فهرست
آنالیز فنی: 17گل هفته دوم چه شکلی بودند؟
آنالیز فنی: 17گل هفته دوم چه شکلی بودند؟

آنالیز فنی: 17گل هفته دوم چه شکلی بودند؟

1- گل های تاکتیکی و تمرین شده
 28درصد گل های این هفته صرفا تاکتیکی و از قبل تمرین شده بود. 5 گل در این بخش وجود دارند که هر 5 گل به نام 5 تیم ثبت شد؛ استقلال تهران، پدیده مشهد، گسترش فولاد بریز، تراکتورسازی تبریز و سایپا تیم های مورد نظر در این قسمت هستند و جالب این که تمامی آن ها گل اول بودند.
اما در رابطه با نحوه به ثمر رسیدن آن ها نیز باید گت 3 گل از روی ضربات شروع مجدد بود که گل مراد مند برای پدیده مشهد و همچنین گل اول شجاع خلیل زاده به سود تراکتورسازی تبریز، هر دو از روی ارسال توپ از نقطه کرنر بود و سومین آن ها هم در ضربه ایستگاهی تمرین شده بود که مهدی کیانی برای داریوش شجاعیان ساخت او با یک شوت فنی و زیبا یک گل تاکتیکی خوب را ثبت کرد. اما دو گل دیگر در جریان بازی بود که ابتدا باید به گل اول سایپا اشاره کنیم که پی چند حرکت رو به جلو و سپس یک پاس در عرض جلوی دروازه و سپس گلزنی میداودی بود و در آخر به گل امید ابراهیمی که بر روی ارسال خوب خسرو حیدری و ضربه سر دقیق ابراهیمی می توان اشاره کرد.
2- گل های خلاقانه و فردی
بیشترین آمار گل های ثبت شده در این هفته را حرکات فردی و خلاقانه ثبت کرد. در این آیتم 6 گل را می بینیم که هنر فردی بازیکنان آن را به وجود آورد که البته دو گل در ضربات ایستگاهی به ثمر رسید که طی آن ابتدا باید گل تیم صبا که توسط جلال الدین علی محمدی به ثمر رسید اشاره کرد و سپس گل دوم امید ابراهیمی که از پشت محوطه جریمه با هنر شوتزنی این بازیکن به ثمر رسید. اما در ادامه گل های این بخش به 4 گلی می رسیم که در جریان بازی بود و 2 تای آن ها از شوت های پشت محوطه جریمه توسط حسن بیت سعید و علی کریمی ثبت شد که هر دو گل های زیبایی بودند و گل پنجم این بخش هم بر روی حرکت پا به توپ و سپس ضربه فریبنده مهدی طارمی بود و آخرین گل هم توپ قاپی سامان نریمان جهان از مدافع آخر گسترش فولاد تبریز و سپس در مصافی تک به تک زدن یک شوت فنی دقیق بود تا این شش بازیکن ذکر شده با خلاقیت فردی خود زننده شش گل زیبا در این بخش باشند.
3- گل هایی که با اشتباه فاحش حریف به ثمر رسید
تنها یک گل در این آیتم وجود دارد که آن هم نتیجه اشتباه فاحش ایمان صادقی دروازه بان پرسپولیس بود که در دفع توپ دچار مشکل شد و نتوانست یک کار ساده را در دفع توپ انجام دهد تا بدین شکل تنها گل این بخش را حسن بیت سعید به ثمر برساند.
 
4- گل های تاکتیکی همراه با خلاقیت فردی
در این بخش هم یک گل را شاهد بودیم که مربوط به گل نکونام به تیم راه آهن بود. کاپیتان اسبق ایم ملی بر روی یک ضربه کرنر توانست به خوبی محل فرود توپ را بر روی خلاقیت فردی خود شناسایی کند تا یک گل محصول تاکتیک - خلاقیت فردی به ثمر برسد.
6- گل های تاکتیکی همراه با اشتباه حریف
سه گل را در این قسمت می بینیم که در آن ردپای تاکتیک توام با اشتباه فردی دیده می شود. اولین گل این بخش را فولادی ها در مشهد و در دقیقه 89 به ثمر رساندند تا کار تاکتیکی این تیم و ارسال بلند روی دروازه پدیده با اشتباه مدافعان تیم مشهدی در دفع توپ زمینه ساز گل فولاد شود و سپس باید به گل دوم تراکتورسازی اشاره کرد که بسیار شبیه به گل اول آن ها بود که باز هم از روی نقطه کرنر ارسال شد و به ثمر رسید ولی با توجه به خروج اشتباه نوش صوفیانی این گل به ثمر رسید و بالاخره آخرین گل این قسمت را در ضربه ایستگاهی که توسط بوعذار زده شد می بینیم که طی آن خروج بی دلیل گلر صبا و تیز هوشی بوعذار این گل را ثبت کرد.
7- پنالتی
درست به مانند هفته قبل که یک گل از روی نقطه پنالتی داشتیم در این هفته هم یک گل را در این زمینه دیدیم که محمد غلامی توانست آن را به گوشه سمت راست دروازه تیم سیاه جامگان بدوزد تا اولین گل استقلال اهواز در لیگ این گونه شکل بگیرد.
     
آی اسپورت
2015-08-11 15:39:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر