فهرست
یادداشت: پیش‌بینیِ فصلِ دومی درخشان برایِ سوارز در بارسلونا
یادداشت: پیش‌بینیِ فصلِ دومی درخشان برایِ سوارز در بارسلونا

یادداشت: پیش‌بینیِ فصلِ دومی درخشان برایِ سوارز در بارسلونا

آدام بیت
 
اول و آخرِ فصلِ قبل برایِ لوئیس سوارز همراه با گاز گرفتنِ کیلینی در جامِ جهانی و زدنِ گلِ پیروزی در فینالِ چمپیونز لیگ مقابلِ یوونتوسِ کیلینی بود. بین این دو اتفاق سواز محرومیتی طولانی مدت تا ماهِ اکتبر را تجربه کرد، بعد 7 بازی طول کشید تا در لا لیگا گل بزند و در نهایت بدل به کلیدی‌ترین مهره‌یِ تیمش در نیم فصلِ دوم شد.
روزنامه‌یِ مارکا وقتی سوارز در 7 بازیِ اول در لا لیگا موفق به گل زدن نشد، نوشت که تنها 3 مهاجمِ در 50 سالِ اخیر چنین زمانی نیاز داشتند برایِ زدنِ گلِ اولشان برایِ بارسلونا و البته هیچکدامشان هم 65 میلیون پوند خرج برنداشته‌اند. اما سوارز در چمپیونز لیگ دو گل در بازیِ رفت به من سیتی زد، دوره‌ای جدید برایِ خودش در بارسلونا آغاز کرد، دوره‌ای که با 17 گل در 16 بازی همراه بود.
این عادتِ همیشگیِ سوارز بوده است. او حتی در ابتدایِ حضورش در آژاکس هم با مشکلاتی رو برو شد. سوارز در 3 فصلِ او 46 گل برایِ تیمش زد، اما در فصلِ آخر در 33 بازیِ لیگِ 35 گل زد تا پشرفتِ خودش را نشان دهد. آمارِ سوارز در لیورپول هم شباهتی با وضعیتش در آژاکس داشت. او در دو فصلِ اول، در 44 بازی تنها 15 گل زد. اما در دو فصلِ آخر و پیش از پیوستن به بارسلونا، در 66 بازیِ لیگ 54 گل زد و بدل به کلیدی‌ترین مهره‌یِ لیگِ برتر شد.
برایِ همین انتظار می‌رود که سوارز این فصل، با توجه به اینکه آقایِ گلِ بارسا در بازی‌هایِ پیش‌فصل هم بوده، درخششی حتی بیشتر از نیم فصلِ دومِ فصلِ پیش داشته باشد: «عادت کردن به یک لیگِ جدید همیشه سخت است. در لیگِ برتر مدافعین درشت و قوی هستند. من به بازیِ آن‌ها عادت کردم، اما در اسپانیا مدافعین تکنیکی‌تر هستند و بهتر کارِ هم را کامل می‌کنند و فضایِ کمی بینشان به مهاجم می‌دهند. همه‌یِ این مدافعین می‌دانند که بارسلونا چقدر در حمله خطرناک است، و برایِ همین کار گاهی خیلی مشکل می‌شود.»
سوارز حالا به نوعِ بازیِ مدافعینِ لا لیگا هم عادت کرده و برایِ همین به اعتقادِ تیری آنری، وقتی در پستِ شماره‌یِ 9 بازی می‌کند باعث می‌شود تا بازیکنانِ کناری‌اش (معمولا مسی و نیمار) بیشترین فضایِ ممکن را پیدا کنند و بهترین نمایششان را داشته باشند. درکِ متقابلِ مسی و سوارز از یکدیگر، درکی که حتی باعث شد تا مسی از انریکه بخواهد پستشان را با هم عوض کنند، همچنان نقشی کلیدی در سرنوشتِ بارسا در فصلِ جدید بازی خواهد کرد.
 
کد خبر: 9409
 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-13 11:39:08
نظر دهید
۱ نظر
Axel Rose
پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۵۷
اگه به لطف خدا مصدوم نشن این فصل هم 120تا 140 تا گل میزنن و احتمالا 2 تا جام میگیرن بجز 6 گانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر