فهرست
در جواب یک یادداشت: خیالمان راحت نیست!
در جواب یک یادداشت: خیالمان راحت نیست!

در جواب یک یادداشت: خیالمان راحت نیست!

سرعت مطالب درباره دوئل کریمی و کی‌روش در حد پاراگراف بر ثانیه‌ شده است. همه هم به یک شکل موضوع را دیده‌اند: کی‌روش در نقش بازنده مطلق و کریمی در قالب یک برندۀ غیرمنتظره. «دفاع از کی‌روش» حالا سخت‌ترین کار دنیاست، حتی اگر صخره‌ای مثل سیدجلال را داشته باشی. چه برسد به اینکه دفاعت متزلزل و لرزان مانند اسمالینگ باشد! اینکه بخواهیم درباره پیام کذایی بحث هرمنوتیک راه بیندازیم که مقصود «بزدل» نبوده و مراد «اتهامات بزدلانه» بوده دیگر از آن حرف‌هاست.

خودمان را گول نزنیم، کارلوس سابقا نشان داده ابایی ندارد که مخالفانش را تخفیف دهد و تحقیر کند. روزی که چپ و راست بر دیگران نام مار و عقرب و افعی و باقی جانوران سمی می‌گذاشت کسی به صرافت نیفتاد استنطاقش کند، چرا که مایلی‌کهن و قلعه‌نویی نزد عامه‌ی مردم، مقبولیت و محبوبیت آنچنانی نداشتند و چه بسا دل عده‌ای هم خنک شد. در غائله برانکو هم باز صرفه‌ در این بود که چشمشان را ببندند و بگویند انشالله که گربه است. بگویند حق با کی‌روش است و هواداران برانکو را به عدم تعصب نسبت به تیم ملی متهم کنند. بگویند برانکو مقصر و زیاده‌خواه است و به نیمکت تیم ملی چشم دارد.

تا سرانجام آش آنقدر شور شد که خان هم فهمید. اشتباه استراتژیک کارلوس اهانت به علی کریمی بود؛ نه کلمات پیام بلکه ماهیت پیام اشتباه بود. جادوگر خط قرمز بسیاری از فوتبالی‌ها -و حتی غیر فوتبالی‌ها- در داخل و خارج است. کریمی چه در زمین چه بیرون از آن آنقدر دلبری کرده و آنقدر اعتبار خریده که تا چندین سال هرچقدر گاف بدهد، ایموجی نابجا بگذارد و آلزایمر بگیرد، بازهم غباری بر محبوبیتش ننشیند. کریمی آنجا که باید در کنار مردمش باشد بوده است. آنجا که دیگران ترمز کرده‌اند او گاز داده و همین گارانتی می‌کند که تا سالها بنشیند و نان محبوبیتش را بخورد. بماند که جادوگر اصولا با حاضرخوری و عافیت طلبی میانه‌ای ندارد که اگر داشت امروز بجای آنکه با فدراسیون اره بدهد و تیشه بگیرد، داشت روی نیمکت تیم ملی نان و ماستش را میخورد و چه بسا با همان فدراسیون زد و بندی هم داشت.

درباره چنین آدمی شرط عقل آن است که با احتیاط صحبت کنی، آنچه تاج فهمید و روزهای متمادی حملات کلامی کریمی را تحمل کرد و موضع تندی نگرفت. آنچه دایی و فردوسی پور -که تازه خودشان هم از پشتوانه مردمی بی‌بهره نیستند- فهمیدند و با مرد صورت یخی فوتبال ما در نیفتادند و پنجه در پنجه نینداختند. کارلوس اما دچار خطای محاسباتی شد. گمان برد که این‌هم نکونام و پیروانی و صالح و امید نمازی است که هروقت دلت خواست از شرشان خلاص بشوی و آب از آب تکان نخورد، غافل از آنکه علی لقمه گلوگیری است. واقعیت آنست که کارلوس با یک دست ضعیف بانک را خواند و باخت. قمار محبوبیت آنهم با کریمی شاید فقط از مجنونی مانند کی‌روش برمیامد و «محبوبیت مضاعف» هدیه ولنتاین کارلوس برای هشت مونیخ بود. هرچند نظریه‌ی دیگری هم وجود دارد که می‌گوید کارلوس تعمدا به این بازی باخت-باخت پرداخت. طرفداران این نظریه معتقدند مرد پرتغالی هوای فسخ قرارداد به سرش زده اما می‌خواهد شرایطی فراهم کند که این مهم از سوی فدراسیون محقق شود، به همین دلیل در شب تاریخی نود آگاهانه به «سیم آخر» زد. «عباس معروفی» در تماما مخصوص می‌گوید:

‴عزيز دلم، میدانی سيم آخر چيست؟ همه خيال می‌كنند كه سيمِ آخرِ ساز است. حتا يك نوازنده بی سواد روی صحنه زد به سيم آخر تارش گفت: اين هم سيم آخر! اما سيم آخر يعنی وقتی ميرفتند قمار، سكه زرشان را كه ميباختند، جيبشان را ميگشتند، آخرين سكه سيم را هم به قمار ميزدند. ميزدند به سيم آخر، به اميد بردن همه هستی، يا به باد دادن آخرين سكۀ نيستی...‴ 

 

این یادداشت  درپاسخ به یادداشت روز گذشته « خیالتان راحت، این شهر جادوگر ندارد» از خانم شقایق اشک‌ریز نوشته شده. 

۳۶۳ ۵۵  
آی اسپورت
2018-02-15 12:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵۵ نظر
وحید بارساپولیسی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
علی کریمی سمبل ملت ایرانه (نجیب ، گاهی عقبی بدون سیاه دلی ، مهربان، بخشنده، احساساتی ، غریب و درد فقر کشیده) اینها محبوبیتشو تا حد یک قدیس برای مردم بالا برده چون از جنس خودشونه..
ویلی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵
موافقم خیلی طبیعیه ملت دور آدمی مثل کریمی جمع بشن چون مثل خودشونه احساساتی و ناآگاه و ساده و بیمطالعه و تنبل و مستاصل و عصبی...
علیرضا
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۸
در طول تاریخ بعضی‌ها سعی کردند که از خودشان اسطوره بسازند. بعضی دیگر هم که منافعشان در گرو اسطوره شدن دیگری بود از آن دیگری و دیگران در فرآیند قدیس سازی، اسطوره ساختند. این قضیه تا حدی جلو رفت که برخی از افراد باورشان شده بود که هرچه آن‌ها بگویند حرف حساب است و هرچه آن‌ها انجام بدهند کار درست. ‌
به طور کلی تقدس گرایی در جوامعی بیمار رشد می‌کند و باید گفت این یک جامعه و اجتماع بیمار است که مولد قدیس سازی در بین افراد جامعه خود خواهد شد. پیدا کردن شخصیت کاریزمایی نیز به تقدس گرایی دامن می‌زند. هیتلر به خاطر برخورداری از شخصیت کاریزماتیک در میان ملت آلمان به ویژه نازیست‌ها تقدس پیداکرده بود وکسی جرات نقد گفتار و رفتار او را نداشت! ساختن قدیس با هر توجیهی از چهره های سیاسی، ورزشی اشتباه مهلکی است. علی دایی ها، علی کریمی ها و کارلوس کی روشها و برانکو ها فقط می توانند بازیکنان یا مربیان خیلی خوب باشند و الزاما نباید از هیچ کدام آن ها قدیس سازی کرد....
آنتی شومن
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
راستی کریمی همونی نبود که سال دو هزار و شش برانکو و تیم ملی را متلاشی کرد یا همون کریمی نبود که بدلیل زدن داور هم خودش محروم شد و هم تیم ملی.اینقدر واسه این نو کیسه یقه جر ندهید.اگه کیروش بد باشه قطعا کریمی هم قدیس نیست.انگار بعضی ها زیاد فیلم هندی نگاه میکنن که با چهار تا کاغذ کریمی فورا اشکشون در میاد.کریمی با کی دعوا نکرده از دایی و کیروش و ... بگیر تا برانکو و دادکان.اگه کریمی جیبش از برکت این فوتبال پر پول نبود حالا اینطور به جون فوتبال نمی افتاد
وحید بارساپولیسی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
...گاهی عصبی* بدون سیاه دلی ..
soltan
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۱
مافیا جنگ کیروش و کریمی راه انداخته ! بازی نخورید
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۸
یکی جواب دهد ؟
بعد از آن شب ، کدامیک از مسئولان ، خبر نگاران ، رسانه ها ، هواداران و دوستداران علی کریمی به آنچه که او با هیجان میگفت ؛ پرداختند.
صدرصد مطالب راجع به کلمه ی بزدل است.

یعنی همه ی تلاشهای کریمی به این ختم شد که در تمجیدش شعر بگویند و ما هم چند کلمه انگلیسی یاد بگیریم.
دیگر نه کشکی نه دوغی
و این یعنی
عملیات ایذایی بیفایده

کی به مطالب گفته شده ی کریمی کار داره دیگه ، حتی مدافعان سر سخت کریمی در این زمینه در واقع بزرگترین ظلم را به ایشان کردند که حرفهایش را به محاق بردند!!!!
۹
حمید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۲۰
به پرسپولیسی واقعی:
یکی جواب دهد ؟ بعد از آن شب ، کدامیک از مسئولان ، خبر نگاران ، رسانه ها ، هواداران و دوستداران علی کریمی به آنچه که او با هیجان میگفت ؛ پرداختند.

جواب: چرا میگین 100 درصد مقالات به کلمه بزدل پرداختن؟ چطور ادعا می کنید که هیچ کس به ماهیت حرف های کریمی توجه نکرد. این جا یه فهرست براتون میذارم از کسانی که در ارتباط با مطالب کریمی تحقیق کردند و مطمئنم در آینده هم تحقیق خواهند کرد. مسیری رو کریمی بازی کرد دیگران ادامه خواهند داد. در این شکی نیست. اما فهرست مقالاتی که به بررسی اداعاهای کریمی پرداخته اند:

1-پرچم بالاست|راهنمای زنده ماندن پس از طوفان-عیسی عظیمی(روزنامه‌نگار)
http://f-f.ir/?p=102382
2-کمیته انضباطی یا کمیته درآمدزایی؟!- مرتضی موسوی‌زنوز
http://www.fdn.ir/news/16031
3-گزارش ویژه: از کدام اساس‌نامه حرف می‌زنید؟
http://isport.ir/fa/content/f077db2aa7a5
4-چرخش "ساکت" / همه تناقض‌گویی‌های آقای دبیرکل!
http://isport.ir/fa/content/54a4f45f9c7f
5-گزارش ویژه؛ یک‌ سند دیگر علیه ساكت
http://isport.ir/fa/content/5fcc06cd0c37
6-همه دروغ‌های ساکت در ۹۰- مهدی رستم پور
http://isport.ir/fa/content/2b4b61c106c9
7-رسوایی فدراسیون در «نود»- کسری امام صفاری
http://isport.ir/fa/content/97b8fd9b5c81

باز هم مطالب دیگه ای بوده و باز هم خواهد بود


پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۱
باور نمی کنم اینجوری فکر کنی
تقریبا هر خبر نگار ورزشی و غیر ورزشی و هر ایرانی تحصیل کرده یا عوام به این کلمه پرداختند ،
صد در برابر یک هم نبود.
اینزاگی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۳
همون نظریه دومی درسته
۱
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۳
کریمی زمانی میتونه ادعای مبارزه با فساد فوتبال رو داشته باشه که از لابی های فدراسیون درباره قهرمانی پرسپولیس صحبت کنه.

1_چرا قبل بازی لنگ باید تراکتور مدعی قهرمانی محروم بشه؟
2_چرا نورافکن قبل بازی با العین ب تیم جوانان فراخوانده بشه وتهدید بشه باید شرکت کنه؟ولی نوراللهی سرباز آزاد بشه برا الهلالی که...
3_چرا دولت برامحرومیت طارمی بره با خردوغان صحبت کنه؟وفدراسون شخصا پیگیر کاراش بشه؟
4_چرا ساکت و تاج گفتن تو مصاحبه شون گفتن نمیخوان خدشه ای ب پرسپولیس وارد بشه حتی پیگر میزبانی این تیم در آزادی شدن؟ولی به استقلال رسید هیچ تلاشی نکردن ک توایران برگزار بشه بازی امسالش؟
5_چرا فدراسیون درجعل قرارداد لنگ و طارمی وارد نشد؟
6_چرا درمورد پرداختی هدایتی به کیروش چیزی نگفت؟
7_چرا استقلال توهربازی بالای ده تا موقعیت داره ولی آخرمسابقه میزنه دوموقعیت برا استقلال؟
8_چرا بازی استقلال تماشاگران رو نشون نمیده و فقط زوم میکنن رو صندلی خالی ورزشگاه؟وصدای هوادارا رو کم میکنن؟ولی بلعکس صدای توهین لنگیا ب استقلالیا راحت پخش میشه؟
9_چرا توی ماجرای قلعه نوعی و کیروش شما رسانه های سرخ طرف کیروش رو می گیرید اما در مورد برانکو و کیروش طرف برانکو؟؟؟
10-چرا توهین کیروش به رحمتی رو هیچ حاب می کنید اما برای کریمی.!!!!
11_چرا از صداوسیمای لنگی حرفی نزد؟

وهزاران چرای دیگه ک جا نمیشه بگم....
خواهشا استقلالیا دیگه گول عادل لنگی پور و ورزش سه و پژمان راهبر دارو دسته شو ی نود و سایت لنگ اسپورت نخورید.....
میم
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
ساقیت کیه؟؟؟؟
حسین غفورے
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۷
شما که این همه وقت میگذاری و نظر می‌نویسی اگر میخوای خونده بشی کاش شرط ادب رو رعایت میکردی و انقدر اصطلاح زشت و سخیف لنگ رو به کار نمی‌بردی. به پرسپولیس صرفنظر از یک باشگاه، بعنوان میراث تاریخی مهم کشورت احترام بگذار.
Saeed
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۲۹
الهم الشف کل مریض
پرسپولیس کبیر
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۸
آقا منم خوزستانیم مختاری طرفدار هر تیمی میخوای باشی و هواداری کنی اما خداییش کم چرت و پرت بنویس آبرومونو بردی حالا فکر میکنن همه خوزستانیا مثل تو یه تختشون کمه . وجدانا اسمتو درست کن و اون تیکه خوزستان رو از بردار
درجواب حسین غفوری
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
الکی خودتو به اون راه نزن،سوال پرسیده جواب بده،جواب نداری سیستمتو ببند وبرو بخواب ،حتما که نباید بنویسی که،پرسپولیس هم هیچ ربطی به لنگ نداره،لنگ ازقدیم الایام لنگ بوده نشون به اون نشون که قبل انقلاب پرچم تماشاگراش لنگ بود،نشون به اون نشون که رویانیان خودش گفت ماهمه لنگی هستیم،لنگ اسم واقعیش پیزوریه ولی چون قدمت وتاریخ واصل وریشه نداره خودشو میچسبونه به نام پرسپولیس،دریغ که مشک آن است که خود ببوید
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
در جواب حسین غفوری

اینکه خبرنگاری و یا نویسنده ای پرسپولیسی یا استقلالی باشه مهم نیست و هر کس عقیده ای داره ولی اینکه از کارش در یک سایتی که استقلالی ها هم بهش سر میزنند به صورت ابزاری استفاده کنه این مهم نیست؟؟؟؟
ببخشید چطور شد به کار بردن کلمه لنگ توهین هست!!! اما توهین به والدین کاربران استقلالی سایت رو تایید می کنید؟؟؟؟
لغت پرسپولیس به یونانی یعنی شهر سوخته و این لغت ننگ آور رو بعد از به آتش کشیدن کاخ های تخت جمشید به دست مزدوران یونانی نامگذاری کردند حالا لنگ بهتره یا پرسپولیس ؟؟؟؟
می گفتید که استقلال جلوی پارس جنوبی از داوری سود کرده اما توی همون برنامه نود هم معلوم شد که از داوری سود که نکرد هیچ حتی ضرر هم کرد.....
جمع کنید کاسه کوزه خودتان را که به هیچ احدی رحم نمیکنید که به نتیجه برسید و این تو خون و تاریخ شما هست ، مردم ایران وقتی تاریخ را ورق میزنند به تیمی میرسند که از قدرت و اوج و عظمت (تاج) به عجز افتاد و اموال هنگفت استقلال رو که بعد از رئال مادرید ثروتمندترین باشگاه دنیا محسوب میشد رو به تاراج بردند که مثلا به هدفشان برسند ایا رسیدن؟؟؟؟
هنوز که هنوزه استقلال با 35 جام رسمی و برد بیشتر در شهراورد پرافتخارترین باشگاه ایران و سومین باشگاه پرافتخار اسیاست.....
بعد امثال حسین قدوسی و روزنامه پیروزی زبان دارند شش متر و اون فضاحت بزرگ را فراموش کردند.....
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
در اثبات بی شعوری و بی سوادی و دروغگویی مضاعف این مجسمه بلاهت و حماقت و حقارت همین بس که به دروغ ادعا می کند پرسپولیس یعنی شهر سوخته . در حالی که persepolis از دو واژه perse به معنای پارسی و polis به معنای شهر تشکیل شده .
ابلها مردا ، عدوی تو نیستم ، انکار توام...
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
کسی که میگه رحمتی ازعابدزاده بهترنبایدبیاددرباره سرورش پرسپولیس بنویسه اگه فهمیدی کیسه کش هم6هم4تایی همینجوری توتوهماتت بمون دسته سومی خداییش بی تعصب هرکی که میگه رحمتی ازعابدزاده بهتره عقلش کمه
درجواب سعید متوهم
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
چرا از کریمی نمیخوای درباره اون دوپیینگ دسته جمعی تیمتون تو دربی زمان مظلومی یا دلیل خدافظی عجیب وسط فصل مجیدی یا داوری های عجیب این چند بازی گذشته پدیده و پارس و سپیدرود و صنعت نفت که علنن داوری در نتیجه به سود کیسه تاثیر مستقیم داشت افشاگری کنه یه سوال دیگه چرا تیم شما گرونترین تیم لیگ رو بسته و با اینکه اینهمه داوری به سودشه هنوز از رده ششم بالا نمیاد قربون خدا برم که جای حق نشسته پرسپولیس با اینکه امسال هم مثل سالهای قبل داوری اکثر بازیها به ضررش بوده با قدرتی که داره و با درایت پروفسور برانکو از همه بازیها سربلند بیرون میاد و به امید الله تلاش بر اینه که اولین و تنها تیم ایرانی بشیم که قهرمان آسیا میشه و باز هم برای کشور عزیزمون افتخار آفرینی کنیم برام جالب بود علی کریمی رو با قلعه نوعی مقایسه میکنی قلعه نویی همونی نبود که هوادارن کیسه تو ورزشگاه آزادی فهش بارونش کردن کارای که قلعه نویی کرده هم لازم نیست بگم همه میدونن رحمتی هم خودش نخواست تو تیم ملی باشه کیروش هم گفت هری! اگه کیروش یه کار درست کرده باشه همون برخورد با رحمتی و مافیای قلعه نویی بود آخه چطور میتونی از ثروت این تیم زمان طاغوت حرف بزنی در صورتی این ثروت ننگ تیم حکومتی طاغوتی بود که پول گوشت و خون مردم رو به حساب خودش واریز میکرد زمانی که باشگاه مردمی پرسپولیس تائسیس شد بنیان و هدف این باشگاه مبارزه با فساد و افتخار برای مردم حق طلب بود برای همین تیم کیسه رو 6 بر صفر در هم کوبید چون کیسه اون زمان ام الفساد ورزش ایران بود و بعد از انقلاب جمهوری اسلامی قرار بر این شد که این تیم منحل بشه که تقریبا هم منحل شد ولی متاسفانه یه تیم دیگه با عناصر باقیمانده این تیم فاسد تشکیل شد
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
ما کیسه کش ها عروس عربها هستیم
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
آب دریای پاک با دهن بیماری مثل قدوسی نجس نمیشه.....
وقتی بنیانگذار باشگاه کثیفت فردی مثل علی عبده قاچاقچی و قمارباز و قاتل پهلوان تختی باشه توقعی نمیشه از سردبیر هرزنامتون داشت....
با کشتن پهلوان تختی مجوز فعالیت گرفته اند و با صرف بودجه های بی حساب کتاب دولتی هر انچه از زشتی بی و بند و باری و قتل و جنایت بوده است را در ملا عام انجام داده اند و ان را به رقیب نسبت داده اند....
برای سالها قهرمان نشدن لیگ مافیای داوری تاسیس کرده اند و ان را به رقیب نسبت داده اند.....
علی عبده موسس لنگ قتل تختی عضویت در ساواک و داشتن کاباره در جاهای مختلف.....
علی عبده بنیانگذار کثیف ترین باشگاه تاریخ را بهتر بشناسیم :
کسی که تخم میافیا رو توی فوتبال ایران کاشت
کسی که با پول های شرطبندی و قمار باشگاه لنگ رو تاسیس کرد
کسی که تختی رو به قتل رسوند
کسی که به ارازل و اوباش معروف بود
علی عبده صاحب تعداد بسیار زیادی فاحشه خانه بود که پول باشگاه مستقیم از همین طریق تامین میشد.....
علاوه بر قتل تختی به قتل های زیادی نیز متهم شد.....
علی عبده یک قاتل ، قمار باز ، صاحب فاحشه خونه بیش نبوده.....

سانسور کردن کامنت های استقلالی ها یعنی دیکتاتوری ای اسپورت
در جواب سعید متوهم
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
اینقدر آدم مزخرفی هستی که بحث کردن با تو هیچ فایده ای نداره
حرف حساب
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
مطالب این کاربر سراسر عقده و احساس حقارته و اصلا ارزش یک دقیقه وقت گذاشتن هم نداره! حق داره: وقتی مقبولیت و محبوبیت و شجاعت علی کریمی که فقط یکی از دهها اسطوره واقعی پرسپولیس هستند رو با کسانی مثل فرهاد مجیدی و حجازی (البته حجازی مرحوم هم شجاعت و آزادگی داشت) و ... مقایسه میکنه این حس حقارت بهش دست میده که مجبورش میکنه تراوشات ذهنش رو اینجا بنویسه!
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۲
و ایضا ماه تابان پرسپولیس به عوعو سگان هار وقعی نمی گذارد و نور فشانی می کند . یارو این قدر بی شعور و بی سواده که فرق ما بین بولینگ که یه ورزشه و الانم فدراسیون داره رو با کاباره نمی دونه و بعد صدای نحسش همه جا رو برداشته . اسدالله علم که جد اندر جد نوکر انگلیس بوده قائم مقام رییس باشگاهش بوده رو نمی بینه ، بعد به دروغ سازمان تروریستی مجاهدین خلق برای بالاکشیدن ساختمان بولینگ عبده استناد می کنه . سپهبد خسروانی به اذعان خودش ، در کودتای آمریکایی انگلیسی علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق دست داشته ، بنا به نامه سپهبد امجدی (جانشین خسروانی در سازمان ورزش ایران) صدها هزار متر زمین خواری کرده ، در اختلاس های متعدد دست داشته ، بعد نخست‌وزیر وقت امیرعباس هویدا این آقا رو پیش از موعد بازنشسته کرده ، اون وقت به لطف یک پیج اینستاگرامی مبدل به رستم دستان می شود . در مورد خانه های فساد هم فقط میگم اینجا قرار نیست قاذورات و چرک و کثافت یک ذهن پلشت و نجس یک جرثومه تباهی رو تحمل کنیم . اگر این کامنت منتشر نشه ، باید کامنت های سراسر خباثت جرثومه تباهی این سایت رو هم حذف کنید
سپاهان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
کاملا درست میگی آقا سعید لنگیا فقط مخالفتن
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۱
خطاب به فرزاد مهریار
ظاهرا تیم استقلال رو با پرسپولیس اشتباه گرفتی.خسروانی یه شهربانی چی بوده که پستش به سازمان ورزش منتقل شده و یه آدم ورزشی بوده......
اون شخصی که میگی ساواکیه عبده مالک پرسپولیس بوده که همراه خواهر شاه پرسپولیس رو بنیان گذاشتن.....
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
خطاب به فرزاد مهریار
مثل اینکه در روزنامه پیروزی و یا کانال های پیروزی خیلی دروغ خوردت میدن.
خسروانی رییس سازمان ورزش بوده و هیچ پست امنیتی نداشته برخلاف عبده که ساواکی بوده و با همراهی خواهر و خلبان شاه پرسپولیس رو بنیان گذاشتن......
دربی سال 52 به خاطر اینکه همزمان با مسابقات جهانی کشتی تهران بوده اصلا فیلمبرداری نشده......
برو تحقیق کن مدیر ساواکی تیمتون متهم ردیف اول قتل جهان پهلوان تختیه......
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
خطاب به جرثومه تباهی سایت :
اگه میدونی کتاب چیه ، دو تا کتاب معتبر تاریخ معاصر هستش که مستند حرفهای من اونجاست : در دامگه حادثه که مصاحبه پرویز ثابتی قائم مقام ساواک در مورد وقایع اون سالها ، دوم خاطرات ارتشبد حسین فردوست دوست و محرم شاه سابق . در ضمن آرشیو روزنامه کیهان ورزشی در سال ۱۳۵۱ ، نامه سپهبد امجدی را درج کرده ، اگر بلدی بخونی ، برو بخون . در مورد علم هم کانال های تلگرامی استقلالی مطلبشو منتشر کردن...
گرچه حماقت بزرگتر از من که دارم با یه بشکه قاذورات بحث می کنم
۹
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۷
در جواب فرزاد مهریار
فرزاد وقتی ادم کیسه کش, باشه و چند سال حقارت و شکست تو درلی رو ببینه...وقتی ریس مافیا مون امیر خان از تیم بره وهر سال از پرسپولیس ببازه و کیسه رو عروس بکنه...وقتی شوالیه مون نباشه که داورا رو بخره...وقتی چهار جعلی مون از بین بره...وقتی جز فرناز دوپینگی کسی رو نداشته باشیم استوره بکنیم....وقتی با کمک داورا ها باز اختلامون با سرورمون ۲۲امتیاز میشه...وقتی اداعای تخصص تو اسیا بکنیم بعد بریم عروس عربها بشیم...
تو حق بده یه کیسه کش,مثل من یه روانی زنجیری بشه
۷
امیرحسین
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
قدوسی هم یکی مثل فتح الله زاده: تیترهای روزنامه وزین استقلال جوان رو ملاحظه کنید تا از خنده بترکید! در مثل مناقشه نیست: آب دریا به دهان سگ نجس نمیشود! هرچقدر دلتون خواست به کریمی تهمت بزنید! حرف شما 6 تایی های دسته سومی پشیزی ارزش نداره!
مسعود
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۰
جنس خوبی مصرف می کنی، فقط دوزش بالاس
استقلالیم با افتخااااااااار
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
چیزی رو این نویسنده نوشته باشه،هیچ ارزش خوندنی نداره ،ولی قطعا تو این متن سعی شده کریمی رو به عنوان تختی وگاندی معرفی کنه،چون اسطوره ی تیم محبوبشه،ولی اگه شرف داره و وجود داره بیاد بنویسه واز کریمی بپرسه که چرا به رشوه دادن های هدایتی نمی پردازه؟چرا به جعل قرارداد طارمی نمی پردازه،چون منفعتش تو نرفتن به اون سمت وسوهاس؟از خوندن مقالههای یک طرفه چندشم میشه به خصوص با سابقه ی لنگی بودن طرف
جابر
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۹
والله ما هم میتونیم بپرسیم چرا کریمی به جک تری دی و دوپینگ فرهاد مجیدی و رشوه به داور دربی نپرداخته.
مجید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۰
کارلوس میدونی چرا به اون بابا که اسمش یادم نیست گفت مارو عقرب..چون میگفت پاداش بازیکنان رو بالا کشیده..یعنی تنها کاری که بلدند...بالا کشیدن ویا همون دزدی...همان ها که بعداز ریختن واریزی به حسابت...گفتند غفوری کجایی که خانم شیردل..شقایق اشک ریز...داره فضا رو منطقی میکنه...راستی ناقلا...از بالا کشبدن پولهای برنج علی پروین چه خبر...با این اسطوره نه نه..
علیرضا
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
چقدر باید ملت سیاه بختی باشیم که عده ای پشت صحنه نشسته اند و با سو استفاده به سیاق تاریخی و تارومار اسطوره های سیاسی و ملی از چهره های محبوب ورزشی اعم از علی دایی، علی کریمی و حتا کارلوس کی روش اجنبی اما همچون یک چهره ملی برای خود کیسه های کاسبکارانه بدوزند!؟ شوربختانه ملت احساساتی ایران در تمام عرصه ها بدون اطلاع از سناریو نویسان این درگیری های لفظی رسانه ای، برای این و آن سوت و کف می کشند و با آن که هم ذات پندار نمی شوند، تا پای به خاک گل نشاندن شمشیر را از غلاف بیرون می کشند! یادداشت آقای غفوری از نثر ادبی تحسین برانگیزی برخوردار است، اما ای کاش روزنامه نگاران ورزشی بیش از خوردن نان هیجان آفرینی های این دعواهای مهیج رسانه ای به منافع ملی بپردازند و در عین حال پاسخگوی، تاثیرات اشتباهات تحیلی خود بر تبعات منفی مانند حذف علی دایی ها، علی کریمی ها و کارلوس کی روش ها در سال های پیشرو از فوتبال ایران و به کرسی قدرت رسیدن حاجی مایلی های ورشکسته اما مدعی و مانند آن باشند. البته می دانم هیچ افاقه نمی کنه این نقد من چون ملت ایران مردمانی فراموشکار و احساساتی بوده اند در طول تاریخ..!
۱
عرفان
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
آقای غفوری من به جز کلمه ساده لوح نمیتونم کلمه ای برای شما پیدا کنم جالب که شما حق همه ی دعوا های کارلوسو به طرف مقابل میدید حتی دعوا با اسدی که همین جناب اسطوره ی ثبات و رزومتون درباره ی همین اسدی و فدراسیون نشین ها افشاگری میکنه و فاسد میخونتشون ولی چرا ساده لوح دلیلش واضحه چون برای کسی که تو تمام این دعوا ها دنبال امکانات برای تیم ملی ما بوده در مقابل کسی که فقط برای کینه شخصی به کارلوس اعتراض میکنه و اونو همراه با فدراسیون اتهام دلالی و سو استفاده گری و ... میزنه دومیو انتخاب میکنید فقط من یه پرسش دارم وقتی کارلوس قرداد خوب میبنده چرا تو این همه سال این همه درگیر شده با بقیه نمیتونس بره بشینه و مثل اسطورتون بعد از ۴ بازی منتظر اخراجش باشه و به ریش ما بخنده واقعا واسه بت شدن امثال کریمی متاسفم البته که در مورد خارج از حیطه فوتبال واسش فوق العاده احترام قائلم مخصوصا شجاعتش در مورد مچبندو ...
۶
محمد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
عالی بود
محمد
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۰
عالی بود
۴
رامین
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۴
تعداد لایک هایی که این نوشته در مقابل نوشته قبلی که به آن پاسخ داده، دارد خود گویای همه چیز است با اینکه آن یادداشت چندین ساعت قبل از این یادداشت نوشته شده است.
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۲
آقای غفوری لطفا جواب بده ،
شما چقدر به پارگراف اول اعتقاد داری ، بهتر نیست کمی تخفیف دهی ، غیر از قرمزها آن هم نه همه شان ، چه کسی از کریمی دفاع کرده که اورا برنده می دانی

آقا
آیا کریمی در آن شب کذایی به کی روش ابتدا به ساکن تهمت رانت و بی مسئولیتی و بیدانشی و سوء استفاده از مقام و موقعیت نزد ، اینها توهین نیست و صفت اتهامات بزدلانه شده توهین ، آنهم در جامعه ی ایرانی !
آیا کریمی بعد از پیامک کی روش ، همه ی اطرافیان سرمربی را "بزدل " خطاب نکرد خود خود بزدل

آقای غفوری کافیست ،
من خودم پرسپولیس های دوآتشه ای را دیدم که از رفتار کریمی شرمنده بودند ، کریمی به مواردی پرداخت که البته درست ولی سلیقه ای انتخاب شده بود ،
کریمی در رسانه ها پادشاهی میکند نه درقلبها و زمان من و شما را به حرفمان می رساند.
درضمن
چطور نیت دایی را خواندی ؟؟؟؟؟؟
و جواب خیلی از اماها و ابهامات را خودت دادی "
اینکه آیا حرف حقی گفته شود هیچوقت مهم نبود ، اینکه چه کسی می گوید مهم است نه چه چیزی می گوید"
وقت شما خوش
حرف حساب
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۸
همیچ پرسپولیسی از رفتار کریمی شرمنده نیست! دروغ نگو! حرف مفت که کنتور نمیندازه! در عوض چشماتو باز میکردی و میدیدی در بازی استقلال هزاران استقلالی یکجا کریمی رو تشویق میکردند! شماها عشق کیروش کورتون کرده همین!
احمد م
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۴۸
اگه منظورت از بازی استقلال همون بازی با سپید وده که ما اونجا بودیم . خبری از هزاران استقلالی نبود که کریمی رو تشویق کنن.یه عده بودن فقط
۱
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
در ضمن توهم مثل خیلی های دیگر برای دفاع از کریمی ؛ بقیه را با خاک یکسان کردی
اینکه کی روش فکر میکنه کریمی هم رحمتیه
علی داییه مایلی کهنه یا نکونام و برانکو و جلالیه یا اسدی و ....
اینها ماحصل دفاع چند لایه شما نویسندگان و بعض هواداران از کریمی بود.
واقعا که
واقعا تا این حد تخریب دیگران به چه قیمت
آیا شماهم به بیماری که معتقدید مدافعا کی روش مبتلا شدند دچار نشدید!؟
No One
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
تو رو خدا بس کنید این دعواهای الکی رو...
به حکم مجلس; زمین خواری قانونی شد!!
مملکت رو غارت کردن رفت!
معین
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
کاش یکبار دیگر با دقت ان یادداشت را دوباره می خواندی به گمانم در فهم مفاهیم مستتر در ان متن درخشان کاملا ناتوانی در بهترین حالت باید گفت که اصلا منظور ان متن را نفهمیدی !!ان متن را دوباره و با دقت بخوان !!
۳
معین
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
کاش یکبار دیگر با دقت ان یادداشت را دوباره می خواندی به گمانم در فهم مفاهیم مستتر در ان متن درخشان کاملا ناتوانی در بهترین حالت باید گفت که اصلا منظور ان متن را نفهمیدی !!ان متن را دوباره و با دقت بخوان !!
۳
معین
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۲
کاش یکبار دیگر با دقت ان یادداشت را دوباره می خواندی به گمانم در فهم مفاهیم مستتر در ان متن درخشان کاملا ناتوانی در بهترین حالت باید گفت که اصلا منظور ان متن را نفهمیدی !!ان متن را دوباره و با دقت بخوان !!
۳
احمد ام
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
قطعا کریمی هم جاهایی که به ضررش بوده چشماشو به روی خیلی از فسادها بسته . نمونش حسین هدایتی و سردار رویانیان ... یه موجی به راه افتاده که بهتره بگیم چون علی کریمی پرسپولیسیه اکثرا پرسپولیسیا دارن ازش حمایت می کنن و از جنگ با کیروش لذت می برن
نظر٣
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۸
واقعا نهايت ناداني يا خود فروشي در اين بظاهر مقاله موج ميزنة
حمید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
لازم دیدم یه کم در مورد این ترکیب Coward accusations توضیح بدم.
اولا لازمه بگم که کیروش انگلیسیش خیلی خوب نیست. یعنی اشتباه زیاد می کنه. مثلا توی اولین جمله برای ضمیر غایب مفرد از فعل become استفاده کرده در صورتیکه یا باید می گفت becomes یا فعل ماضی استفاده می کرد و می گفت became.
دومین اشتباه دستوریش همین ترکیب coward accusations هستش. تو انگلیسی صفتی به اسم coward نداریم. توی لانگمن و اکسفورد و وبستر چک کردم. منطقی هم نیست. آدم میشه بزدل باشه ولی اتهام که نمیشه بزدل باشه. میشه گفت اتهام بزدلانه که در اینصورت باید از صفت cowardly استفاده کنیم. گول ly اخرشو نخورین این لغت صفته با این که ظاهرش شبیه قیده. معنی اتهام بزدلانه هم مشخصه یعنی اتهام از روی بزدلی یا دقیق تر بگیم به دلیل بزدلی. خیلی که بخوایم توجیه کنیم می تونیم بگیم کیروش منظورش این بوده که کریمی فقط همین یه بار بزدل بوده ولی به طور کل آدم بزدلی نیست. البته با توجه به شناختی که از کیروش داریم این توجیه هم قابل قبول نیست. خلاصه این که استدلال های شقایق کاملا لغت-بازی و در جهت ماله کشیدن رو گندکاری کیروشه.
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
خدا وکیلی این دوسه روز کسی به اصل حرفای کریمی کار داره
کسی اصلا بهش فکر میکنه
تند تند مقاله منتشر میشه
تند تند کامنت می زاریم و بحث میکنیم که کریمی بزدل نیست و کی روش بی ادبه
بر فرض درست!

آیا این خواسته علی کریمی و ما مردم از مناظره بود؟
بزدل
بیشترین کاربرد را این روزا داشته
هیج کس دیگه یادش نمیاد که اون شب دیگه چی گفته شده
می بینی دوست عزیز
چطور در تله ی رسانه ای حتی دوستان علی کریمی گرفتار شدیم و چطور خود علی کریمی بوسیله دوستداران رسانه ای اش در هدف ، منحرف شد.

آیا واقعا هدف کریمی این بود که اورا با نکونام یا مایلی کهن یا اسدی و قلعه نویی و رحمتی مقایسه کنند و بگویند که نه این علی کریمی است.
دیدی چگونه با دخالت مای هوادار و رسانه های تشنه ی مطلب ، همه ی تلاش کریمی به این چیزها ختم شد.
رسانه ها اینقدر که پی بزدل را گرفتند خود کریمی نگرفت ،
بحث منحرف شد دوست من

کی روش درجه یک نیست و ایده ال هم نیست تند خو و بی رحم و بی گذشت است دقیقا مثل کریمی اما آیا
هدف کریمی مبارزه با کی روش بود؟
فدراسیون مسئول مستقیم این جریانات است اما حتی به خود زحمت دخالت و میانجیگری نمی دهد.
بیایید ما یعنی هوداران و عاشقان فوتبال کاری کنیم.
خودم دارم فکر میکنم منظور کریمی تمجید از خود یا آموزش زبان انگلیسی نبود ، چیزی که او می خواست در قلم رسانه ها پرداخته نشد.
در ظاهر همه دفاع کردند اما عملا کمک کردند بحث به سمت دیگری منحرف شود.
تورو خدا و
لطفا با دقت و بی قضاوت به حرفام فکر کن ،
خواهش میکنم
حمید!
۳
حمید
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۴۰
در کلیت حرف با شما موافقم. و این مطلبی بود که درست فردای مناظره پای مطلب همین آقای غفوری نوشتم و گفتم که اگه بخوایم وارد دعوای کیروش و کریمی بشیم ما بازنده ایم و ازشون درخواست کردم به مواردی همچون اساسنامه فدراسیون و قرارداد ایران نویی بپردازند. اما انتظار نداشته باشین که کیروش بیاد به کریمی بگه بزدل و بعد طرفداراش ناراحت نشن. دقت کنید. هیچ کس به خاطر این که در اون مطلب به کریمی اتهام دروغگویی هم زده شده بود شکایتی نداره. استفاده از لفظ بزدل بود که اینقدر سر و صدا به پا کرد. بعید می دونم حتی خود شما هم که منتقد کریمی هستین کریمی رو بزدل بدونین. کریمی هر چیزی هست بجز بزدل. و نکته اینجاست که همین بی ربط بودن و زنندگی اتهامه که اینقدر حاشیه درست کرده. البته من همچنان موافقم که این دعواها فایده ای نداره و حواس ها رو از مسائل اصلی پرت میکنه. اما همزمان با این رویکرد شما که میگین انتقاد نکنیم چون تیم ملی اولویت داره شدیدا مخالفم. اگه شب بازی با مراکش بود حرفتونو قبول میکردم ولی الان نه. چون توی یه شب یا یه هفته هیچی رو نمیشه درست کرد. اما الان میشه.
یک مساله دیگه هم اینه که برای موفقیت توی بلند مدت باید به دنبال روش خوب باشیم نه نتیجه خوب. این خیلی مهمه. امکان داره در کوتاه مدت روش خوب به نتیجه نرسه و منطقیش هم همینه. حالا شما میگین که چون تیم ملی 4 ماه دیگه بازی داره کسی انتقاد نکنه ولی من میگم تا دو هفته مونده به جام جهانی و بعد از اون همه حق انتقاد دارن. شاید این جام جهانی بهمون ضربه بزنه ولی تا 4 جام جهانی بعدش بهمون کمک میکنه و در بلندمدت بسیار مفیده.
۲
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۷
شاید ابتدا اینطوری فکر می کردم ولی الان نه
یهویی به خودم اومدم دیدم تو تله داریم خفه میشیم.
حتی منظور نظر کریمی هم بواقع این نبود.
کریمی هرچی که بود هیجوقت نمی خواست با کسی مقایسه بشه یا اسمشو فریاد کنند.
حتما هدف دیگری داشته ولی اون هدف در درجه اول
کی روش نبود.
بعد بوجود امد.
کاش تموم بشه این جنگ
و
کسی از فدراسیون این هنر را دست کم یکبار به خرج دهد و مرد و مردانه وارد قائله شود تا بفهمیم فدراسیونی واقعا وجود داره
۲
عباس
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۴
حسین غفوری نوچه حسین قدوسی نهایت کی‌روش رو بندازین بیرون بیینم با مربی محبوبتون کهدعرضه جمع کردن پرسپولیس رو نداره چه می‌کنید. اگر پول کثیف هدایتی نبود پرسپولیسی هم نبود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر