فهرست
بدشانسی برای رایکونن و ردبول‌ها؛ قهرمانی فتل
بدشانسی برای رایکونن و ردبول‌ها؛ قهرمانی فتل

بدشانسی برای رایکونن و ردبول‌ها؛ قهرمانی فتل

آی‌اسپورت- در شب گرم صخیر بحرین مسابقه آغاز شد و در ابتدای کار سباستین فتل با استارتی خوب توانست جایگاه اول مسابقه را تثبیت کند. بوتاس هم توانست همان ابتدا رایکونن را بگیرد و مقام دوم را کسب کند. ورشتپن که مسابقه را بد شروع نکرده در رقابتی در دور دوم مقابل همیلتون با برخورد چرخش با باله جلوی همیلتون کنترل ماشین خود را از دست می­‌دهد و برای تعویض لاستیک به پیت لین می‌­رود. در همان دور دنیل ریکیاردو دیگر راننده ردبول هم با مشکل الکتریکی روبرو می‌شود و از مسابقه کنار می‌رود. در ادامه و بعد از تعویض لاستیک ورشتپن هم به ریکیاردو می­‌پیوندد. در حالی همه ماشین‌­ها به پیت لین می‌­رفتند تا لاستیک‌های خود را عوض کنند که چهار راننده جلو یعنی مرسدسی‌­ها و تیم فراری همچنان مشغول برانداز کردن هم بودند تا چه استراتژی­‌ای را تعیین کنند. فتل و رایکونن وارد پیت لین می‌شوند و لاستیک سافت می­‌اندازند؛ از آن طرف بوتاس لاستیک مدیوم، جایگزین سوپر سافت خود می‌­کند. از همین جا می‌­شد حدس زد دورهای انتهایی مسابقه حساس دنبال خواهد شد.

در حالی که همیلتون بدون تعویض لاستیک اول بود و فتل و رایکونن در جایگاه‌های بعدی، استراتژی مرسدس این شد که همیلتون با دفاع مقابل فتل سعی در نزدیک شدن بوتاس به وی کند که این حرکت آنچنان موثر واقع نمی‌­شود و فتل از همیلتون سبقت می­‌گیرد. حالا فراری‌ها لاسیتک سافت دارند و مرسدس مدیوم! رایکونن برای تعویض لاستیک‌های خود به پیت لین می‌­آید اما با جا نخوردن لاستیک و برخوردش با یک مکانیک گاراژ، لحظاتی در پیت لین متوقف می‌شود و مکانیک هم به بیمارستان منتقل می‌شود و سپس رایکونن هم از مسابقه خارج می­‌شود. هر دور فاصله ماشین‌های مرسدس با فتل کمتر می‌شود. فتل مشکل حفظ لاسیتک هم دارد. لاستیک‌ها در دورهای پایانی تمام شده‌اند. در دورهای پایانی فاصله بوتاس از هشت ثانیه به زیر یک ثانیه و نقطه دی‌.آر.اس هم می‌­رسد اما فتل با رانندگی عالی، دفاع خوب و همچنین حفظ لاستیک‌ها نقشه هوشمندانه مرسدس را نقش بر آب کرد و با زمان ۱:۳۲:۰۱.۹۴۰ قهرمان بحرین شد. بوتاس با ۰.۶ ثانیه اختلاف دوم و همیلتون با ۶.۵ ثانیه اختلاف سوم شدند. راننده روز به انتخاب بینندگان هم پیر گسلی از تورو رسو شد که توانست بالای مگناسن، هالکنبرگ و آلونسو رتبه چهارم را کسب کند. در پایان مسابقه دوم به ترتیب سباستین فتل، لوییس همیلتون و ولتری بوتاس با کسب ۵۰، ۳۳ و ۲۲ امتیاز اول تا سوم هستند.

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2018-04-08 22:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرزند سورش
يكشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۵۴
سلام، ممنون از متن خوبتون آقای شعبان‌زاده. نمی‌دونم چرا حس می‌کنم طرفدار فتل بودید شما و به همین خاطر بهتون تبریک می‌گم :))))
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر