فهرست
روزهای سخت پروفسور در ایران: طاقت بیار رئیس!
روزهای سخت پروفسور در ایران: طاقت بیار رئیس!

روزهای سخت پروفسور در ایران: طاقت بیار رئیس!

آی اسپورت - معجونِ اول آقای پرفسور در لیگ پانزدهم، تیم جذابی بود که مثل همیشه به سادگی گل خورد و در یک نبرد مهیج، فقط به یک امتیاز دست پیدا کرد. در اولین مواجهه با سیمای جدید پرسپولیسِ، اختلاف سطح زیادِ خطوط حمله و دفاع این تیم و البته فاصله ویژه بین عملکرد در دو نیمه، واضح به نظر می رسیدند. با این وجود نباید فراموش کرد که قرمزها در غیاب چند مهره کلیدی به این مسابقه گام گذاشته بودند و نمی توانستند از سوشا مکانی درون دروازه، از احمد نوراللهی و امید عالیشاه در خط هافبک و از مهدی طارمی در خط حمله بهره ببرند. این مسابقه نکات مثبتی نیز برای پرسپولیسی ها داشت. آمادگی بالای علیپور و هماهنگی او با کاپیتان نوروزی، راه افتادن جناح راست وهمچنین نمایش قابل قبول مهره های جوان، اتفاقات امیدوارکننده بازی اول برای هوداران سرخ به شمار می رفتند. نتیجه اما مثل همه این سال ها، همانی نبود که باید. پرسپولیس در شرایطی دو امتیاز بازی اول را از دست داد که کاملا برتر از حریف به نظر می رسید. این تیم با از دست دادن موقعیت پیروز شدن برابر رقیب نه چندان قدرتمند، خیلی زود در این لیگ نیز الفت بین هواداران اش با حسرت خوردن را برقرار کرد. این توقف در حالی رقم خورد که بازی با پدیده، یکی از ساده ترین نبردهای تیم برانکو در هفت هفته ابتدایی لیگ برتر به شمار می رفت. مسابقه ای که شاید در نهایت آینده کاری برانکو روی نیمکت تیمش را با خطر مواجه کنند. او نباید توقع داشته باشد که مدیران ایرانی به آینده روشن تیمش و یا ویژگی های فنی این تیم نگاه کنند و با شکست های احتمالی پرسپولیس در هفته های ابتدایی کنار بیایند. چرا که در فوتبال ایران اول مربی را اخراج می کنند و بعد به شکل دقیق به تحلیل عملکرد فنی او می پردازند!
ساعاتی بعد از توقف خانگی پرسپولیسی ها در اولین میزبانی لیگِ پانزدهم، واکنش دکتر زادمهر به نتیجه روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. او اعتقاد داشت پرسپولیس خوب نبوده و باید نتیجه بهتری به دست می آورده تا تماشاگرانی که برای دیدن تیم به آزادی آمده اند، با دست پر به خانه برگردند. زادمهر البته از بازیکنان تیم تشکر کرد و انتقاد را تنها متوجه کادر فنی دانست:«با تمام احترامی که برای کادر فنی قائلم تیم نتیجه دلخواهی نگرفت!». عضو هیات مدیره سرخ پوشان تنها 90 دقیقه برای انتقاد مستقیم از برانکو صبر کرد و نشان داد او و سایر مدیران پرسپولیس قرار نیست صبوری زیادی برای کادر فنی شان داشته باشند. زادمهر در شرایطی دست به این حرکت عجیب زد که طبعا انتقاد از مربی تیم در رسانه ها در هیچ نقطه ای از جهان در میان وظایف یک عضو هیات مدیره تعریف نمی شود. مردِ محو روزهای سخت پرسپولیس، نگران هواداران باشگاه است اما هیچ توضیحی نمی دهد که چرا او و سایر مدیران باشگاه حتی در پایان هفته اول لیگ همچنان موفق به توافق با اسپانسرها نشده اند و در زمینه خرید لیستِ اصلی برانکو نیز شکست خورده اند.
بعد از سپری کردن هفته اول لیگ برتر، پرسپولیسی ها باید در 6 هفته پیش رو با سپاهان، ذوب آهن، فولاد و تراکتورسازی بازی کنند و در هفته هشتم نیز میزبان انگیزه های انتقامی علی دایی و شاید مشت های گره کرده او روی نیمکت صبا باشند. این قرعه دشوار در آغاز لیگ، شاید سرنوشت فصل گذشته را برای باشگاه محبوب تهرانی تکرار کند و مدیران این باشگاه باز هم در هفته هشتم با سرمربی‌شان وداع کنند و به دنبال مربی دیگری بروند و او نیز پیش از پایان فصل اخراج شود. به نظر می رسد ترکیب جوان و پرتغییر این فصل پرسپولیس، بیش از هر فاکتور دیگری به زمان نیاز دارد و حتی در صورت ناکامی در هفته های ابتدایی، این شانس را خواهد داشت که ورق لیگ را برای خودش برگرداند. اتفاقی که سال قبل برای ذوب آهنِ گل محمدی نیز رقم خورد و تیم او بعد از شکست های متوالی ابتدای فصل، توانست نیم فصل دوم حیرت انگیزی داشته باشد و در پایان فصل به جام حذفی و سهمیه آسیا برسد. الگوی ذوب، شاید دلیل خوبی باشد تا مدیران باشگاه پرسپولیس این بار در سیاست‌های همیشگی مبتنی بر تحولِ این باشگاه تجدید نظر کنند. آیا آن ها ثبات را از بازار تابستنی برای تصمیم های خودشان خریده اند؟


محمد حسین عباسی / تماشاگران امروز
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-12 16:42:51
نظر دهید

۱ نظر
سرور لنگ
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۱۵
حالا حالا ها وقت داری دکتر برانک ان شاله هفته ۲۹ به بعد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر