فهرست
یادداشت: شروعِ رویاییِ داگلاس کاستا برایِ بایرن
یادداشت: شروعِ رویاییِ داگلاس کاستا برایِ بایرن

یادداشت: شروعِ رویاییِ داگلاس کاستا برایِ بایرن

مارک لاول
 
رقابتِ هامبورگ و بایرن، قدیمی‌ترین دشمنیِ فوتبالِ آلمان است. این صد و یکمین "در کلاسیکر" بینِ غول‌هایِ باواریا و غول‌هایِ سقوط کرده‌یِ هامبورگ بود. از سالِ 2002 که تصمیم گرفته شد هر فصلِ بوندسلیگا با بازیِ قهرمانِ فصلِ پیش در زمینِ خودش آغاز شود، هیچکدام از مدافعینِ قهرمانی افتتاحیه را نباخته بودند. همانطور که پیش‌بینی می‌شد بایرن هم قرار نبود این رکورد را از بین ببرد. بایرن مسیرِ خودش برایِ رسیدن به چهارمین قهرمانیِ متوالی را با زدنِ 5 گل به هامبورگ در اولین بازیِ پنجاه و سومین فصلِ بوندسلیگا آغاز کرد.
مهدی بن‌عطیه فستیوالِ گلِ این بازی را شروع کرد و بعد لواندوفسکی، مولر (2 گل) و داگلاس کاستا به این جمع پیوستند. بایرن با کسبِ این نتیجه رکوردی عجیب و غریب مقابلِ هامبورگ به ثبت رساند: 36 گل در 6 بازیِ خانگیِ اخیر مقابلِ رقیبِ قدیمی.
چیزی که بیشتر از همه در این بازی به چشم خورد، نمایشِ درخشانِ داگلاس کاستا برایِ بایرن بود. انتقالِ کاستا از شاختار 30 میلیون یورو برایِ بایرن خرج برداشت، اما وینگرِ چپ‌پایِ برزیلی روز به روز بیشتر خودش را در آلیانتس آرنا ثابت می‌کند. کاستا در این بازی 90 دقیقه سمتِ راستِ دفاعِ هامبورگ را به هم ریخت، سانتری عالی برایِ گلِ توماس مولر کرد و خودش در دقایقِ پایانی با ضربه‌ای عالی گلِ پنجمِ تیمش را زد. کاستا در این بازی نمره‌یِ 8 از 10 را گرفت (هم‌اندازه با لواندفسکی و فقطِ پایین‌تر از مولر با 9 امتیاز) و نشان داد چرا گواردیولا اینقدر برایِ خریدش اصرار داشت. این نمایشِ درخشانِ کاستا می‌تواند تاثیرِ زیادی رویِ آینده‌یِ فرانک ریبری در بایرن داشته باشد.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-15 10:30:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر