فهرست
راهکار روز؛ تماشاگران متخلف را دستگیر کنید!
راهکار روز؛ تماشاگران متخلف را دستگیر کنید!

راهکار روز؛ تماشاگران متخلف را دستگیر کنید!

آی اسپورت – پرسپولیس که دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا را به تیم کاشیما آنتلرز ژاپن دو بر صفر واگذار کرده است، روز شنبه دیدار برگشت را در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد کرد و پیش بینی می‌شود ظرفیت ورزشگاه آزادی بیش از گنجایش استاندارد تماشاگر بپذیرد. دیدار برگشت پرسپولیس برابر السد قطر تجربه تلخ و شیرینی را برای مسئولان باشگاه پرسپولیس به همراه داشت و حالا آنها می‌خواهند در دیدار برگشت برابر نماینده ژاپن از این تجریبات برای بهتر برگزار شدن بازی استفاده کنند.

یکی از معضلاتی که چهره برخی دیدارهای حساس را زشت می‌کند، ایجاد بازار سیاه بلیت فروشی توسط برخی افراد سودجو است که مشخص نیست بلیت های پرتعداد را از کجا تهیه می‌کنند که در روز مسابقه با چند برابر قیمت به هواداران می‌فروشند.

در دیدار برگشت با السد این اتفاق با وجود اینترنتی فروخته شدن بلیت‌ها با شدت بیشتری به چشم آمد و قیمت بلیت‌ها در برخی سایت‌ها به 10 میلیون تومان هم رسید. به دنبال این اتفاقات مسئولان برگزاری دیدار فینال به فکر افتادند که برای بازی برگشت با کاشیما گیت‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرند.

با این حال هنوز دغدغه اصلی سرخ‌ها برطرف نشده چرا که راهکاری برای مقابله با بازار سیاه پیدا نشده است. یکی از مواردی که شاید بتواند این موضوع را کم رنگ‌تر کند، فروش یک بلیت به یک طرفدار با کارت ملی است. این راهکار هر چند می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند اما نمی‌تواند این معضل را ریشه کن کند چرا که برخی افراد سودجو با استفاده از کارت ملی اعضای خانواده یا دوستان خود که قادر به حضور در ورزشگاه نیستند این بلیت‌ها را خریداری می‌کنند.

تنها جایی که می توان جلوی این افراد سودجو را گرفت، هنگام چک کردن بلیت تماشاگران است. حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به این موضوع گفته: «زمان ورود تماشاگران به ورزشگاه کارت ملی با بلیت خریداری شده مطابقت داده خواهد شد و در صورتی که بلیت خریداری شده مربوط به شخص نباشد توسط نیروهای امنیتی بازداشت خواهد شد.»

به گفته مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، ماموران امنیتی در دیدار برگشت پرسپولیس برابر کاشیما تمام تلاش خود را خواهند کرد که با چک کردن بلیت خریداری شده با مشخصات کارت ملی که در اختیار فرد است، افراد متخلف را شناسایی کنند. به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن  این راهکار بخشی از مشکلات تماشاگران برای ورود به ورزشگاه کاسته شود و هواداران کم بضاعت هم بتوانند بلیت بازی‌ها را با همان رقم اعلام شده و رسمی خریداری کنند.

 

مهر

۴    
آی اسپورت
2018-11-08 10:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر