فهرست
گزارش: بایرن مونیخ، بوندسلیگا، پنجاه سال پیش
گزارش: بایرن مونیخ، بوندسلیگا، پنجاه سال پیش

گزارش: بایرن مونیخ، بوندسلیگا، پنجاه سال پیش

آی‌اسپورت – بایرن مونیخ در 26 جون 1965 نیاز به پیروزی مقابلِ تنیس بوروسیا برلین داشت تا به بوندسلیگا صعود کند. این پیروزی می‌توانست از دست دادنِ فصلِ اولِ بوندسلیگا را به فراموشی بسپارد.
در میِ 1963 نامه‌ای به باشگاه رسید که خبر از حذفِ آن‌ها از بوندسلیگا داد: «در این لیگِ تازه تاسیس جایی برایِ دو تیم از یک شهر نیست.» یعنی مونیخ 1860 جایِ بایرن را گرفته بود. بایرن پیش از این در اوبرلیگا سود (لیگِ جنوب) سوم شده بود و یکی از بیشترین آمارِ حضورِ تماشاگران در استادیوم را داشت. اما این برایِ سازمانِ لیگ کافی نبود و بایرن باید برایِ رسیدن به سطحِ اولِ فوتبالِ آلمان خودش را ثابت می‌کرد.
بایرن فصلِ 1963-1964 را در لیگِ منطقه‌ایِ جنوب (رجونالیگا سود)، در رده‌یِ دوم و تنها پایین‌تر از هسن کاسل به پایان برده بود. برایِ همین باید در بازیِ پلیِ آف برایِ صعود به بوندسلیگا مقابلِ بوروسیا نوینکرشن قرار می‌گرفت. این بازی با شکستِ بایرن همراه بود و انتظارِ آن‌ها برایِ رسیدن به بوندسلیگا را یک سال ادامه داد.
بایرن فصل بعد را هم در رجونالیگا ضعیف آغاز کرد و خیلی سخت به گل می‌رسید. اما بعد از بازیِ یازدهم بود که گرد مولر فرصتِ بازی در ترکیبِ اصلی را پیدا کرد و در نهایت تا پایانِ فصل، در 26 بازی، 32 گل برایِ تیمش زد. بایرن این فصل با درخششِ مولر قهرمانِ لیگِ منطقه‌یِ خودش شد و در دورِ پلی آف با کسبِ 4 پیروزی، 1 تساوی و 1 شکست بالاخره جوازِ حضور در بوندسلیگا را گرفت. مهمترین بازیِ این دور برایِ بایرن پیروزیِ تاریخی 8-0 مقابلِ بوروسیا برلین، در برلین بود، با چهار گلِ راینتر اولهاوزر و یک گل از مولر و برنینگر و دو گل از نفزیگر. این پیروزی بود که تاریخِ بوندسلیگا را برایِ همیشه تغییر داد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-13 10:03:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر