فهرست
گزارش ویژه: جنجال اوا کارنیرو، پزشک زن چلسی و مورینیو
گزارش ویژه: جنجال اوا کارنیرو، پزشک زن چلسی و مورینیو

گزارش ویژه: جنجال اوا کارنیرو، پزشک زن چلسی و مورینیو

آی اسپورت- اوا کارنیرو، پزشک تیم اصلی باشگاه چلسی، پس از انتقاد ژوزه مورینیو از او به دلیل ورود به زمین در دقایق اضافه بازی با سوانزی برای رسیدگی به وضعیت ادین آزار، جایگاه خود را روی نیمکت ذخیره‌های این تیم در بازی مقابل منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد از دست داد.
در دقایق اضافه بازی چلسی و سوانزی (شنبه ۸ اوت) در حالی که چلسی به دلیل اخراج دروازه‌بان خود ۱۰ نفره بود، برخوردی بین ادن آزار، هافبک بازی‌ساز چلسی و گیلفی سیگوردسون بازیکن حریف پیش آمد. مایکل اولیور، داور بازی از تیم پزشکی چلسی درخواست کرد تا برای رسیدگی به آزار وارد زمین شوند. سپس جان فرن، فیزیوتراپ ارشد تیم و به فاصله کمی به دنبال او، دکتر کارنیرو وارد زمین شد و به مداوای آزار پرداخت. با این حال مورینیو به ورود دو عضو کادر پزشکی واکنشی بسیار خشم‌آلود نشان داد، زیرا چلسی مجبور شد دقایقی را نه نفره بازی کند تا آزار به زمین برگردد.
عذرخواهی
پیتر برانکر، رئیس سابق کادر پزشکی باشگاه لیورپول و پزشک کنونی تیم کریکت استرالیا، معتقد است که رفتار مورینیو "تحقیرآمیز" بوده و دلیلی هم نداشته است. او در گفتگویی با BBC Radio 5 live، شبکه پنج رادیوی بی‌بی‌سی در این باره گفت:" اقدام این پزشک ۱۰۰% درست بوده است و حرکت مربی ۱۰۰% اشتباه بود." برانکر گفت که کارنیرو به صورت عمومی در مقابل بزرگترین مخاطبانی که آنجا حضور داشتند "تحقیر شده است" و این در حالی است که هیچ کار اشتباهی انجام نداده است.
پیتر برانکر ضمن تاکید بر آنکه اقدام پزشکان "هیچ ربطی به مربی ندارد" گفت: "شما پزشکی ندارید که به مربی بگوید یک نفر را در خط حمله استفاده کن یا ۳-۳-۴ بازی کن."  برانکر اعتقاد داشت ژوزه مورینیو باید از ایوا کارنیرو معذرت خواهی کند و باشگاه نیز باید اطمینان حاصل کند که در نتیجه این حرکت پزشک و فیزیوتراپ تیم تنزل مقام نداشته باشند. گروه پزشکی لیگ برتر انگستان با انتشار بیانیه‌ای گفته: " عزل دکتر کارنیرو از جایگاهش بسیار سختگیرانه و غیر منصفانه است." گروه پزشکان لیگ برتر انگلستان ضمن اعلام حمایت کامل خود از تیم پزشکی چلسی گفته است: "کادر پزشکی، به درستی به وظیفه خود عمل کردند و لایق تقدیر هستند."
از سوی دیگر رلف راجرز، پزشک سابق چلسی، دکتر کارنیرو، ۴۱ ساله را برای انتشار پیام در فیس‌بوک مورد انتقاد شدید قرار داده است. رلف راجرز نیز در گفتگویی با شبکه پنچ رادیو بی‌بی‌سی گفت: "شما به عنوان یک پزشک بخشی از تیم کمکی هستید، شما یکی از ستاره‌های فوتبال نیستید. این کار (پیام فیس‌بوک) به مثابه یک سیلی بر صورت سرمربی است." راجرز در ادامه گفت: "چرا باید به صفحات اجتماعی روی بیاورید؟ در حرفه ما این کار بسیار غیر اخلاقی است." او گفت که پس از انتشار این پیام دکتر کانیرو دیگر به سختی می‌تواند اطمینان خوزه مورینیو را جلب کند.

منبع: بی‌بی‌سی
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-14 04:30:28
نظر دهید

۱ نظر
عباس
پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۵۷
چقد بچه بازی دراورد سر این قضیه مورینیو حرکت چیپیه ادم نتیجه بدش رو بندازه گردن دکتر تیم
دم هوادارای چلسی هم گرم طرف حق رو گرفتن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر