش در لیگ پانزدهم دو گل به ثمر رساند. حالا بروید بکویید دروغ است و سربازی آدم را مرد نمی کند.


-در دو هفته ابتداییِ لیگ برتر، خبری از گزارشگر همیشگی تبریز در دیدارهای تراکتور نبوده است. او بعد از گزارشِ «جشن نایب قهرمانی» تیم سرخپوش تبریز دیگر در باکس گزارشگری دیده نشده.-عادل در سی دقیقه اخیر مشغولِ توضیح دادن چگونگیِ شرکتِ مخاطب ها در نظرسنجی برنامه است. اینکه باید دو عددِ پشت سرِ هم به عنوان تعداد گل های سپاهان و پرسپولیس ارسال شوند.-در شرایط فعلی حتی تیمِ دو نفره پوآرو و شرلوک هوملز هم نمی تواند برای پیدا کردن محرم نویدکیا به سپاهانی ها کمک کند. ستاره قدیمی این باشگاه ناگهان به علت خستگی تصمیم گرفته با تیم قهر کند. او در این مورد هنوز حتی به برادرش هم توضیح نداده است.
-علی سی ثانیه استقلالی ها، از همه کلمه های زبان ایتالیایی فقط «بفرمایید» و «خدانگهدار» را یاد گرفته است. با توجه به مدت زمان حضور او در ایتالیا، کلمه های بیشتری نیز مورد نیاز او نبوده اند!


استقلال-ملوان

-امیر قلعه نویی که تویِ تصاویر تقویمِ نود چند دهه قبل با شاهین زمینه ساز شکست استقلال شده بود، این بار نمی تواند این اتفاق را با پیراهن یک تیم سفیدپوش دیگر تکرار کند. او نصفِ جمعیت انزلی را بسیج کرده تا پیام های فنی را از روی سکوها به زمین مسابقه برساند.


-داوران فوتبال ایران با شعارهای صداوسیما در راستای تنظیم خانواده همسویی ندارند. آن ها برای دومین بار به خاطر شادی گلِ تولد بچه به بازیکنان کارت داده اند. قربانی جدید، امید ابراهیمی است.


-طبیعتا نه به هنگام پخش بازی استقلال و نه در نود تا نود، اشاره ای به مرگِ یکی از افراد مرتبط با این باشگاه نمی شود!


-یک شب بعد از استعفای جنجالیِ بیلسا از مارسی، امیر قلعه نویی نیز تنها از ملوان کناره گیری کرد. دو استعفا با یک دلیل. پشت کردنِ مدیران باشگاه به وعده های اولیه.


-حمید استیلی احتمالا پیش از شروع فصل به تمام مدیران لیگِ برتری توصیه کرده اگر مربی شان را کنار گذاشتند و پول برای جذب مربی نداشتند با او تماس بگیرند!-اگر کامنت‌تان برای این پست نمایش داده نمی شود، جدا از این احتمال که خودِ دیکتاتورمان آن را تایید نکرده باشیم، این احتمال نیز وجود دارد که اصلا کامنت نگذاشته باشید!-لازم بود که والیبال هم یک برنامه نود داشته باشد تا مخاطبان این رشته ورزشی متوحه شوند که بالاخره قدرت های آسیا با تیم هایب  اول شان به جام ملت ها قدم گذاشتند یا اینکه تیم دوم شان را به تهران آوردند؟ بعد از قهرمانی ژاپن، این بحث در شبکه های اجتماعی داغ شده است.موردِ محسنِ قهرمانی

 -کیلوهایِ اضافه محسن قهرمانی در زمانِ دوری تقریبا دوساله او از فوتبال دوباره به بدن او برگشته اند. قهرمانی در طول دربی اصفهان چند باری برای بازیکن ها قاطی می کند اما با موهایی که کمی سفید شده، تلاش می کند کمی آرام تر باشد اما مخاطبِ فوتبال سخت می تواند پشت هر سوت به محسن قهرمانی بودن او بدگمان نشود! 


-کارشناسِ داوری نود ابتدا در مقام مخالف بازگشت قهرمانی صحبت می کند. او چند جمله هم در حمایت از این داور به زبان می آورد اما یک جورهایی اصرار دارد که قهرمانی هر چه سریع تر مراسم خدحافظی اش را برگزار کند و به گردن‌اش گل بیاندازند!


-فنایی، بازگشت محسن قهرمانی را خبر خوبی برای خانواده قهرمانی و خانواده داوری می داند. شاید حتی برخی از بانک ها نیز از این بازگشت خوشحال باشند!


-دومین اعتراضِ شدید یحیی گل‌محمدی به داوری در دومین هفته لیگ باز هم اشتباه است. به نظر می رسد یک نیم فصل طول می کشد تا تیم یحیی روی مسائل فنی مسابقه تمرکز کند.


-تقصیر خودش نیست اما اسماعیل شریفات یک وقت هایی باورش می شود که واقعا مسی است و به همین خاطر تصور می کند که مربی نیاید اجازه تعویض کردن او را داشته باشد. - «برا ماها که تو لیگِ بازیمون نمی‌ده!». این توصیف محسن بنگر در مورد بازی تدارکاتی وسط هفته پرسپولیس است. او حتی یک هفته هم طاقت نیمکت نشینی نداشته و توی هر مصاحبه کنایه ای را شامل حال برانکو می کند.


-«من از همه بزرگترم». نکو با این جمله، تاکید دارد که باید قراردادش دیرتر از همه بازیکنان دیگر فوتبال ایران فاش می شده است. او متواضع ترین بازیکن رقابت های لیگ برتر است!-مجید جلالی همچنان اصرار دارد که به خاطر جوانگرایی شمار ذخیره های لیگ از 7 به 9 برسند. او علاقه اش به جوانگرایی را در تابستان با جذب مهره های جوانی مثل غلامرضا رضایی، رضا نوروزی و جواد نکونام نشان داده است.


-مدیرعامل باشگاه سایپا یکی از پدیده های مدیریت فوتبال است. بیت الله رضایی بدون آن که روح مجید جلالی خبر داشته باشد با یک بازیکن قرارداد امضا کرده و او را در لیست قرار داده است. آیا در سایپا به روح اعتقاد دارند؟استقلال خوزستان-پرسپولیس

-در هوای وحشتناکِ اهواز، که در آن تخم مرغ حتی پیش از شکسته شدن نیمرو می شود، برای اثبات این شعار موردعلاقه دولت قبلی که «ایرانی می تواند» مسابقه استقلال خوزستان و پرسپولیس را راس ساعت 19:30 برگزار می کنند. 

-جایزه بهترین پاسِ گل هفته دوم لیگ به ایمان صادقی می رسد. او در این زمینه حتی از مسی و اینیستا و اوزیل هم بهتر است. با این تفاوت که پاس گلِ این دروازه بان به بازیکنان حریف فرستاده می شود. آیا او نفوذی استقلال در میان پرسپولیسی هاست ؟


-فرام هیرو تو زیرو.  این بهترین توصیف درباره تفاوت نمایش هادی نوروزی در دو هفته اول است. او در هفته اول بهترین بازیکن تیمش بود و در هفته دوم، خطرناک ترین بازیکن برای ساق های حریف و درِ رختکن!


-«یک و دو بین بازیکن هایی که نمی دونم کی هستن، حالا می آد تو محوطه هر کسی که هست!». گزارشگر اهواز کار بسیار سختی برای گزارش‌ مسابقه آبی های اهواز و قرمزهای تهران داشته است.
 

-آنطور که از کنفرانس های مطبوعاتی لیگ برتر برمی آید، همه مربیان عمق دفاع حریف را نشانه گرفته اند. این بار ویسی به این جمله کلیدی تکیه می کند.در جستجوی هپاتیتی ها

- عضو تیم پزشکی فدراسیون اعلام می کند که قرار نیست جلوی حضورِ بازیکنان خارجی دارای هپاتیتِ غیرفعال در لیگ برتر گرفته شود. از حالا جستجوی برای فاش شدن نامِ آن ها آغاز خواهد شد.


-فردوسی پور توی ارتباط تلفنی اش با بهروان، از 6 خط تلفنِ مختلف او حرف می زند. احتمالا به همین خاطر است که بهروان وقتِ زیادی برای برنامه ریزی درستِ لیگ ندارد.-مهدی مهدوی کیا در بازگشت به هامبورگ برای مربیگری در سطح پایه، روبروی دوربین ابوالفضل امان الله خاطره ای از اولین روزهای حضورش در این شهر نقل می کند. در نگاه مهدی، هر کس آبِ هامبوگ را بخورد دوباره به این شهر باز خواهد گشت. هر کس هم آب تهران را بخورد، به جند نوع بیماری مختلف مبتلا می شود!


-موشک فوتبال ایران تنها در یک نقطه با علی دایی مشترک است. استفاده از برادر به عنوان دستیار. 


-تندیسِ بهترین بازیکنِ سال آسیایِ مهدوی کیا در موزه هامبورگ قرار گرفته است. از این بازیکن هیچ یادگاری ای در موزه پرسپولیس... یادمان نبود که پرسپولیس اصلا موزه نداره!


- ضعیف ترین بازیکن هفته از نگاه نودی ها، رضا خالقی فر است. بازیکنی که به لحاظ چندپست بودن و اشتباه کردن قرار است جای خالی علی عسگر را برای برانکو پر کند. با این تفاوت که رضا توانایی آدامس جویدن در لحظات حساس را ندارد و به پای استاد نمی رسد.-فنایی در استودیوی نود برای لحظاتی قوانین آفساید را از یاد می برد و هفت هشت بار نظرش را درباره گل پدیده به فولاد تغییر می دهد.آفسایدترین گل هفته دوم را فولادی ها در نیمه دوم همین مسابقه به پدیده زده اند.
-«گلِ حریف رو دیگران زدن!». رسول خطیبی عادت دارد همیشه همین قدر رمزی حرف بزند. یک طوری که هیچکس متوجه نشود منظور او داور مسابقه بوده است.-حامد لک سخاوتمندترین گلرِ لیگ برتر است. پسرِ مهربانی که وقتی می بیند حریف عقب افتاده بالاخره اشتباه می کند تا حریف یک وقت ناراحت از زمین مسابقه بیرون نرود.او حتی تلاش کرد که روی شوت پیام صادقیان هم گل بخورد اما موفق نشد این امر را عملی کند.


-سیاوش بختیاری زاده و مدیرعامل استقلال اهواز، هماهنگی عجیب و غریبی در مصاحبه با نود دارند. آقای مدیر تاکید دارد که استقلال با نداری هایش به لیگ آمده و آقای بختیاری زاده معتقد است تیم میلیاردها خرج کرده و هیچکس نمی تواند جلویش را بگیرد!


اولین مهمانِ فصل

-وحید شمسایی، اولین مهمان فصلِ جدید نود است. مردی که در مقاومت اش در برابر پیر شدن از خاویر زانتی هم بیشتر به نظر می رسد!


-اگر سن واقعی شمسایی را متوجه شدید حتما به نود پیامک بزنید. تا اینجا دریافته ایم که او دوست داشته متولد 55 باشد اما پدر و مادرش اشتباه کرده اند.

-فدراسیون فوتبال ایران به گفته رئیسِ کمیته فوتسال تا سال 1916 با خسوس کاندلاس قرارداد دارد و می خواهد با این مربی در زمان سفر کند.-در پایان این قسمت از برنامه نود، هر چه سریع تر کانال تلویزیون را عوض کنید تا به سریالِ شاهکار تنهایی لیلا برخورد نکنید. شب‌تان زنده. حال‌تان خوب. باز هم به ما سر بزنید.
  ۶  
آی اسپورت
2015-08-11 02:22:42
نظر دهید

۶ نظر
فرید bianconeri
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۰۶
باحال بود
رضا پسند
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۰۶
حالا می مردی فارسی بنویسی؟
لایوکامینتوری ؟؟؟؟ هنره؟؟؟ اصلا بامزه نبودی
رحیم
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۰۰
ممنون. خدا قوت. دوستان جای گفتن حالا میمردی!! میشه خواهش هم کرد. مرسی . لذت بردم از سبک نوشتاریتون
-
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۰
آب تهران آدم رو مریض می کنه؟ آب تهران بهترین آب ایرانه. اگه آب خوزستان یا بوشهر رو بهتون می دادن قدر عافیت رو می دونستی.
-
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۴۳
علی عسکرو ول کنی
Danial
سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۱۳
آقا دم شما گرم خیلی‌ جالب بود مثل همیشه. من معمولاً با نظرات فردوسی‌ پور موافقم اما دیشب تو بحثش با مجید جلالی‌ به طرز عجیبی‌ اصرار داشت که چون تو آلمان ۲ تا ذخیره اضافه نکردن به نیمکت ما هم نباید این کارو انجام بدیم. به نظر من این قانون خوبی‌ هست شاید یک بازیکن جوان که پشت خط مونده فرصت پدیده شدن واسش فراهم بشه اگه این قانون اجرا بشه ضمن اینکه ضرری هم نمیزنه به هیچ تیمی اما عادل شدیدا اصرار داشت که این کار خوب نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر