فهرست
شفر در کنفرانس؛ امیدوارم ۴دربی داشته باشیم
شفر در کنفرانس؛ امیدوارم ۴دربی داشته باشیم

شفر در کنفرانس؛ امیدوارم ۴دربی داشته باشیم

آی اسپورت – وینفرد شفر امروز در نشست خبری خود قبل از بازی فردای تیمش مقابل فولاد خوزستان شرکت کرد. او درباره این بازی، بازی با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد و مدعی شد کیفیت لیگ برتر ایران بالاست که به نظر می‌رسد طعنه‌ای به کارلوس کی‌روش باشد. صحبت‌های شفر را بخوانید:

بازیکنان جدید

به یاد دارید در بازی اول به شما گفتم که لیگ سال گذشته خوب بود اما لیگ امسال بهتر است. وقتی نتیجه بازی قبلی یا بازی هفته دوم را ببینید، خیلی تیم‌ها بهتر از سال گذشته بازی می‌کنند و این برای فوتبال ایران بسیار خوب است. وقتی که شما نتیجه بازی آخر پرسپولیس را ببینید و یا برد یک بر صفر این تیم را ببینید، من می‌خواهم بگویم از عملکرد تیم خودم غافلگیر نشدم زیرا ما 4 لیدر خود را از دست دادیم و بازیکنان جدید گرفتیم و این برای بازیکنان جوان راحت نیست که از باشگاه‌های کوچک به استقلال بیایند زیرا فشار زیادی روی شانه‌های خود احساس می‌کنند. بعضی 400 دنبال‌کننده در اینستاگرام داشتند و حالا 50 هزار نفر دنبال‌کننده دارند. همه می‌دانند که این بازیکنان باید در سطحی بازی کنند که برای استقلال مهم است. ما خیلی با تمرکز و سخت روی این موضوع در تمرینات کار می‌کنیم. به بازیکنان اعتماد به نفس می‌دهیم و تمرینات خوبی را در نظر گرفتیم اما این برای بازیکنان راحت نیست. در آلمان وقتی بازیکن به بایرن مونیخ یا دورتموند می‌رود، فضا و همه چیز جدید است. امیدوارم بازی به بازی این اتفاق بیفتد. بازیکنانی مثل نویمایر و گرو دیر به ما اضافه شدند و این بازیکنان باید بدانند که ما با چه سطحی بازی می‌کنیم و چه اتفاقاتی در تیم ما رخ می‌دهد.

وضعیت فرشید باقری

فرشید باقری روز گذشته در تمرین ما حضور داشت و با او صحبت کردیم. به او گفتم تمامی بازیکنان و کادرفنی در کنار تو هستند. دوباره امروز این را امتحان می‌کنیم و او باید این پیغام را به ما بدهد. نمی‌دانم او بازی می‌کند یا نه و این موضوع امروز مشخص می شود. او برابر تراکتورسازی یکی از بهترین بازیکنان ما بود و باید ببینیم شرایط او بعد از تمرین چطور است.

درباره فولاد

آنها تیم خوبی هستند و در ضد حملات خطرناک هستند. ما در بازی قبل در 20 دقیقه ابتدایی خیلی محکم بازی نکردیم. ما بازی خود را از عقب خیلی خوب شروع نکردیم. اگر بخواهیم از دروازه‌بان به دفاع، دفاع به هافبک و هافبک به مهاجم بازی کنیم نیاز به هافبک‌های قوی داریم. در 15 دقیقه اول حریف ما بسیار خوب بازی کرد و همه می‌دانید که برابر استقلال تیم‌ها با بیش از صد در صد توان بازی می‌کنند و این عملکردی که برابر استقلال دارند شبیه به دیگر بازی‌ها نیست و این موضوعی است که بازیکنان جدید ما باید یاد بگیرند. در نیمه دوم ما خوب بازی کردیم اما گل نزدیم. شانس خوب برای سه امتیاز در این دیدار داشتیم و در بازی تراکتورسازی دیدید که گل ما توسط حریف وارد دروازه خودی شد و در بازی پارس جنوبی نیز این اتفاق رخ داد و این طبیعت فوتبال است. مهم پایان فصل است و این نتیجه یک بر صفر برای پارس جنوبی، موضوع خاصی نیست و ما باید روی پای خود بایستیم، سخت تلاش کنیم و با کار تیمی خوب داخل زمین پیشرفت کنیم.

استراحت به ستاره ها؟

بازی فردا برای ما مهم است و بازی با السد در هفته آینده برگزار می‌شود. موضوع مهم برای ما این است که بازی خود را فردا انجام دهیم. در بین دو نیمه برابر پارس جنوبی دو بازیکن را تعویض کردیم و بعد از این دو تعویض بهتر بازی کردیم. بازیکنانی که ما تعویض کردیم برای ما مانند میلاد زکی‌پور بسیار مهم هستند.

مصدومان تیم

میثم تیموری هنوز آماده نیست و دکتر تیم باید به ما بگویند که او چه زمانی می‌تواند در تمرین باشد. رهبر فیزیوتراپیست و فیلیپ بدنساز ما در تیم هستند. همچنین ما کادر پزشکی داریم که کار خود را به خوبی انجام می‌دهند. آنها نه فقط برای تیم اصلی بلکه برای همه کار می‌کنند. مانند گرو که ما می‌خواستیم او را بازی دهیم اما کادر پزشکی گفتند بهتر است او بازی نکند و ما به او بازی ندادیم. هر بازیکنی که به دلیل مصدومیت بیرون باشد، آنها با او کار می‌کنند. محسن کریمی نیز شاید هفته آینده به ما اضافه شود و آنها با او نیز کار می‌کنند تا به تیم اصلی اضافه شود.

پاسخ به برانکو

من و برانکو دوست قدیمی نیستیم اما او را از گذشته می‌شناسم و همیشه به او احترام می‌گذارم. آیا صحبت‌های او درباره 6 ماه پیش برای شما مهم است؟ ما هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم. امیدوارم پرسپولیس بتواند در لیگ قهرمانان برنده باشد و ما هم بتوانیم السد را شکست دهیم تا امسال 4 دیدار دربی داشته باشیم.

موفقیت پرسپولیس و استقلال

پایان تمام این صحبت‌ها، فوتبال ایران است. اگر ما بتوانیم السد و پرسپولیس الدحیل را شکست دهد، این برای فوتبال ایران بسیار خوب است. کسی نمی‌تواند بگوید لیگ ایران خوب نیست و بازیکنان حاضر در اروپا بهتر هستند. من به شما بلیت می‌دهم تا بروید و بازی لیگ بلژیک و یونان را تماشا کنید. شما خبرنگاران ایرانی هستید و باید به حرف من باور داشته باشید. وقتی پرسپولیس می برد، من همیشه خوشحال می شوم. این برای شما رسانه ها نیز بسیار خوب است وقتی دو تیم ایرانی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان باشند و مطمئن باشید برانکو نیز همین عقیده را دارد. این را باور داشته باشید. ما یک جشن بعد از قهرمانی جام حذفی با میزبانی اسپانسر داشتیم. استقلال و پرسپولیس بزرگترین باشگاه‌های ایران هستند و این مهم است که هر دو تیم بازیکنان جوان و آینده‌دار مانند صیادمنش، آقایی و آذری داشته باشند زیرا این برای فوتبال ایران مهم است و اینجا مساله باشگاه‌ها نیست. آقای برانکو کار خود را در پرسپولیس به خوبی انجام دادند.

درباره حسین حسینی

ابتدا باید بگویم قهر حسینی و سفر او به شیراز صحت ندارد و شایعه است. من نمی‌خواهم به شایعات پاسخ بدهم اما به شما دقیق می‌گویم. چرا ما در فصل قبل یکی از بهترین تیم‌ها در ایران بودیم؟ به دلیل روحیه و کار تیمی. ما مثل یک خانواده هستیم و استقلال اسم بسیار بسیار بزرگی است و من مثل پدر این خانواده هستم و من باید تمام اعضای این تیم را مانند خانواده ببینم که همه برای موفقیت کار می‌کنند. هر بازیکن یا عضو کادرفنی که نخواهد برای استقلال کار کند و بخواهد برای خودش کار کند، می‌تواند به اتاق من بیاید و بگوید که من نمی‌خواهم برای استقلال بازی و کار کنم و من نیز به او می‌گویم می توانی یک میلیون دلار بدهی، و بروی. در لیگ قهرمانان به یاد دارید که ما با الریان بازی کردیم و یک دیدار سخت داشتیم. نیمه دوم بسیار خوب بازی کردیم و در عمان برابر الهلال بازی کردیم. در مقایسه با بازی قبل ما چند بازیکن را نداشتیم. حسین حسینی در دیدار با الریان خیلی خوب بازی کرد و یکی از بهترین دروازه‌بان‌های ایران، جوان و با استعداد است. ما یک سری مشکل در دفاع داشتیم و سپس با کادر نشستیم و صحبت کردیم تا ببینیم به چه چیزی نیاز داریم. ما به دروازه‌بان با تجربه نیاز داشتیم تا با مدافعان صحبت کند. دروازه‌بان می‌تواند به دفاع خیلی کمک کند و الهلال تیم بزرگی بود. رحمتی هر روز در تمرینات برای جایگاه خود جنگید. وقتی شرایطی برای تغییر دروازه‌بان نبود، چرا باید این کار را انجام دهیم؟ رحمتی دقیقا همین کار را انجام داد که ما می‌خواستیم و ما خیلی خوب بازی کردیم و برنده شدیم و بعد من دوباره دروازه‌بان را تغییر دادم. رحمتی در بازی با العین رکورد بسیار خوبی در آسیا داشت اما او را تغییر دادیم. حسینی برابر العین بازی کرد و مشخص بود که دروازه‌بانی را لازم داشتیم که خیلی سریع و سرعتی به پاس‌های بلند حریف واکنش نشان بدهد. برای هر بازی ما فکر می‌کنیم تا چه کاری انجام بدهیم. دوباره می‌گویم؛ ما یک خانواده هستیم و من در قبال باشگاه مسئولیت دارم و باید بچه‌های این خانواده را نگاه کنم تا کاری انجام دهیم که بهترین کار برای باشگاه باشد؛ بهترین کار برای 30 میلیون هوادار. ما هوادارانی داریم که 8 ساعت فاصله را طی می‌کنند تا بازی را ببینند و این فشار برای همه وجود دارد که آیا می‌توانند برای استقلال بازی کنند؟ از حضور در اینجا و کاری که سال گذشته انجام دادیم، خوشحال هستم. هیچ کس در تیم و خانواده ما و یا خارج از این خانواده بخواهد مشکلی درست کند، من آدم مهربانی هستم و خیلی محکم برخورد می‌کنم. ما لباس آبی داریم و باید خوشحال باشیم و افتخار کنیم. فصل گذشته نیز چنین شرایطی وجود داشت. شاید به شما چند مرتبه در نشست خبری گفتم. شاید یک نفر بخواهد از پشت سر بیاید و مشکلی درست کند. 50 سال است که در این کار حضور دارم و از 18 سالگی که بازیکن جوان بودم تا اکنون حضور دارم و همه چیز را می‌دانم. قبل از اینکه کسی بخواهد مشکلی درست کند، من این را می‌دانم و احساس می‌کنم.

اولیور کان و مهمت شول

شاید یک شخص و بازیکن و یک عضو کادرفنی از حضور در اینجا خوشحال نباشید، می‌تواند یک میلیون دلار به ما بدهد و برود. من در باشگاه‌های دیگر نیز مربی بودم. هر دو دروازه‌بان ما این کیفیت را دارند که در اروپا فوتبال بازی کنند. یک مشورت به شما می‌دهم. وقتی من یک بازی را می‌بینم و متوجه می‌شوم که یک مهاجم خوب در زمین حضور دارد. با خبرنگاران آن شهر تماس می‌گیرم و درباره شخصیت او می‌پرسم و آنها به من می‌گویند که مطالب زیادی از او علیه تیم کنونی او حضور دارد. هیچ کس بازیکنی را نمی‌خواهد که پدر و مدیر برنامه‌های او با روزنامه‌ها تماس می‌گیرد. در دوره کاری خودم، بازیکنان زیادی داشتم و من این بازیکن را نمی‌خواهم. من یک دروازه‌بان جوان در آلمان داشتم و احساس کردم او می‌تواند دروازه بان ما باشد و به او گفتم شانس بزرگی داری و باید سخت کاری کنی. او یک مشکلاتی داشت اما دروازه‌بان خوبی بود و او اولیور کان نام داشت و بهترین در دنیا شد. مهمت شول نیز یک هافبک جوان بود که همینطور بود. اولین اهمیتی که داریم، استقلال است. اگر کسی بخواهد در این باشگاه باشد، باید به آن افتخار کند. این راجع به یک بازیکن نیست و راجع به همه بازیکنن است. وقتی شما عملکرد رونالدو را در تمامی مسابقات می‌بیند، می‌توانید شخصیت او را نیز ببینید.

کیفیت لیگ ایران

اینجا فوتبال و کشور شما است. باور نکنید اگر کسی می‌گوید لیگ خوب نیست. بلژیک نیز فوتبال خوبی دارد ولی از 23 بازیکن لیگ بلژیک، 20 بازیکن خارج از لیگ این کشور هستند. همینطور کرواسی؛ بهترین بازیکن آنها در رئال مادرید حضور دارد و یکی در ایتالیا و آلمان حضور دارد اما لیگ بسیار مهم است و لیگ ما بسیار خوب است. قبل از اینکه من بگویم، شما باید این موضوع را بدانید.

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-08-21 15:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۹
از راست میگی از دربی سوپرجام فرار نمیکردی! حالا وعده دربی آسیایی میده!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر