فهرست
استارت بد بلاتکلیف‌های لیگ‌برتر: 2 برد، 2 مساوی و 4 باخت
استارت بد بلاتکلیف‌های لیگ‌برتر: 2 برد، 2 مساوی و 4 باخت

استارت بد بلاتکلیف‌های لیگ‌برتر: 2 برد، 2 مساوی و 4 باخت

4 تیم ملوان انزلی، صبای قم، استقلال اهواز و راه‌آهن، تیم‌های بلاتکلیف لیگ تا روزهای منتهی به استارت رقابت‌ها بودند. راه‌آهن در گیر و دار رأی استیناف و بقا یا سقوط بود، استقلال اهواز در کشمکش خرید امتیاز فولاد نوین و دو تیم صبا و ملوان هم پیگیر واگذاری اسپانسری خود بودند و روی این اصل فرصت کافی برای آماده‌سازی را نداشتند، با این حال استارت این تیم‌ها ناامیدکننده نبوده و حتی در دو هفته ابتدایی برخی نتایج جالب توجه را هم رقم زده‌اند.

1- صبای قمصبای قم که در دقیقه 90 و پس از انصراف سیروس محجوب، به اسپانسری تازه واگذار شد، در یک هفته مانده به شروع لیگ، علی دایی را سرمربی خود کرد و تمریناتش را استارت زد. این تیم بازیکنانی مثل هاشم بیک‌زاده، امیرحسین صادقی، رضا حقیقی، محمد قاضی،‌ حامد لک و... را جذب کرد و وارد لیگ شد. صبا در دو هفته ابتدایی دو تساوی کسب کرده است، هفته اول مقابل استقلال اهواز که می‌توانست این تیم را شکست دهد و هفته دوم در خانه نفت تهران مقابل تیم منصوریان که در دقایق پایانی گل مساوی را خوردند و باز هم نتیجه‌ای قابل قبول کسب کردند. این تیم در هفته سوم میزبان گسترش فولاد تبریز است و باید برنده این بازی خانگی باشد.
2- ملوان انزلیملوان انزلی هم مثل صبای قم در یک هفته مانده به شروع لیگ، سرمربی خود را شناخت. امیر قلعه‌نویی در شرایطی هدایت قوی سپید انزلی را بر عهده گرفت که هنوز به طور قطعی وضعیت مالکیت این باشگاه مشخص نیست و روی این اصل، این مربی روی نیمکت ننشست و در نهایت هم جای خود را به استیلی داد. ملوان البته برخلاف صبا، زودتر از این تیم تمریناتش را البته بدون سرمربی استارت زد و شاید روی این اصل در هفته اول موفق به شکست ذوب‌آهن شد، هر چند اشتباه داوری هم در این پیروزی دخیل بود. البته ملوان هفته دوم شکست بدی از استقلال خورد تا امیدوار به پیروزی خانگی مقابل استقلال اهواز در هفته سوم باشد.
3- استقلال اهوازآبی‌پوشان اهوازی که تعداد استقلال‌های لیگ را با خرید امتیاز تیم فولاد نوین به عدد 3 رساندند، پس از قطعی شدن حضورشان در لیگ برتر، سیاوش بختیاری‌زاده را به عنوان سرمربی خود انتخاب کرده و استارت زدند. کمتر کسی تصور می‌کرد این تیم در دو هفته ابتدایی لیگ، 4 امتیاز بگیرد اما آنها بهترین عملکرد را در بین تیم‌های بلاتکلیف داشتند و بدون باخت در انتظار هفته سوم نشسته‌اند. استقلال در هفته اول، صبا را در قم متوقف کرد و در هفته دوم از سد سیاه‌جامگان گذشت تا امیدوار باشد با کسب امتیاز در انزلی، بدون شکست باقی بماند.
4- راه‌آهنراه‌آهن بدترین عملکرد را در بین این 4 تیم داشته است. لکوموتیورانان که در آخرین روزها حکم بقایشان در لیگ را دریافت کردند کجدار و مریز استارت زدند و شروع‌شان هم امیدوارکننده بود. این تیم با هدایت فرهاد کاظمی در شرایطی در اهواز مقابل فولاد تن به تساوی 2-2 داد که تیم میزبان در 5 دقیقه پایانی موفق به زدن 2 گل شد. با این حال راه‌آهن در هفته دوم عملکرد خوبی نداشت و در خانه خود به سایپا باخت تا در امتیاز یک باقی بماند.
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-12 14:09:47
نظر دهید

۱ نظر
محمد چالوسی
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۱۵
جای مساوی با باخت عوضی نوشتین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر