فهرست
الکساندر پیشنهاد 15 میلیاردی را می‌پذیرد؟
الکساندر پیشنهاد 15 میلیاردی را می‌پذیرد؟

الکساندر پیشنهاد 15 میلیاردی را می‌پذیرد؟

آی اسپورت – باشگاه استقلال همزمان که پروژه بازگرداندن استراماچونی را پیگیری می‌کرد، مذاکراتی هم با الکساندر نوری داشت تا اگر احیاناً نتوانست مربی ایتالیایی را به ایران باز گرداند -که تاکنون این اتفاق رخ نداده- با نوری به توافق برسد.

 در همین راستا مذاکره‌کننده‌ها در باشگاه استقلال در چند نوبت با نوری گفت‌وگوهایی انجام داده‌اند که در مراحل نخست، این مربی ایرانی-آلمانی به باشگاه استقلال دستمزدی دلاری را پیشنهاد کرد که با توجه به مشکلات اقتصادی که در باشگاه‌های ایرانی و از طرفی موانعی که برای انتقال پول وجود دارد، باشگاه استقلال این پیشنهاد را نپذیرفت. پیشنهاد نوری برای کار در استقلال یک میلیون و 200 میلیون یورو بود که مورد پذیرش باشگاه استقلال قرار نگرفت. لازم به یادآوری است که نوری پیش‌تر در مذاکراتی که با تیم ملی ایران داشت، رقم یک میلیون یورو را پیشنهاد داده بود که این پیشنهاد با مخالفت فدراسیون فوتبال مواجه شد و در کمال تعجب فدراسیون فوتبال با ارقام بیشتری با ویلموتس به توافق رسید که ضرر هنگفتی را هم به فوتبال ایران وارد آورد.

با وجود رد درخواست نوری از سوی باشگاه استقلال اما مذاکرات پراکنده در روزهای اخیر نیز ادامه پیدا کرده و مربی جوان ایرانی-آلمانی که در جریان مشکلات باشگاه‌های ایرانی قرار گرفته در آخرین مذاکرات خود نسبت به دریافت دستمزد ریالی نرمش نشان داده است. باشگاه استقلال هم رقمی را به نوری پیشنهاد داده و قرار است این مربی بعد از جمع‌بندی نهایی نظر خود را درباره پیشنهاد جدید باشگاه استقلال اعلام کند. باشگاه استقلال در آخرین مذاکرات خود به نوری رقمی در حدود 15 میلیارد تومان پیشنهاد کرده است اما تردیدی نیست اگر این مربی راضی به حضور در استقلال شود و از خیر دریافت دستمزد دلاری یا یورویی بگذرد، خواستار دستمزد بیشتری از مسئولان باشگاه استقلال خواهد بود.

 نوری قرار است بعد از بازی با الشرطه باز هم مذاکراتی با باشگاه استقلال داشته باشد که اگر این مذاکرات منجر به توافق شود هیچ بعید نیست که این مربی به قطر برود و بازی‌های استقلال را از نزدیک تماشا کند. در واقع توافق ضمنی و ایضاً نتیجه استقلال مقابل الشرطه در سفر نوری به قطر بسیار تعیین‌کننده خواهد بود. قرار است احمد سعادتمند نیز در روزهای آتی راهی قطر شود که اگر نوری هم طبق برنامه‌ریزی به قطر برود قطعاً مدیرعامل باشگاه استقلال با گزینه جدی مربیگری استقلال نشستی هم خواهد داشت. البته مسئولان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا سختگیری‌های بسیاری در برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دارند و حتی اجازه نمی‌دهند میهمان‌های زیادی در جریان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه‌ها حضور یابند و شاید حضور نوری در قطر منجر به تماشای بازی‌های استقلال از ورزشگاه محل برگزاری نشود اما می‌شود پیش‌بینی کرد که مراجعه این مربی به قطر موجب برگزاری نشست میان او و مدیرعامل استقلال و احتمالاً توافق نهایی خواهد شد.

باشگاه استقلال وقت آنچنانی برای تعیین تکلیف سکان‌دار خود ندارد و چنانچه جذب الکساندر نوری در استقلال منتفی شود، مدیران باشگاه وقت آنچنانی برای انتخاب سرمربی جدید نخواهند داشت و باید هر چه زودتر از میان گزینه‌های داخل خود یکی را انتخاب کنند. باید توجه داشت که اگر سعادتمند همچنان بر مسند کار باشد که بازگشت فرهاد مجیدی اتفاق نخواهد افتاد و او سراغ دیگر مربیان داخلی خواهد رفت اما اگر تصمیم‌گیران در وزارت ورزش و جوانان عذر سعادتمند را بخواهند و این مدیر از کار برکنار شود، احتمال دارد با منتفی‌شدن حضور نوری، حتی فرهاد مجیدی نیز برای بازگشت به استقلال در صف گزینه‌ها قرار بگیرد.

 در حال حاضر سعادتمند امور مربوط به انتخاب سرمربی جدید استقلال که مهم‌ترین انتخاب یک مدیر محسوب می‌شود را در دست دارد و به شدت خواهان جذب یک مربی پرآوازه‌تر است و علاقه‌ای به کار با مربیان داخلی بخصوص مجیدی ندارد اما جدایی او را هم می‌شود محتمل دانست و هیچ بعید نیست که بعد از لیگ قهرمانان آسیا او از استقلال کنار گذاشته شده و مسیر انتخاب سرمربی جدید نیز با تغییرات عمده‌ای مواجه گردد.در واقع استقلال بلاتکلیف‌ترین روزهای تاریخ خود را به لحاظ انتخاب سرمربی سپری می‌کند و روشن نیست که در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

 

باشگاه استقلال: موضع ما حمایت از مربیان کنونی است

در روزهایی که استقلال درگیر آماده‌سازی خود برای بازی با الشرطه بود و تلاش می‌کرد در فضایی آرام برای این بازی بزرگ به آمادگی صد درصدی برسد، برخی جریان‌های خبری از توافق با مربی مورد نظر باشگاه پرده برداشتند اما باشگاه استقلال هرگونه توافقی با گزینه جدید را منکر شد و حتی در این راستا بیانیه‌ای صادر کرد تا یک روز قبل از بازی با الشرطه آرامش به اردوی استقلال باز گردد. باشگاه استقلال در این راستا چنین نوشته است: «باشگاه استقلال در آستانه دیدار مقابل الشرطه در لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد اما متأسفانه شایعات مختلفی در خصوص توافق با سرمربی جدید مطرح شده است. باشگاه استقلال به دفعات حمایت خود از کادر فنی و بازیکنان را اعلام داشت و بر همدلی و اتحاد برای کسب موفقیت در لیگ قهرمانان تأکید کرد و انتشار چنین شایعاتی جای تعجب دارد. همه تمرکز مجموعه باشگاه استقلال به آرامش و موفقیت در لیگ قهرمانان معطوف شده و از هواداران عزیزمان انتظار داریم به نظرات شخصی و شایعات توجه نکنند. از رسانه‌های محترم و هواداران گرامی تقاضا می‌کنیم از بیان شایعات و گمانه‌زنی‌های نادرست خودداری کنند.» این بیانیه نشان می‌دهد که باشگاه استقلال در روزهای اخیر تا چه اندازه درگیر اخبار تأیید نشده بوده که همین فضا ایجاب می‌کند تصمیم‌گیران در باشگاه به سرعت وارد فاز عملی توافق با سرمربی جدید شوند تا تمام این گمانه‌زنی‌ها به پایان رسیده و بازیکنان نیز تکلیف خود را بدانند. با توجه به اینکه شفر نیز یک ماه به باشگاه استقلال فرصت داده تا بدهی‌اش را پرداخت کند، وقت و آرامش کافی در باشگاه استقلال وجود دارد تا این مسأله را به کلی حل کند.

 

ایران ورزشی 

۳    
آی اسپورت
2020-09-20 22:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر