فهرست
یادداشت: اولین قدمِ بارسا برایِ کسبِ شش‌گانه
یادداشت: اولین قدمِ بارسا برایِ کسبِ شش‌گانه

یادداشت: اولین قدمِ بارسا برایِ کسبِ شش‌گانه

 
لی رودن
 
«سه‌گانه دیگر گذشته. حالا من فقط به شش‌گانه فکر می‌کنم.» لوئیس انریکه قصد دارد تمرکزِ تیمش را متوجهِ آینده و چالش‌هایِ جدیدی که در راه است بکند. انریکه دوست دارد به رکوردِ کاملِ پپ گواردیولا، یعنی بردنِ 6 جام در یک سال برسد. برایِ این کار اولین قدم بازیِ سوپر کاپِ اروپا در تفلیس مقابلِ سویا است، ماموریتی که به هیچ وجه ساده نیست.
درسته که بارسلونا در بازی‌هایِ داخلی برتریِ واضحی بر سویا دارد، اما آخرین دیدارِ اروپاییِ این دو خاطراتِ خوبی برایِ کاتالان‌ها به همراه نداشت. بارسلونایِ فرانک رایکارد در سوپر کاپِ 2006 در موناکو مقابلِ سویا قرار گرفت و شکستِ سختی خورد. در این بازی رناتو و فردیک کانوته ابتدا دو بار دروازه‌یِ بارسلونا را باز کردند و بعد آنتونیو پوئرتایِ مرحوم، یک پنالتی از کارلس پویول گرفت و انزو مارسکا با زدنِ آن کار را تمام کرد. این شکست سایه‌یِ سنگینی بر تیمی که فصلِ قبل قهرمانِ اروپا و لا لیگا شده بود انداخت و نشان داد اوضاعِ داخلیِ بارسلونا چندان هم مساعد نیست.
سویایی که سالِ 2006 بارسلونا را شکست داد شاید بهترین نسلِ بازیکنانِ تاریخش را داشت، نسلی که بهترین‌شان دنی آلوس بود (که امشب برابرِ سویا بازی می‌کند). درسته که تیمِ اونای امری به لحاظِ کیفیت مهره‌هایی در سطحِ پایین‌تر از آن سویایِ رویایی دارد، اما دو بار قهرمانیِ پیاپی در یوروپا لیگ و همچنین تغییراتِ پرسونل بسیار زیاد در این تابستان، کار را برایِ بارسلونا بسیار مشکل خواهد کرد.
سویا این فصل 10 بازیکنِ خودش را از دست داده و تقریبا همین مقدار، بازیکنِ جدید به تیمش اضافه کرده است. کارلوس باکا که در دو فصل 49 گل برایِ سویا زد دیگر در تیم نیست. به جایِ او کوین گامیرویِ فرانسوی در ترکیبِ اصلی قرار خواهد گرفت. گامیرو هم با اینکه بازی‌هایِ زیادی را نیمکت نشین بوده، در دو فصلِ اخیر برایِ سویا 38 گل زده است و حالا فرصتِ خوبی دارد که خودش را بیشتر به دیدیه دشان نشان دهد و جایی در ترکیبِ تیم ملیِ فرانسه برایِ یورو 2016 پیدا کند. گامیرو که شماره‌یِ 9 باکا را به تن خواهد کرد، می‌تواند کنارِ چیرو ایموبیله که به شکلِ قرضی از دورتموند به سویا آمده، خطِ حمله‌ای دو نفره را تشکیل دهند (امری در بازی‌هایِ پیش‌فصل از سیستمِ 2-4-4 استفاده کرد).
اما بزرگ‌ترین مشکلِ بارسلونا در این بازی مقابله با سرعت و تکنیکِ یون کونوپلیانکا است. کونوپلیانکا بعد از اینکه نقشی اساسی در رسیدنِ دنیپرو به فینالِ یوروپا لیگ داشت، با جادویِ مونچی (مدیرِ ورزشیِ سویا)، به جایِ اتلتیکو مادرید، که حقوقِ بیشتری بهش پیشنهاد داده بودند، راهیِ آندولوس شد. کونوپلیانکا به عنوانِ بالِ چپ سویا بازی خواهد کرد و اگر راکیتیچ پوششِ لازم به دنی آلوس را ندهد، می‌تواند دردسری جدی برایِ بارسلونا به وجود بیاورد.
درسته که بارسلونا همچنان شانسِ بیشتری برایِ بردنِ این بازی دارد، اما مقابلِ سویا تنها یک اشتباه برایِ از دست رفتنِ نتیجه کافی است. برایِ همین لوئیس انریکه برایِ تکرار نشدنِ وضعیتِ سالِ 2006 در موناکو تمامِ تلاشِ خودش را خواهد کرد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-11 10:22:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر