فهرست
طارمی-طاهری، دروغ بزرگ/ مجازات می‌شوند؟
طارمی-طاهری، دروغ بزرگ/ مجازات می‌شوند؟

طارمی-طاهری، دروغ بزرگ/ مجازات می‌شوند؟

آی‌‌اسپورت- صحبت‌های مهدی طارمی درباره پیوستن به ریزه‌اسپور و محرومیت پرسپولیس و جریمه چند میلیاردی، نشان می‌دهد که یک «دروغ سازمان‌یافته» پشت پرده تمام ماجراها است؛ دروغی که تاوان سنگینی بر حیثیت فوتبال ایران و تیمی پرهوادار بار کرد. مسببان این دروغ‌سازی مجازات خواهند شد؟

فوتبال ایران تنش زخمی است، نه از شکست که از دروغ. از بی‌مبالاتی مدیران فوتبال‌نشناس و مربیان و بازیکنان بی‌معرفت، آنها که از فوتبال فقط پولش را شناخته‌اند و از دنیای توپ گرد و زمین چمن، فقط دیده شدن راضی‌شان می‌کند. نه عرقی، نه تعصبی و نه اندیشه آینده‌نگر، هیچ‌یک برای این دسته از فوتبالیست‌ها و مدیران، اهمیت ندارد. آنها فقط خود را می‌بینند و یک قدم جلوترشان را. اگر چاهی چند قدم آن طرف‌تر باشد، نه تنها نمی‌بینند که با سرعت به سمتش می‌روند و خود و فوتبال را با هم نابود می‌کنند.

فوتبال ایران تنش زخمی است،‌ نه از شکست که از دروغ. مدیران فوتبال ایران، دغدغه آینده ندارند. مدیران فوتبال دولتی ایران، می‌خواهند تا هستند، محبوب باشند و دیده شوند و وقتی هم رفتند، دیگر کاری به کار فوتبال و تیم و هوادارش ندارند. بدهی‌های سرسام‌آور دو تیم بزرگ پایتخت نمونه بارز مصیبتی است که گریبان فوتبال ایران را گرفته است. هر چه هم بگوییم، فایده انگار ندارد.

فوتبال ایران تنش زخمی است، نه از شکست که از دروغ. فوتبال ایران، فوتبال دولتی ایران، به پل معلقی می‌ماند که بند بندش از هم گسیخته و هر طرفش را که می‌گیری، طرف دیگرش در می‌رود و هر آن است که فرو بریزد. یک نمونه‌اش پیراهن‌قرمزهای پایتخت. هواداران پرشمار پرسپولیس بعد از آن که چند سال کابوس‌وار را سپری کردند و غصه خوردند و ترسیدند، نرم‌نرمک به ساحل آرامش می‌رسیدند که تیری از غیب بر قلب‌شان خورد. نه از غیب، البته که «غیب» با تیم محبوب تهران دشمنی ندارد؛  هر چه هست از خودی است.

پرسپولیس تنش زخمی است نه از شکست که از دروغ. برانکو و شاگردانش در روزگار سختی و شکست، تیم را سر پا نگه داشتند و جبر قانون لیگ که تفاضل گل را بر بازی رو در رو ترجیح می‌داد،‌ جام را از آنها گرفت و به خوزستانی‌ها داد. بعد از آن، هر طور که بود،‌ تیم حفظ شد و قهرمانی را با شایستگی و بی حرف و حدیث تصاحب کرد اما این پایان ناملایمات پرسپولیس نبود. سرخ‌ها ۱۵ حریف لیگ برتری را شکست دادند و جام را گرفتند اما از پشت خود و خنجر نارفیق غافل ماندند.

فوتبال ایران تنش زخمی است، نه از شکست که از خنجر نارفیق. آقای فوتبالیست قبلا محبوب و حالا مغضوب، به دوربین نگاه می‌کند و از دروغ می‌گوید. دروغ نمی‌گوید اما از دروغی می‌گوید که گفته و گفته‌اند، دروغی که هم فوتبال ایران را بی‌آبرو کرد، هم پرسپولیس را محروم کرد و هم پای سیاست‌مداران بزرگ دو کشور را به بحثی کشاند که می‌شد اصلا پیش نیاید.

«خداوند ایران را دور بدارد از سه چیز؛ از دشمن، ‌از خشکسالی و دروغ.» فوتبال ایران‌ دشمن ندارد، برکتش هم زیاد است و هر سال فوتبالیست‌های جوان و نوجوان مستعدی معرفی می‌کند اما امان از دروغ. مهدی طارمی چشم در چشم دوربین، می‌گوید باشگاهش دروغ گفته و از او هم خواسته دروغ بگوید. این را می‌گوید تا عملکرد خود و باشگاهش را توجیه کند؛‌ عذر بدتر از گناه.

طارمی از پرسپولیس جدا شد و به ترکیه رفت، قرارداد بست و تمرین کرد اما پشیمان شد. به هر دلیلی خواست که برگردد. آن طور که خودش ادعا می‌کند،‌ باشگاه  و وکیلش گفته‌اند که «تو بیا ما کارها را ردیف می‌کنیم.» کارها را که نه اما دروغ‌ها را ردیف کردند. علی‌اکبر طاهری، مدیرعامل وقت پرسپولیس مسئول آن دروغ‌ها است مگر آن که پاسخی برایش داشته باشد. اگر او ادعای طارمی را رد می‌کند، ‌باید شفاف و روشن سخن بگوید. در غیر این صورت، ‌متهمی است که اتهامش را پذیرفته و پاسخی ندارد.

باشگاه پرسپولیس، هم قدمت دارد،‌ هم شهرت و هم هوادار با تعصب. این همه افتخار و اسم و رسم،‌ با یک دروغ بر باد رفت و حالا فدراسیون جهانی فوتبال،‌ باشگاه سرخ تهران را به «عدم صداقت» می‌شناسد. هزینه این بی‌صداقتی از جیب چه کسی پرداخت می‌شود؟ پاسخ روشن است و تاسف‌بار. دولت که مالک باشگاه است،‌ مجبور است هزینه ندانم‌کاری مدیرانش را بپردازد. ندانم‌کاری که نه، دانسته کاری کرده‌اند که حتی پای حسن روحانی و رجب طیب اردوغان را به ماجرا باز کرد. سخنگوی قوه قضاییه یک بار گفته بود اگر در ماجرای پرسپولیس و جریمه چند صد هزار دلاری‌اش،‌ باشگاه مقصر باشد، این قوه به آن ورود می‌کند. قوه قضاییه که نه اما قوه مجریه ورود کرد و جریمه را حل و فصل کرد. شاید هم این میان، امتیازی به طرف ترک داده شده باشد.

از همه این‌ها گذشته باید از مسئولان ورزش کشور پرسید که حالا با مدیران وقت پرسپولیس و مخصوصا علی‌اکبر طاهری چه برخوردی صورت می‌دهند؟ آیا حساب و کتاب کارش را می‌خواهند و ریز به ریز عملکردش در قبال ماجرای ریزه‌اسپور را بررسی و حساب‌کشی می‌کنند یا پست دیگری به او می‌دهند و روی سرشان حلوا حلوایش می‌کنند؟ وزارت ورزش و جوانان باید در این زمینه شفاف‌سازی کند. یکی از مدیران منصوب وزارت‌خانه «دروغ» گفته و دیگران را مجبور کرده که همان دروغ را تکرار کنند. جریمه این خطا چیست؟ جریمه‌کننده کیست؟

فوتبال ایران تنش زخمی است، نه از شکست که از دروغ. طارمی می‌گوید به او دروغ گفتند که اگر برگردد مشکلی پیش نمی‌آید. طارمی می‌گوید باشگاه پرسپولیس به دروغ گفته که  «قرارداد طارمی با پرسپولیس قبل از قراردادش با ریزه‌اسپور بوده است.» طارمی می‌گوید که طاهری از او خواسته دروغ او را تکرار کند. شاید طارمی دروغ می‌گوید و چنین دیالوگی بین او و طاهری صورت نگرفته است. یک طرفه به قاضی نمی‌رویم. اگر همه این حرف‌ها دروغ است، یکی این وسط بیاید و راستش را بگوید.

فوتبال ایران تنش زخمی است، نه از شکست که از دروغ، دروغ، دروغ و خسته است از این همه دروغ.

ایسنا

۲۹۶ ۳۵  
آی اسپورت
2018-01-23 15:46:00
نظر دهید

۳۵ نظر
سعید از خوزستان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
۴ میلیارد گرفته اومده پرسپولیس!! ۵تا بازیکن پرسپولیس اینجوری اومدن میشه ۲۰ میلیارد .....
سایت لنگ اسپورت نوشت استقلال سقف را شکوند!
جام پرسپولیس رو پس بگیرید .....
باید خلاف قانون و شرع عمل کرد.باید جام رو از پرسپولیس بخاطر بازی کردن طارمی برای پرسپولیس در حین قرارداد داشتن با ریزه اسپور گرفت.همه بازی ها باید سه بر صفر شود.....

ضمنا دیشب هم توی شوی (دوشنبه ها با پرسپولیس) معلوم شد که پرسپولیس از داوری سود برد.....
هر چند درباره گل غیرقانونی پرسپولیس رو ناعادل پرسپولیسی پور نشون نداد اما طبق گفته مسعود مرادی :
1_آفساید مهاجم گسترش فولاد در شرایط تک به تک به اشتباه اعلام شد......
2_کارت زرد دوم و اخراج بازیکن گسترش فولاد به خاطر وقت‌کشی اشتباه بود و قبل از پرتاب اوت تنها ۹ ثانیه وقت تلف شد.....

ماجرای تکراری مثل فصل های قبلی که Bold شدن اشتباهات داوری در یک دیدار به نفع استقلال و به ضرر پرسپولیس......
و سپس منتفع شدن قرمزها و ضرر کردن ابی ها در بازیهای زیادی از فصل به جبران همان اشتباهات کوچک در یک بازی در حال تکرار است .
احمد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
چقدر عرعر میکنی؟؟؟
گرفته که گرفته .
نوش جونش .
تو هم میتونی برو بگیر.
نیما
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۷
باشه حتما.
اگه اینجوری دستتون به جام برسه .
فرهاد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
اخییییییییییییییییییی
درکت میکنم .
در حال سوختنی.
اول فصل خیلی خط و نشون کشیدید.
باید هم بسوزی.
___
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
مفلوک نصف اون پول رو هدایتی به عنوان یه شخص بهش داده ولی پول تمام و کمال بازیکنان کیسه از جمله 4 میلیارد شجاعیان و قبلا پول امدن نکونام رو فدراسیون داده به والله اگه بفهمی
سعید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
عرب از خوزستان
على
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۱۵
قهرمانى امسال و سال آينده رو از قلم انداختى، با نهايت افتخار اين دو جام هم تعلق ميگيره به عقده هاى فرو خورده تيم هميشه در اقليت. اصلا همه يازده جام مال خودتون. كاريش نميشه كرد و شما مقصر نيستيد، هميشه در اقليت بودن حال بهم زنه و عقده اى شدن استقلالى ها اجتناب ناپذيره. پرسپوليسى ها تقريبا ده سال تيمشون توى بحران بود اما هيچ وقت اينقدر خودشون رو زير سوال نبردن و رسوا نكردن. مقتدرانه ترين قهرمانى هاى پياپى ليگ مال شما، فقط اينقدر نق نزنيد و مردانه كرى بخونيد و طرفدارى كنيد. اينقدر آسمون ريسمون از وزير پرسپوليسى، اشتباهات داورى، قراردادهاى جعلى و .... نبافيد. البته وقتى روزنامه هوادارى باشگاه استقلال پنج بار روى جلد روزنامه به الهلال عربستان و عمر خريبين آويزون ميشه، ديگه چه توقعى از عقده گشايى طرفداران فهيم استقلال ميشه داشت، اى كاش به جاى اين حرفا آب رو بريزى اونجا كه سوخته
shl
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۵۹
كودن ها ی كیسه كش فكر كردن كشف مهمی كردن كه طارمی گفته دروغ گفتیم خوب ابله ها 4 ماه پیش فیفا به استناد همین كه تو این پرونده عدم صداقت بوده واسه پرسپولیس رای صادر كرده و محرومیتش رو هم داره میكشه اگه هر حكم دیگه ای بود خود فیفا صادر میكرد نكنه فیفا هم پرسپولیسیه خخخخخ شما فعلا بسوزید كیسه كشا
۱
رسانه نون به نرخ روز خور
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۰۵
هوادار واقعی می داند طاهری کجا درست کار کرده و کجا غلط. همچنین میداند سر قضیه طارمی ، طاهری مقصر بوده اما این دلیل نمی شود طارمی هر چه گفت باور کنیم.
کلا رویه آی اسپورت و اربابش فردوسی پور اینگونه است که هر کس بر ضد طاهری حرف بزند راست می گوید حتی اگر طرف دزد باشد ،حتی اگر طرف بی شعوری همچون طارمی باشد، حتی اگر جیره خواری همچون ایسنا باشد
هوادار متوهم پرسپولیس
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
واقعا خیلی پررو تشریف دارید
محسن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۰۹
اصولا چاقو دسته خودش را نمیبرد.شکسته نفسی نکنید.اینکه در مقابل طاهری،دزد حرف بزند!؟دزدها باید در محضر علی اکبر طاهری تلمذ کنند و بیاموزند! عمرا دزد در مقابل طاهری قرار بگیرد. راستی چرا فکر میکنی طارمی بیشعوره؟ نمک نشناس نباشید،از دکل طارمی بالا رفتید و به قله قهرمانی رسیدید!(دکل،اوج،قهرمانی )
سیروس
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰

در آیین نامه فدراسیون فوتبال ماده ۷۴ اینطور آمده که اگر بازیکن به تنهایی در جعل قراردادش دست داشته باشد و از آن با خبر باشد، در صورت محرز شدن موضوع، تنها او با محرومیت و جریمه مواجه می شود و تمامی افتخارات فردی او نیز پس گرفته می شود(کما اینکه او از جانب فدراسیون فوتبال با محرومیتی مواجه نشد و تنها از جانب فیفا محروم شده است) اما اکنون که با اعترافات مهدی طارمی مشخص شد باشگاه پرسپولیس نیز در جریان جعل قرارداد او قرار داشته، قضیه وارد فاز جدید می شود چرا که در اینصورت با استناد به ماده ۷۴ آیین نامه، در صورت استفاده آن تیم از بازیکن غیر مجاز، تمام بازیهایی که آن بازیکن غیر مجاز به میدان رفته با نتیجه ۳-۰ به سود حریفان ثبت می شود و تمام افتخارات گروهی تیم مذکور نیز پس گرفته می شود و تیم مذکور نیز با محرومیت هایی رو به رو می شود.

با این حساب نه تنها پرسپولیس قهرمانی فصل گذشته را از دست می دهد؛ بلکه شاید به واسطه بازی مهدی طارمی در بیشتر دیدارهای فصل گذشته این تیم حتی کاندید سقوط به دسته پایینتر هم باشد و به طور کلی جدول فصل گذشته دستخوش تغییرات بسیاری می شود و شاید همین عامل که به مثابه زلزله ای در فوتبال ایران است و مدیریت آن برای مسئولین بسیار سخت به نظر می رسد، موجب مسکوت گذاشتن این پرونده تا بدین لحظه شده است اما پس از اعترافات مهدی طارمی، به نظر نمی رسد سکوت مسئولین جایز باشد و می بایست این قضیه بررسی شود و نتایج اطلاعرسانی شود.

چندی پیش نیز پندار توفیقی یکی از مسئولین استقلال مدعی شد، به واسطه برخی مسائل ملی از باز کردن پرونده مهدی طارمی خودداری کرده است چرا که در صورت باز شدن این قضیه، فوتبال ایران دچار زلزله خواهد شد و کنترل هواداران پرسپولیس وقتی قرار باشد جام قهرمانی را از پرسپولیس بگیرند و به تیم دوم یعنی استقلال بدهند بسیار سخت خواهد بود.

در هر صورت باید منتظر نشست و دید سرنوشت این قضیه پیچیده سرانجام چه خواهد شد. مسئولین پرسپولیس باید دعا کنند که فیلم اعترافات طارمی به فیفا نرسیده باشد چرا که در آنصورت با جرایم شدیدتری نیز مواجه می شوند و در واقع اعترافات طارمی همه نقشه های مدیریت فعلی برای بخشیده شدن از سوی فیفا را نقش بر آب کرد و چه بسا با محرومیت سنگین تری به واسطه جعل قراردادی که محرز شده موواجه شوند.
رو دل نکنی سیروس
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
خوشکل پسر . قضیه فیفا تموم شد رفت .
ما هم تونستیم جعل کردیم . عرضشو داشتیم
حالا هی تفت بده ...
در ضمن یاد دوپینگ دسته جمعی و حکم کسر امتیاز بخیر
مهدی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
یا اینکه من استقلالی نیستم ولی امیدوارم جام از این تیم منفور یعنی بدوزی گرفته بشه و به تیم دوم که استقلال باشه برسه. امیدوارم فیفا محرومیت سنگین تری برااین تیم منفور در ننظر بگیره تا بفهمن رسیدن به جام اونم با دروغ و حقه بازی چه پیامدهایی دارد
علي ، اصفهان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
..." جعل قرارداد "
آفرين ، احسنت ، باريكلا ، از كجا مدرك حقوق ات رو گرفتي ؟!!! از كجا فهميدي كه تو " قرارداد " ، "جعل" اتفاق افتاده ؟ دانشمندان حقوق بايد خدمتتون برسند و از محضرتون "تلمذ" كنند ، يا نمي دوني "جعل" چيه ؟ يا "فهميدن" مقوله ي به شدت سختيه كه از عهده ات بر نمي ياد.
پروفسور پرسپوليس و طارمي به دقيقا به همين دلايل با توجه به تخلف و ميزان قصورشون در اين مورد محروم و جريمه شدند ، منتها تا حالا به زبون نياورده بودند ، جرم اتفاق افتاده "بستن دو/2 قرارداد با دو باشگاه مختلف" از طرف طارمي و "تشويق و ترغيب" بازيكن توسط باشگاه بوده ، "جعل" معني ديگه اي داره ، اگه اينطور نبوده ميشه لطف كني و بگي محروميت و جريمه هاي اعمال شده بابت كدوم جرم « غير از مواردي كه در اين جا عنوان شده » بوده ؟؟؟بفههههههههههم.
تكمله : نرود ميخ آهنين در سنگ...
پیمان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۳۴
اگر این درست باشه پس پرسپولیس به جای فولاد باید دوسال زودتر قهرمان می شد
۲
shl
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۰۵
جعل در قرار داد یعنی با مدارك جعلی و هویت غیر واقعی بازیكن قرار داد ثبت كنه تخلف كردن و اختلاف تو قرارداد بین دو تا تیم هیچ ربطی به این قضیه نداره كیسه كشا شما فعلا اختلافتون رو بشمرید
۱
دروغ گویان بی شرم
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۳
طارمی کاملا بر خلاف قانون برای پرسپولیس بازی کرد ؛ تک تکِ اون 16 گلی که زد یقه ی این تیم را خواهد گرفت ؛ حاضر شدند از کسی که پول مردم رو اختلاس کرده پول های میلیاردی بگیرند و بازیکن ها رو ساکت کنند ؛ معتقد بودم سید جلال حسینی با بقیه فرق داره اما مثل این که نه ؛ همه از یک قماش اند . اکثر پرسپولیسی ها معتقد بودند که طاهری یک مدیرعامل کاربد هست و به لطف مدیریت ایشون تونستن قهرمان بشن . حالا هم داره به ریش همه می خنده . دروغ در ذات این هاست . افشین پیروانی هم میگه پرسپولیس پر افتخارترین تیم آسیاست . عجب !!!
احمد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
گریه کن گریه قشنگه .
توقع داری سید جلال اندازه های مدافعای سوراخ و سوتی شما پول بگیره؟؟؟
م
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
از نترس که های وهوی دارد از آن بترس سر به تو دارد
آون موقعه ای که این آقا آمد سرکار گفتیم. خداروشکر یکی آمده نه زیاد مصاحبه می‌کند. نه تو حاشیه ست.ولی مرور زمان آدم نشان می دهد. که از علی دایی شروع شد که ایشان دروغگو خطاب کرد. از هاشمیان گرفته از دست این آقا شاکی شد تا اون دوتا اوکراینی که کی گندش در بیاد.یا گلوچ که آمد که چند صد میلیون پول مفت گرفته رفته. و هر بازیکنی که رفته دلخوشی از این آقا نداره امثال بنگر و.. موارد گوناگون از عدم لیاقت این شخص بود.این سیاسیون عادت کردند به دروغ گویی فرافکنی در ورزش. وگرنه اگر باشگاه خصوصی بود جرات نداشتن این همه پول هیف میل کنند
امید از تفت
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
طاهری نماینده باشگاه بوده و طارمی هم بازیکن و هردو توسط فیفا مجازات شدند. دیگه دنبال چی می گردید!!؟؟ تخلفی صورت گرفته و فیفا مجازات کرده و وقتی بالاترین مرجع فوتبال رسیدگی کرده، مرجع پایین تر مثلاً فدراسیون فوتبال دیگه نمیتونه تصمیمی بگیره. نکته بعدی اینکه طاهری و طارمی با مشورت وکلای حقوقی به این نتیجه رسیدند که مشکلی برای پرسپولیس ایجاد نمیشه چون کودتایی که در ترکیه اتفاق افتاد یک بازیکن آلمانی با توجه به قوانین فیفا، قراردادش را یک طرفه فسخ کرد و رفت ولی ضعف حقوقی وکلای باشگاه و طارمی باعث شد نتونند یک طرفه فسخ کنند و پرسپولیس محروم شد. نکته بعدی اینکه اگر طاهری اعلام نمی کرد که طارمی قبلاً با ما قرارداد داشته و تخلف طارمی محرز میشد که با دو باشگاه قرارداد بسته، اونوقت طارمی، 4 ماه محروم نمیشد و بین 6 ماه تا یکسال محروم میشد. بنابراین باشگاه در تخلف طارمی شریک شد تا مجازات فیفا، بین باشگاه و طارمی تقسیم بشه. یعنی باشگاه بخشی از تخلف طارمی را تقبل کرد. باشگاه پیش بینی های لازم را کرده بود و برای دو فصل بازیکن گرفته بود و اگر جناب طارمی میموندند ما بخاطر محرومیت نقل و انتقالات مشکلی نداشتیم. نکته دیگه اینکه یه عده بجای اینکه طرف پرسپولیس باشند، طرف ریزه اسپور بودند و همونطور که خود وکلای ریزه اسپور گفتند با اخبار و مدارک داخل ایران، پرسپولیس را محکوم کردند. در واقع اگر یه عده کاسه داغ تر از آش نمی شدند و مسائل حقوقی پرسپولیس را در رسانه ها افشا نمی کردند، ریزه اسپور با دفاع حقوقی قوی تر محکوم میشد. طاهری با اینکارش هم طارمی را نجات داد هم باشگاه را ولی یه عده دوست نداشتند این قصه پایان خوشی داشته باشه.
دارمیان
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
اون یه عده که میگی هدایتی هست و فردوسی پور و دار و دسته اش
حمید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۶
1-می دونیم چند روزی پیش و پس از کودتا و برکناری مصدق همین حرفا در موردش مطرح بوده. مصدق تندرو. مصدق خیانتکار و البته مصدق دروغگو. چه ترکیب خنده دار و مضحکی! مصدق (از ریشه صدق به معنی راستگویی) و دروغگویی.
مصدق هم البته و صدالبته بری از اشتباه نبود، همیشه هم صادق نبود و همه حرفاش هم درست نبود. یک آدم معمولی بود با همه نقاط ضعف و قوت طبیعی یک انسان و البته با همون اشتباهات و موفقیت ها. البته مصدق بیتشتر از هر چیزی یک آدم شکست خورده بود. نخست وزیری که اشرافی بر مجموعه تحت کنترلش نداشت و از دل همین مجموعه نیروهایی مخرب بر علیه اش کودتا کردن.

اما اون چند روز پیش و پس از کودتا برای مصدق گذشت و اون همه این اتهام ها رو شنید، به دادگاه رفت، محکوم شد و به تبعید رفت و این ماجراها تاثیر زیادی بر وجه مصدق گذاشت. البته درست بر خلاف چیزی که مخالفان صاحب زر و زورش می خواستن. این چنین بود که خیلی خیلی آروم و تدریجی مصدق وجه انسانی و جایز الخطای خودش رو از دست داد و تبدیل شد به یک قهرمان. قهرمانی که از هر گونه خطا و اشتباه مبری است به نحوی که امروز با جملات مصدق به مثابه جملات معصومین برخورد میشه.

2-روزی دیگر و روزگاری دیگر. یک انسان جایز الخطا و البته به اندازه همه ما دروغگو بعد از کودتایی نرم متهم شده به اتهام های که بخشی درست و بخشی هم غلط به شکل مشابه روزی بر علیه مصدق مطرح بودند. البته که طاهری هم دروغ گفت و صد البته که اون هم اشتباهاتی داشت و هزار البته که طاهری هم به همون اندازه شکست خورده بود. پس نباید تعجب کنیم اگر به شکلی کاملا مشابه امروز مورد هجمه قرار گرفته. هر چی باشه این روال همیشگی کودتاچی هاست.

3- اگر مثل من تاریخ بیشتر یا حداقل به اندازه فوتبال براتون جذابه و از خودتو می پرسید که چی شد که ما علیه مصدق کودتا کردیم یه نگاهی به دوره مدیریت طاهری بندازین. کودتا علیه مصدق نه کار انگلیس ابلیس بود نه روس دیوس و نه هم شیطان بزرگ. کار خود خود خود خود ما بود. یک ایرانی که داشت برای منافع کشورش می جنگید و بقیه ایرانی هایی که اون ها هم برای منافع کشور خودشون ارزش قائل بودن اما با درجه اهمیت کمتری نسبت به منافع خودشون. پس در نتیجه سرلشکری منافع خودش رو به منافع ملی ترجیح داد، شعبان بی مخ هایی که مال حروم رو به مردمشون ترجیح دادند، رسانه ای مثل بی بی سی که کارکنان ایرانیش مجبور بودند بر علیه مصدق جوسازی کنند.

4- گور پدر طاهری. اصلا گور پدر پدر طاهری و گور پدر پدر پدر طاهری. همچنین دنبال کن تا آن پدر جدش کاندر اخم جنگلی، خمیازه کوهی، ...
گور پدر همشون. چیزی دردناک تر از شکست یا موفقیت طاهری وجود داره. این که ظاهرا توی 60 سالی که از کودتا گذشته ما هیچ تغییر نکردیم. اگر اون روز شعبان بی مخ ها بودند امروز بازیکنان آفتاب پرست هستند. اگر اون روز انگلیسی بود که دنبال مال مردم ایران بود امروز هم اسپانسری بود که دنبال پول هوادارا بود. اگر اون روز آیت الله کاشانی بود با ده هزار دلار معروفش امروز هم هدایتی هست. اگر اون روز بی بی سی بود امروز هم عادل خان و برخی دیگر از رسانه ها هستند. پس می بینید که ظاهرا ما هیچ تغییری نکردیم چه بسا بدتر هم شدیم. حداقل در مورد مصدق بخش مهمی از انگیزه های کودتا فرامرزی بودن اما در مورد برکناری طاهری همه عوامل داخلی هستند. آیا باید همچنان منتظر کودتاهای دیگر در سایر زمینه ها باشیم؟

5- آقای طاهری. بعید می دونم کامنت من رو بخونی یا حتی به گوشت برسه. اما خودت می دونی که من بعضی وقت ها با خیلی از هودارای پرسپولیس موافق نیستم. می دونی که نه اینستا دارم و نه تلگرام. حتی می تونم حدس بزنم که یه عده رو هم با همین روش ها تحت تاثیر قرار دادی و نظرشون رو خریدی. اما خودت می دونی که من یکی از اون ها نیستم. فکر نمی کنم فرشته باشی و حتی مقایسه کردنت با مصدق از بعضی جهات خنده داره. لطفا شما به خودت نگیر. اما همین قدر می دونم با اسپانسر و صدا و سیما به خاطر من سر شاخ شدی. شما برای من جنگیدی. پس من هم برات می جنگم. تنهامون نذاشتی. تنهات نمی ذارم.
M13
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
متاسفانه ب همان مقدار ک کودتاچیان ترسناکن مجیز گویان و بت سازان هم ترسناکن مردم ما عادت به خاکستری دیدن ادم ها ندارن یک شبه احمدی نژاد را رجایی ثانی می کنن و فردا شب تمام کلید ارزوهایشان را در دستان حسن روحانی...
دوست عزیز طاهری مدیر عاملی با خوبی ها و البته اشتباهات زیاد دروغ گویی جرم کمی نیس ایشون متاسفانه دروغی گفت و قراردادی جعل کرد ک هم حق دیگر باشگاه ها خورده شد و هم پرسپولیس از دو پنجره ی نقل و انتقالاتی محروم شد این جرم کمی نیس و بدتر از همه این ک هیچ گاه اشتباهشو نپذیرفت و یا در صدد پاسخ گویی ب هواردار بر نیومد...و فراموش نکنیم تمام موفقیت پرسپولیس مرهون برانکوس ک شخص دیگه ای ب پرسپولییس اوردش و اگه طاهری برکنارس نکرد تنها ب خاطر حمایت هوادارا از برانکو بود این تیم با گرشاسبی و حتی رویانیان نیز قهرمان میشد و میشه
۶
آنتی شومن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
به به بیانات سراسر شیوای حضرت حمید خان.خدای توجیه
حمید
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۴۴
به M13:
اولا خیلی ممنون که می شینی درست و حسابی بحث می کنی.
بخشی از چیزهایی که گفتی رو من قبول دارم. هر چند معتقدم بعضی جاها تند رفتی. این که بگی همه موفقیت طاهری به خاطر برانکوست خیلی اشتباهه. چند تا نمونه: امروز استقلال و پرسپولیس خودشون بلیط فروشی می کنند و بخش مهمی از این مساله مرهون تلاش های طاهریه. سر قضیه تبلیغات محیطی طاهری خیلی دوندگی کرد. اما مهمترین مساله اینه که الان پرسپولیس قرارداد 50-60 میلیاردی و استقلال قرداد 40-50 میلیاردی با اسپانسر داره. و این مساله همش ( تاکید می کنم همش) به خاطر طاهریه. تصورشو بکن که هنوز با اسپانسر دزد قرارداد داشتیم و 50 میلیارد به باشگاه کمک می کردیم اون وقت اسپانسر نصفشو برای خودش بر می داشت. الان هم استقلال، هم پرسپولیس و هم تراکتور مدیون طاهری هستند.
منکر اشتباهات طاهری نیستم و اگه فضای منطقی حاکم باشه می شینیم و با هم بحث می کنیم منتهی وقتی هر روز علیه طاهری یه چرند مطلق منتشر میشه ( هم چرند بودنش برام اثبات شده و هم مطلق بودنش) من هم ناچارم سفت و سخت دفاع کنم. در ضمن من هیچ مجیزگویی از طاهری نکردم. دقیقا اگه دقت کنی هم از طاهری تقدس زدایی کردم و هم از مصدق. اصلا اهل مجیز گویی نیستم. نه طاهری نه مصدق نه شاه نه خمینی نه حتی خدا ...
۲
فرهاد
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۴۸
تمام قهرمانی های پرسپولیس همین جور کقسف بوده قهرمانی پارسال حق استقلال و قهرمانی ده سال پیش انها حق سپاهان بود
على
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۰۷
قهرمانى امسال و سال آينده رو از قلم انداختى، با نهايت افتخار اين دو جام هم تعلق ميگيره به عقده هاى فرو خورده تيم هميشه در اقليت. اصلا همه يازده جام مال خودتون. كاريش نميشه كرد و شما مقصر نيستيد، هميشه در اقليت بودن حال بهم زنه و عقده اى شدن استقلالى ها اجتناب ناپذيره. پرسپوليسى ها تقريبا ده سال تيمشون توى بحران بود اما هيچ وقت اينقدر خودشون رو زير سوال نبردن و رسوا نكردن. مقتدرانه ترين قهرمانى هاى پياپى ليگ مال شما، فقط اينقدر نق نزنيد و مردانه كرى بخونيد و طرفدارى كنيد. البته وقتى روزنامه هوادارى باشگاه استقلال پنج بار روى جلد روزنامه به الهلال عربستان و عمر خريبين آويزون ميشه، ديگه چه توقعى از عقده گشايى طرفداران فهيم استقلال ميشه داشت، اى كاش به جاى اين حرفا آب رو بريزى اونجا كه سوخته
۶
مرتضی
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۶
فکر کن یه درصد فدراسیون ورود کنه
آنتی شومن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۳
عجب سیرکیه.دارو دسته ی شارلاتانها.
مهدی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۵۶
تیمه دزد و کثیف و مافیایی لنگ!!
احمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۸
اولا اگه دروغ گفتن محاکمه داشت که نویسنده های این سایت رو هر روز باید دار میزدن.. کافیه هر هفته یه مروری به مطالبی که نوشتید بکنید تا ببینید چقد دروغ میگید..
از طاهری بدتون میاد چون برعکس مدیران قبلی پرسپولیس بهتون باج نمیداد.. الانم دارید واسه بعدیا خط و نشون میکشید..
طاهری پیش ۴۰ میلیون نفر محبوب هست چون تیمی رو ساخته که الان داریم نتیجه اش رو میبینیم.. طبیعیه طرفدارای تیم های دیگه ازش بدشون بیاد
۱
احمد
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۸
اولا اگه دروغ گفتن محاکمه داشت که نویسنده های این سایت رو هر روز باید دار میزدن.. کافیه هر هفته یه مروری به مطالبی که نوشتید بکنید تا ببینید چقد دروغ میگید..
از طاهری بدتون میاد چون برعکس مدیران قبلی پرسپولیس بهتون باج نمیداد.. الانم دارید واسه بعدیا خط و نشون میکشید..
طاهری پیش ۴۰ میلیون نفر محبوب هست چون تیمی رو ساخته که الان داریم نتیجه اش رو میبینیم.. طبیعیه طرفدارای تیم های دیگه ازش بدشون بیاد
۱
امیرعباس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۴۷
انتظارات بیجا و زیادیست که با تیم نازپرورده و لوس دولتی برخوردی بشود
بهرحال ما توقعی از انهاییکه این حجم از چرک و رذالت را بر این فوتبال افزودند نداریم اما از ای اسپورت لااقل انتظار داریم که حالا یک سوزن به خودش بزند جوالدوز زدنش به غیر پیشکش
سایت ای اسپورت باید بابت مطالب منتشره نویسندگانش من جمله جناب حسین غفوری و الباقی رفقا که ان همه مطلب درباره تقدس دکتر طاهری نوشتند و او را تا مقام امیرکبیر ارج نهادند بگوید که حالا نظرش چیست و چرا ان حجم از تبلیغات کر کننده را در حمایت بی دریغ از دکتر طاهری منتشر کردند؟؟البته که توقع بی جائیست واقایان مثل همیشه خواهند گفت به ماچه ..این به ما چه مهمترین مولفه فرهنگی تاریخی ما ایرانیان در طول تاریخ معاصر ایران است !!
۱
یونس
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۰
جدا از دروغ گویی احتمالی نیتش انصافا خیر بوده و شادی دل هوادارا و موفقیت پرسپولیس..
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر