فهرست
4 ساعت مصاحبه با یک مرد باهوش
4 ساعت مصاحبه با یک مرد باهوش

4 ساعت مصاحبه با یک مرد باهوش

آی اسپورت -اندی میتن خبرنگار انگلیسی سایت espn که در گزارشهای قبلی اش گفته بود برای سفر به ایران جهت تهیه گزارش از تیم ملی چه مشکلاتی داشته، در گزارش جدیدش به این نکته اشاره کرده که برای گرفتن ویزای ایران راهی دوبلین ایرلند شد اما باز هم موانعی سر راه او وجود داشته است.

ابتدا به او می گویند، که به جای آنکه یکشنبه راهی ایران شود، دوشنبه پرواز کند اما میتن که می خواسته بازی ایران مقابل کویت را از نزدیک ببیند با این موضوع مخالفت می کند. یکساعت بعد به خبرنگار espn پیشنهاد می دهند که به دوبی پرواز کند تا ویزایش را آنجا بگیرد اما او می گوید که آنقدر پول ندارد که بخواهد به دوبی برود و از مقامات ایرانی می خواهد که به سفارت ایران در دوبلین زنگ بزنند تا ویزای او صادر شود. چند روزی می گذرد تا اینکه خبرهای خوبی به میتن داده می شود.

خبرنگار espn در گزارشش نوشته:" به من گفتند که به خبرنگاران انگلیسی ویزای ایران داده نمی شود اما گویا شرایط من متفاوت بوده و برایم ویزا صادر شده. از خوشحالی نمی دانستم چه کار کنم. فوری تاکسی گرفتم تا به سفارت بروم. مردی که در سفارت حضور داشت با من بسیار دوستانه برخورد کرد و از من پرسید که آیا کی روش بعد از جام جهانی هم در ایران می ماند یا نه. قرار شد برای صدور ویزا 200 یورو پرداخت کنم اما در بانک به من گفتند که چون روزنامه نگار هستم باید 400 یورو بپردازم"

بالاخره به هر زحمتی که بوده میتن این پول را پرداخت می کند تا راهی تهران شود. ادامه گزارش را از قول خودش بخوانید:"  وقتی به فرودگاه تهران رسیدم استرس داشتم و می دانستم اگر به مشکلی بخورم نام بردن از کی روش، اوضاع را بهتر می کند. شخصی که پاسپورت ها را چک می کرد ابتدا از من پرسید: تو خبرنگار هستی؟ اما سئوال دوم او اصلا قابل پسش بینی شد. اینکه آیا من شهر لوتون را می شناسم یا نه. گویا عموی این شخص در دهه 80 در دانشگاه لوتون درس خوانده. برای او درباره بازی لوتون با منچستر و لیورپول صحبت کردم. او مثل سایر ایرانی هایی که با آنها برخورد داشتم، رفتار صمیمانه ای داشت"

به فاصله دو ساعت از فرودگاه، پیش سرمربی تیم ملی ایران رسیدم. او با خنده پذیرای من بود اما از آنجایی که تیمش با کویت بازی داشت(ایران این بازی را 2-3 برد) کی روش مرا به جواد نکونام کاپیتان تیم ملی معرفی کرد. بازیکنی که سالها در اسپانیا برای اوساسونا بازی کرده است. میتن در ادامه گزارشش در مورد حضور سه روزه در ایران صحبت کرده. کشوری که از نظر او غذاهای بی نظیری دارد و فوتبالیستهایش مثل ستاره های هالیوود هستند.

خبرنگار espn‌ دوست داشته با کی روش صحبت کند و نهایتا سرمربی تیم ملی بالاخره به او وقت می دهد. آنطور که میتن گفته، مصاحبه با کی روش ساعت 9 شروع شده و ساعت 12، میتن به کی روش پیشنهاد داده که جوابهایش را خلاصه تر کند.

میتن نوشته:"‌کی روش مربی باهوشی بود که داستهانهای زیادی درباره زندگی اش دارد. از او نمی توان رد شد. کی روش در ایران رئیس است و ایران کارهایش را با او هماهنگ می کند. کی روش سرمربی تیم ملی پرتغال و رئال مادرید بوده و با الکس فرگوسن در منچستر یونایتد همکاری کرده است. او سابقه کار در امریکا، افریقای جنوبی و ژاپن هم دارد و در میان بازیکنانی که زیر نظر او بوده اند، می توان به بکام، رونالدوی برزیلی و کریس رونالدو و همچنین زیدان اشاره کرد. مصاحبه ام با کی روش ساعت 1 صبح به پایان رسید و من مثل خبرنگاری بودم که یک تکه طلا در دستانم است. آن زمان، خبرنگاری بهترین شغل دنیا از نظر من بود. قرار شد بعد از بازی ایران مقابل آرژانتین در جام جهانی، دوباره کی روش را ببینم و به نظرم او و شاگردانم می توانند حریفانشان را به دردسر بیندازند. حالا باید یک مصاحبه 4 ساعته را تنظیم کنم"

     
آی اسپورت
2014-03-10 16:08:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر