فهرست
هفت گل استقلال با یک الگوی مشخص
هفت گل استقلال با یک الگوی مشخص

هفت گل استقلال با یک الگوی مشخص

آی اسپورت - استقلال در این فصل گل‌های متفاوتی به ثمر رسانده است اما الگوی کلی گل‌های این تیم نشان می‌دهد سه راه  اصلیِ نفوذ از جناحین (به ویژه سمت راست)، ضدحمله در عمق و ضربات ایستگاهی اصلی‌ترین برنامه‌های استقلال برای گلزنی بوده‌اند. دو گلی که استقلال در بازی برابر نفت مسجد سلیمان به ثمر رساند هر دو از یک الگوی تاکتیکی که همان نفوذ از جناحین است به دست آمد. البته که استقلال برای ضربه زدن به حریفان از کناره‌ها یک برنامه خاص را دنبال می‌کند، آن‌ها وقتی به نزدیک محوطه جریمه می‌رسند با کار ترکیبی توپ را به داخل هجده قدم می‌برند و سپس با یک پاس رو به بیرون موقعیت گلزنی را به وجود می‌آورند. در این زمان اما مهاجمان این تیم برنامه جالبی را در حوالی شش قدم اجرا می‌کنند. یکی از مهاجمان مدافعان را سمت دروازه می‌برد و یکی از مهاجم می‌ماند و پاس رو به بیرون در حالی به او می‌رسد که مدافعی تهدیدش نمی‌کند. استقلال در هفته‌های اخیر هفت بار توانسته با استفاده از این حربه تاکتیکی دروازه حریفان را باز کند.

گل اول به نفت مسجد سلیمان(ارسلان مطهری)

1
1

2
2

در دقیقه ۳۴ بازی، زکی‌پور پا به توپ به هجده قدم نزدیک می‌شود، پاس کوتاهی به علی کریمی در هجده قدم می‌دهد و خودش به سمت خط کرنر تو می‌زند، کریمی با پشت پا توپ را به زکی‌پور می‌دهد، همان برنامه آشنا و پاس مدافع چپ استقلال یک پاس رو به بیرون در هجده قدم است جایی که باید یک مهاجم حضور داشته باشد و در این دقیقه ارسلان مطهری در آن نقطه است. او با ضربه پای چپ دروازه را باز می‌کند.

گل دوم نفت مسجد سلیمان(مهدی قائدی)

3
3

4
4

دقیقه ۵۱ این بار در سمت راست دوباره همان برنامه تکرار می‌شود. وریا در نزدیکی هجده قدم پاس می‌دهد و بازهم علی کریمی در مرکز این حمله قرار دارد. کریمی به ریگی که داخل هجده قدم به سمت خط دروازه حرکت کرده پاس می‌دهد، ریگی پاس رو به بیرون می‌دهد، ارسلان مطهری تو زده و روی مدافعان نفت مسجد سلیمان خراب می‌شود ، پاس به قائدی می‌رسد که تنها روی خط شش قدم است و گل دوم به ثمر می‌رسد.

گل چهارم به الریان(ارسلان مطهری)

دقیقه ۸۲ بازی، بازهم علی کریمی این بار در یک موقعیت ضدحمله توپ عمقی را از بین مدافع کناری و هافبک میانی الریان برای وریا می‌فرستد، غفوری از جناح راست و بیرون از هجده قدم توپ را به سمت بیرون زمینی سانتر می‌کند. دیاباته با دو مدافع حریف به سمت دروازه رفته اما ارسلان روی خط هجده قدم مانده است و با یک شوت دقیق گل چهارم را می‌زند.

گل اول به سپاهان (مهدی قائدی)

دقیقه ۵۶ وریا توپ را به مسعود ریگی در کنار خط می‌دهد و خودش به سمت هجده قدم حرکت می‌کند، ریگی توپ را از بین دو مدافع سپاهان به وریا می‌رساند و کاپیتان سریع توپ را براساس برنامه، روی خط شش قدم می‌فرستد، این بار شیخ مدافع سپاهان را به بیرون می‌آورد و قائدی با یک شوت سرضرب گل می‌زند.

گل دوم به نساجی (مهدی قائدی)

دقیقه ۴۸ میلیچ از کنار خط توپ را برای فرشید اسماعیلی روی خط هجده قدم می فرستد، اسماعیلی چند قدم به تو زده اما توپ را با پاس رو به بیرون و عقب روی شش قدم ارسال می کند. شیخ روی تیر دو جا گرفته اما قائدی در نزدیکی شش قدم با یک شوت پای چپ دروازه را باز می کند.

گل پنجم به صنعت نفت آبادان(هرویه میلیچ)

دقیقه ۷۲ محمددانشگر که نفوذ کرده توپ سریعی را از روی خط کرنر بازهم به بیرون سانتر می‌کند. فرشید اسماعیلی و قائدی با مدافعان نفت آبادان درگیر شده و توپ از آنها عبور می‌کند و مقابل میلیچ می‌افتد. مدافع کروات با یک ضربه پای چپ دروازه را باز می‌کند.

گل دوم به پارس جنوبی(مهدی قائدی)

دقیقه ۴۵ وریاغفوری از سمت راست نفوذ کرده و بازهم یک ارسال رو به بیرون و با هدف خط شش قدم انجام می‌دهد. آرش رضاوند خودش را بین مدافع قرار می‌دهد، مدافع پارس توپ را با سر رد می‌کند اما توپ مقابل پای قائدی در گوشه شش قدم فرود می‌آید و با ضربه‌ای دقیق و زمینی آنرا تبدیل به گل می‌کند.

ورزش سه

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-02-02 21:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۳۱
سنگ محکی برای شما مدعی ژورنالیست:


-یک خبرنگار، رسانه چی، ژورنالیست یا هر عنوان ساده یا پرطمطراق دیگر تنها دو سلاح دارد، اول قلمی که برخاسته از ذهن و قلبی حق‌جو است و دوم شرافتی که نمی‌گذارد سلاح اول به صلاح ناحق بپیچد و بر کاغذ بچرخد.


-در حالیکه در کمتر آمارهای داربی های دنیا که با یک جستجوی ساده قابل دستیابی است، شاهد آن بوده ایم که بازیهای دوستانه در نظر گرفته شوند، اما سالهاست تاریخ نویسان شهرآورد تهران، بازیهای دوستانه را مطابق منطق غلط یا آنچه دلخواهشان بوده، در آمار محاسبه کرده اند.


-سالهاست این خبرنگاران و تاریخ نگاران، سه داربی ناتمام که دوتایش مساوی بوده و با حکم انضباطی، رای به سود تیم متمایل به حکومت وقت (حداقل در نام) داده شده را ثبت کرده و جالب تر از آن به طرز نوبرانه ای داربی دوستانه هفتاد دقیقه ای نیمه تمام را هم به آمار داربی ها افزوده اند، نیک چرا اکنون همانها بر ثبت داربی سوپرجام که توسط همان کمیته انضباطی حکم داده شده و توسط دو نهاد بالا دست، کمیته استیناف و دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (کاس) تایید شده، امتناع می ورزند، خدا داند.


-تا شهرآورد قبلی هنوز حکم نهایی کاس نیامده بود و این «دو به شکی» آنها را می توانستیم توجیه کنیم، اما امروز سنگ محک بزرگی است برای دو سلاح آنها، اگر باز هم قلم به ناحق چرخید، دیگر شکی نیست که سلاح دوم خود را به پشیزی فروخته اند و ننگ آن بر پیشانی شان خواهد ماند.


صدرا

۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر